ATP тенис - општа дискусија

Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Нека и Гулбис малце да се шокира од овоj голем шоумен и да не биде толку агресивен со сервиси. :icon_lol: Позитивното е дека ако Григор биде отстранет от турнирот ке продалжи со забавите. Барем од нив и жените никоj не може да го изтера. :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.467
Поени од реакции
42.775
SuperSport.com.mk
ЦИТАТ ЗА ДОБРА НОЌ: " Ако некој каже дека јас сум подобар од Федерер, јас мислам дека таа личност не знае ништо за тенисот " ! - Рафаел Надал

Озбилно ова? :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.141
SuperSport.com.mk
ЦИТАТ ЗА ДОБРА НОЌ: " Ако некој каже дека јас сум подобар од Федерер, јас мислам дека таа личност не знае ништо за тенисот " ! - Рафаел Надал

Озбилно ова? :D
Да, го имам и јас читано ова и мислам дека го има изјавено, али не сум 100% сигурен, не ме фаќај за збор.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
ako pobedi Novak ke ima +1 pozitiva vo head to head so Federer ,ili ke izednachi ,nekade Mubadala 2011 go brojat nekade ne. Leka poleka i Nadal e na red ;). Kladilnicite epten ponizuvachki kon Federer , 1.2 koeficient i ushte pagja
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.141
Сеедно, тешко да го престигне. Треба константно да го тепа без да губи, а тоа е невозможно, а и Надал нема да дозволи такво нешто.

П.с. Ферер се повреди на мечот со Андерсон и мораше да предаде при водство од 1-0 во сетови и 4-2 негатива во вториот. Аман преку глава веќе од овие повреди, тек е февруари е многу повреди се изнагледавме до сега...
 
L

Löwe

Гостин
Имаше еднаш Рафа и една друга изјава во 2009та или 2010та, како низ шала. Федерер е подобар од мене само на плестејшн. Искрено ве советувам ако играте плејстејшн да не ме одбирате мене бидејќи сум многу слаб направен. Во тој стил.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Аjде Гриша браво. Трудна, но сладка победа против силен противник. Успех и против Мари.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Гришо го доби Гулбис,на ред е Бушар. :icon_mrgr:
Кога Григор во Мадрид го победи Джокович овде во Бугариjа имахме една шега - Дека само Гришата може во един и ист ден да ''оправи" и машкиот, и женскиот номер 1 во тенисот. :pos:
 
L

Löwe

Гостин
Федерер пред Дубаи изјавил дека во зависност од резултатот во Дубаи, така му зависела и цела сезона во продолжение.. :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom