American Horror Story

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.743
Поени од реакции
82.875
21:25 Uvek je sunčano u Filadelfiji?
21:55 Škola za parove
22:20 Škola za parove
22:55 Kako sam upoznao vašu majku
23:25 Amercan Horror Story Y1
00:20 Ženske priče
01:10 Uvek je sunčano u Filadelfiji?
01:35 Uvek je sunčano u Filadelfiji?
02:10 Sudije za stil

таман на fox crime завршува TWD и одма мењаш канал на fox life :vozbud:
Ај вечер ќе ја гледам баш да видам што серија е :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.743
Поени од реакции
82.875
Дај кажете во кој ден се дава серијава на Fox Life
 
В

Вори

Гостин
Мене ми прекурчија овие серии со куќи со духови,вампири и слични срања.Веќе видено некако.
Затоа и ја скокам серијава.А и мразам хорори,нек си ебе...
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Серијата ја гледам од првата епизода и можам да кажам дека е доста добра. Од секогаш сум ги преферирал духовите наместо вампирите; колку и контрадикторно да звучи, духовите ми се пореални од вампирите :D Последната епизода посебно ме заинтересира, затоа што има навестувања на религиозна позадина што посебно ме интересира во приказните. Дефинитивно вредна за времето! :)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
I love it and I hate it.

Ме нервира секоја недела чекањето..(добро каде не ме нервира :D) али тука посебно.
Сакам да ја знам мистеријата што побргу..(она со куќата до крај да го отмотат).. и да ја завршат сезоната.

Колко псајхо беше Тејт последнава епизода..
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Лудило :vozbud:ја изгледав шестата епизода и сеа пак чекање, незнам дали да почнам и на Fox Life да ја гледам, ама така ке биде изгледа.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
American horror story ( драма/ хорор/ мистерија ) е нова серија, сметам дека е многу необична и непредвидлива, која едвај ќе чекате за да ја симнете следната епизода. Главните улоги ги толкуваат Jessica Lange, Dylan McDermott и Connie Britton, кои воедно и не се некој анонимуси-глумци. Во серијава всушност се работи за тричлено семејство: Вивиен, Бен и нивната ќерка Вајолет, кое од Бостон се преселува во Лос Анџелес, бидејќи Бен ќе изврши неверство, а Вивиен ќе доживее спонтан абортус. Тие се вселуваат во нова куќа, за која не се свесни дека е опседната, ниту пак знаат нешто за минатото на куќата, што всушност е многу интересно. Вреди да се погледа серијата, веќе се излезени 7 епизоди, едвај чекам да излезе 8-та. Има ли некој на форумов што ја гледа серијава?


 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Прв пат слушам за серијава ! Со оглед на тоа што сакам да гледам серији со хорор жанр уште сега ќе изгледам некоја епизода па ќе споделам мислење !
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
аа ме заинтересира со серијава. баш онака е во мој стил, ги сакам хорор филмовите... ќе симнам некоја епизода па ќе дадам оцена и мислење дали ми се свиѓа или не.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Добра серија, дефинитивно. Имате порепорака од прибирлив хорор фан, така да јасно ви е понатакa.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ужас? ај чим е ужас, посочи некоја подобра хорор серија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom