Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Заебанциите, Премиер Лигашки трофеи : Дени Дринквотер 1 - 0 Стивен Џерард започнете!!! :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.623
И еве сега кога е официјално решен шампионот да се потсетиме на најдоброто предвидување од почетокот на сезоната
Челзи пак ќе освои. Фалкао прв стрелец :toe:
:D
(знам дека се зафркаваш....или барем се надевем дека си се зафркавал :D )
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Заебанциите, Премиер Лигашки трофеи : Дени Дринквотер 1 - 0 Стивен Џерард започнете!!! :D
02/05/1993, Peter Schmeichel wins Premier League title

02/05/2016, Kasper Schmeichel wins Premier League title

Liverpool last won the league in 1990, so that means, Peter Schmeichel won the league and had a son who also won the league.... and Liverpool still haven't won it.

Schmeichel's 2-0 Liverpool
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.874
Поени од реакции
24.393
Чуда се случуваат. :D Ова е најголемиот спортски успех во целото негово постоење. Не верувам во ниеден спорт екипа/натпреварувач да има направено ваков подвиг. Еееј со Вес факинг Морган, лани играчот со најмногу дефанзивни грешки кои воделе до гол, стана шампион, како капитен ќе го крени пехарот и се најде во тимот на сезоната. Неверојатно е ова што се случи. Со паметни вложувања во нови играчи и во структурата на клубот, можат да створат респектабилна екипа која би завршувала во топ 10 во лигата со моментални борби за излез во Европа. Раниери со неговата скромност ме плени. Отсекогаш сум ги сакал тивките менаџери него темпераментните (со исклучок на Клоп де :D).
Разбирам дека играчите од Тотенхем се млади и ги боли неуспехов но онакво непризнавање на пораз јас досега немам видено. Да бев судија минимум двајцата играчи ќе им исклучев на Тотенхем. Гнасно беше она да се гледа.
Освен можеби на Кајзерслаутерн во 98ма кога освоија Бундес Лига, а претходната сезона играа во втора лига. Не знам колку луѓе се сеќаваат на ова. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.623
Чуда се случуваат. :D Ова е најголемиот спортски успех во целото негово постоење. Не верувам во ниеден спорт екипа/натпреварувач да има направено ваков подвиг.
Монпеље чинам после две сезони од влегување во прва лига (како Лестер) пред некоја сезона освоија титула во Франција.

Ама добро, буџетот на екипите во Франција и во Англија е небо и земја така да..сега за сега не ми текнува на некој вака сличен успех :D

Заебанциите, Премиер Лигашки трофеи : Дени Дринквотер 1 - 0 Стивен Џерард започнете!!! :D
Мор лајк Нејтан Дајер 1 - 0 Стиви Џи
:D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ееееј првиот МОТД наредната сезона Линекер по гаќи ќе го води :icon_lol:
Сакав ова да го пишам, ама Донев, Рики, Клипче и остали ќе ме распнеа на крст. :D А инаку дефинитивно ќе биде смешно да се види ова. :D
 
T

Torchyrus

Гостин
Барав една друга најава на Спорт клуб од почетокот на сезоната, кога сите од клубот се прокламираат како тотални аутсајдери, но налетав на ова. Слушајте добро едниот од нив колку го хејта Раниери и вели ако не го сменат толку им е во борбата за опстанок :cenzura:
0:12 :vozbud:
https://soundcloud.com/vladimir-novakovic-2/premier-league-201516-preview-leicester-city
 
Последно уредено од модератор:
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Пластичните нека се затворат у соба и нека рикат со шеици меици кинези и незнам шо..

Фудбалот победи , навистина победи !!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.623
Ау ова мене ми е најстатисчки шокантна статистика. Чудно ми е што Мурињо на пример не е прв тука. Шо знам, чудно ми дојде ова дека од толку екипи со ненормални буџети баш Раниери е тој што е прв во оваа категорија.

Штета, ние Конте уште у Април го објавивме нема да биде прв догодина: /
:D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сакав ова да го пишам, ама Донев, Рики, Клипче и остали ќе ме распнеа на крст. :D А инаку дефинитивно ќе биде смешно да се види ова. :D
Значи пола сезона си мислел на гаќите на Линекер?
Сеа едвај чекаш да дојде Септември.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи пола сезона си мислел на гаќите на Линекер?
Сеа едвај чекаш да дојде Септември.
Да можам да го преспијам периодов и прво нешто шо ќе го видам е првата емисија на МОТД од наредна сезона. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom