American Horror Story

Ф

Фил Ајви

Гостин
Фамилија од три члена се сели од Бостон во ЛА со цел да започнат нов живот и да пронајдат мир од мачното минато што го преживеале. Купуваат нова куќа која крие мрачни тајни незнаејќи дека тие тајни со нетрпение тежнеат да се откријат пред новите сопственици. Значи приказната е слична со онаа на филмот "The Amityville Horror" а актерите и глумата ми се ок (подетално на imbd). До сега има излезено три епизоди т.е. две споени во една плус уште една, секоја среда нова епизода. Не е нешто посебно но ми недостига онака класична хорор-мистерија серија па тепам време со неа.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
мене сега за сега ми е супер серијата, ме бендисуе мистеријата у неа и хорор моментите:cautious:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Фамилија од три члена се сели од Бостон во ЛА со цел да започнат нов живот и да пронајдат мир од мачното минато што го преживеале.
Гарант се некои езерџии кои неможат да поднесат да слушаат дека Рондо е најдобриот плеј, Пис најдобар капитен, Ален најдобар шутер, КГ најборбен играч, Лери најголема легенда, Расел најтрофеен играч...
Такви само за во ЛА се...:ROFLMAO:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Гарант се некои езерџии кои неможат да поднесат да слушаат дека Рондо е најдобриот плеј, Пис најдобар капитен, Ален најдобар шутер, КГ најборбен играч, Лери најголема легенда, Расел најтрофеен играч...
Такви само за во ЛА се...:ROFLMAO:
Ма јок... Како што ја гледам во серијата може да стане за тоа дека мажот ја изварал жена му со Рондо, а за време на сексот мислел дека е со некоја добра женска. Жена му спиела со Пис, а останала трудна од Ален, КГ е мртов, но се појавува за да ги плаши и сака да ја легне ќерката, а Лери го гледа мажот додека мастурбира, Расел ги силува сите навечер, а овие сабајлето појма немаат што ги снашло...

Ако ти изгледа нешто чудно и нејасно од ова што сум го напишал, само изгледај ги двете епизоди од серијата... После тоа ова ќе ти изгледа како прифатливо сценарио. :)))
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Ма јок... Како што ја гледам во серијата може да стане за тоа дека мажот ја изварал жена му со Рондо, а за време на сексот мислел дека е со некоја добра женска. Жена му спиела со Пис, а останала трудна од Ален, КГ е мртов, но се појавува за да ги плаши и сака да ја легне ќерката, а Лери го гледа мажот додека мастурбира, Расел ги силува сите навечер, а овие сабајлето појма немаат што ги снашло...

Ако ти изгледа нешто чудно и нејасно од ова што сум го напишал, само изгледај ги двете епизоди од серијата... После тоа ова ќе ти изгледа како прифатливо сценарио. :)))
И сега што... секој на секого а...:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Гарант се некои езерџии кои неможат да поднесат да слушаат дека Рондо е најдобриот плеј, Пис најдобар капитен, Ален најдобар шутер, КГ најборбен играч, Лери најголема легенда, Расел најтрофеен играч...
Такви само за во ЛА се...:ROFLMAO:
Без оф-топичарење, за навивачки мудрувања има други подфоруми.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
Ова е боље или Вокинг Дед?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ова е боље или Вокинг Дед?
Кај "The Walking Dead" во прв план е драма пропратена со хорор елементи, а кај приказнава онака да те заплаши е во прв план во која мистеријата врши голема улога а драмата е споредно нешто, барем јас така протолкував. Инаку повеќе сум фан на TWD.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
Пред една недела ја открив и до сега ми е феноменална, на моменти ме потсетува на Твин Пикс. Се надевам да не разочараат!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665

'American Horror Story' renewed for season 2


48 minutes ago | EW - Inside TV | See recent EW.com - Inside TV news »
Boo! American Horror Story will return for a second season.
This is one of the fastest pickups in the history of the network, which tends to wait until at least the fifth episode airs before renewing a show. But given the show’s ratings and, just as important, the rating growth the past couple weeks, and — hey, it’s also freakin’ Halloween — this was an easy decision.
By announcing today, FX is also able to promote its four-episode Halloween marathon of the show that begins tonight — so those how haven’t seen Ahs can get caught up.​
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
почнаа да се комлицираат работите и поголема динамика има кај дејствијата, најдобра епизода до сега, ликот на Тејт ми е омилен
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
За оние што уште штедат интернет..

Не пропуштајте да гледате American Horror Story на FoxLife почнувајќи од денес!!

Apparently, ќе иде и на тв, како и да е, јас сум на почеток и серијава е.. weird.
Good weird.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
За оние што уште штедат интернет..

Не пропуштајте да гледате American Horror Story на FoxLife почнувајќи од денес!!
21:25 Uvek je sunčano u Filadelfiji?
21:55 Škola za parove
22:20 Škola za parove
22:55 Kako sam upoznao vašu majku
23:25 Amercan Horror Story Y1
00:20 Ženske priče
01:10 Uvek je sunčano u Filadelfiji?
01:35 Uvek je sunčano u Filadelfiji?
02:10 Sudije za stil

таман на fox crime завршува TWD и одма мењаш канал на fox life :vozbud:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom