Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.238
Поени од реакции
6.763

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Честитки за Лестер, ова што го направи Раниери ни на Football Manager го нема!
Дрес нема никаде да се купи мајката, сега гледав, а навивам за Лестер од пред 20 години. :D
Молимте кажи ми дека планираш пак да купуваш фрижидер...ама сега од Лестер купи подобри ги прават таму :D
(добро памтам дека фрижидер купи кога освоивме ЛШ? :D )
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не за џабе Каролина Гочева кажала ''Штом сакаш''
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.824
Поени од реакции
10.552
Браво, јас сакав кокошките да тепаат и некако да се решава во последно коло, ама ништо. Криво ми е за Тотенхем стварно, најдобриот фудбал го играа оваа сезона во Англија, ама секоја чест за Раниери и за Лестер, доказ дека се остваруваат соновите.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Види ги се степаа мртвиве кокошки, мрш да ви ебам све мртво и така не заслуживте титула, ајде назад у кокошарник.



Иначе мора да му се признае на @Stefan-kobe тоа што уште пред 2-3 кола примети дека смрдело на лузерството на Раниери, секоја чест Стеку.
Истотака и предвидувањето на @vidooq кој уште во Декември негде после утакмицата во купот помеѓу Лестер и Тотенхем прогнозираше дека ќе паднат лисиците пошто изиграле многу слабо на таа утакмица.


:D :icon_lol:

Најголемо спортско достигнување во историјата на човештвото, нема што повеќе да се додаде, мило ми е за Лестер, и лани ми беа симпатична екипа пред се поради Камбијасо.
Мило ми е за оваа скупштина, за Шмајхел, избркан од Сити ко неталентиран, за Марез кој на 20 години почнал фудбал да игра, за Варди кој работел у фабрика до пред 2-3 години, за Дринквотер избркан од Јунајтед, за Хут тешка резерва у Челзи, за Морган животното, за Канте неуморливиот, неумољиви Енголо Канте. :icon_mrgr:
Највеќе за Раниери, толку оспоруваниот Чичко Клаудио, мирниот и повлечен римјанин кој нема грам титула у кариерата и човек кој пред 9 месеци губеше од Фарски Острови и Косово. Летоска се смеевме кога го превзема Лестер, сега му се дивиме на остварувањето.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

ЈА ИСПИЈAМ БАКААРДИИИИ
ТИ ЛЕПА СИ КО ВАААРДИИИИИ !!!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.118
Поени од реакции
57.535
Почнува вака


а продолжува вака



:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Почнува вака

23423412.png

Продолжува вака

3234.png

Завршува вака

3452211111111.png




Што да се каже... будала ќе правевме од некого во август да речеше дека Лестер ќе бидат шампиони.
СЕКОЈА ЧЕСТ!
Малку жално за Тотенхем, кои исто така имаа одлична сезона и на чекор беа до титула после толку години.

Следна сезона паѓаат Лестер, така? И во ЛШ ништо не прават? :icon_lol:


Не ми е многу омилен клубов, имам пишано и претходно, но сакам да успеат да го задржат тимов и да доведат уште некое засилување да останат конкурентни и следните сезони. Да биде уште поинтересна и понеизвесна лигава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Види ги се степаа мртвиве кокошки, мрш да ви ебам све мртво и така не заслуживте титула, ајде назад у кокошарник.



Иначе мора да му се признае на @Stefan-kobe тоа што уште пред 2-3 кола примети дека смрдело на лузерството на Раниери, секоја чест Стеку.
Истотака и предвидувањето на @vidooq кој уште во Декември негде после утакмицата во купот помеѓу Лестер и Тотенхем прогнозираше дека ќе паднат лисиците пошто изиграле многу слабо на таа утакмица.


:D :icon_lol:

Најголемо спортско достигнување во историјата на човештвото, нема што повеќе да се додаде, мило ми е за Лестер, и лани ми беа симпатична екипа пред се поради Камбијасо.
Мило ми е за оваа скупштина, за Шмајхел, избркан од Сити ко неталентиран, за Марез кој на 20 години почнал фудбал да игра, за Варди кој работел у фабрика до пред 2-3 години, за Дринквотер избркан од Јунајтед, за Хут тешка резерва у Челзи, за Морган животното, за Канте неуморливиот, неумољиви Енголо Канте. :icon_mrgr:
Највеќе за Раниери, толку оспоруваниот Чичко Клаудио, мирниот и повлечен римјанин кој нема грам титула у кариерата и човек кој пред 9 месеци губеше од Фарски Острови и Косово. Летоска се смеевме кога го превзема Лестер, сега му се дивиме на остварувањето.
Еј грешка си за Дринквотер. Не беше избркан туку самиот знаеше дека немаше шанси да припари преку Сколс, Керик и Флечер во животна форма тогаш и замина да си ја бара среќата во понизок ранг :) а Шмајхел е од таа мртвата политика што ја тераа Сити едно време, кога ги прибираа децата на ѕвездите од другите тимови, и синот на Енди Кол е таму уште мислам :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom