ATP тенис - општа дискусија

Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Честитки за победата на Федерер, не го гледав мечот, не знам што се случило и зошто толкав пад на играта после првиот добиен сет, па така да не би и да коментирам околу тоа.
Друга работа да се надоврзам на погоре мислењата, не можеш на човек да му речеш да не биде оптимист, или песимист, или да не очекува победа на својот миленик.. без разлика колку и да е не реално тоа неговото.
Ја секогаш сум песимист и не очекувам 'wow' игра од Ѓоковиќ (пример..), што не значи дека нема да има успешна сезона.

Не очекува сега Индијан Велс, па ќе видиме што и како се случува со Ѓоковиќ, а и со останатите. После АО за прв пат на исто место ќе ги видиме Мареј, Надал, Ѓоковиќ, Федерер.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
definitivno mu davash novo znachenje na zborot ,,objektivnost,, . I kaj dvata posocheni mecha igraa prvoplasiraniot (Novak) so vtoro odnosno tretoplasiraniot (Nadal) na ATP , a ne osmiot i vtoriot na ATP.Pa ne zborime za Ferer ili Delpo , tuku za Novak .Shto e neobjektivno ovde , posebno 2013 RG ,koga mesec dena prethodno na Monte Carlo go pobedi moshne lesno , a i poveke pati na zemja . Se odjavuvam , za sega , aj ke vidime shto ke donese USA tourot kade objektivno , ochekuvam pobeda na Novak i na dvata mastersa . Ti objektivno shto ocekuvash od Nadal ,koga sme na temata objektivnost , sepak e svetski broj eden a i pokaza deka znae da igra i na beton
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.214
Поени од реакции
107.979
Не знам, треба да видам 1-2 меча па ќе дадам мислење, а и не се знае дали ќе игра на двата Мастерса, на ИВ ќе игра сигурно, а за Мајами не се знае сеуште... На претходниов турнир беше камен, очајно играше и ако судам според таа игра 1/2 финале максимум му давам, али ќе видиме не се знае ништо, Рафа е мајстор да ја крене формата кога е најпотребно.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
definitivno mu davash novo znachenje na zborot ,,objektivnost,, . I kaj dvata posocheni mecha igraa prvoplasiraniot (Novak) so vtoro odnosno tretoplasiraniot (Nadal) na ATP , a ne osmiot i vtoriot na ATP.Pa ne zborime za Ferer ili Delpo , tuku za Novak .Shto e neobjektivno ovde , posebno 2013 RG ,koga mesec dena prethodno na Monte Carlo go pobedi moshne lesno , a i poveke pati na zemja . Se odjavuvam , za sega , aj ke vidime shto ke donese USA tourot kade objektivno , ochekuvam pobeda na Novak i na dvata mastersa . Ti objektivno shto ocekuvash od Nadal ,koga sme na temata objektivnost , sepak e svetski broj eden a i pokaza deka znae da igra i na beton
Два пати според мене не е повеќе пати на земја (рим и мадрид 2011) и тоа кога знаеме каква сезона имаше Ноле. Се останато Рафа го добивал на земја Ноле.
Изгледа оваа сезона ќе биде на Гулбис, Димитров Бердих, Вавринка. Мареј нема шанси оваа година ништо да направи, Ферер паѓа, Делпо стандард варира, Тсонга утка жива. Тоа не значи дека Рафа, Ноле и Роже нема да освојуваат турнири ама некако се вжештува.Не ми делува веќе како порано 3 мен шоу.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Доказ дека Федерер профитирал од слаба ера!!!111 еве денеска мечот беше доказ!!!

BTW

 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Аjде, Гриша, голем си. Мислам дека Акапулко ке ти биде срекна дестинациjа. Спокоjно можеш да земеш купот. За тебе са го подготвили специално.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Немам зборови за тоа што се случува од 7:37 минута на видеото:
Навистина е невероватно и спектакуларно. Заслужува си да не спиш цела нок за да гледаш вакви отиграваниjа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Одлични поени,браво за Гришо и Мареј.

На Мареј шорцевите мешавина на латекс да не му се ? :LOL:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Има директен пренос од Акапулко. Можеш да наjдеш стриим во спортлемон.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Го пренасаат Акапулко на СпортКлуб,можеш таму да си гледаш ако ги имаш програмите.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Dear Fantasy Tennis Player,

We wish to inform you that we will not be running a fantasy tennis game this season on ATPWorldTour.com. We’ll be sure to let you know when we launch a new game.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Конечно „бејби Федерер“ почна да игра тенис, или грешам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom