5 години од смртта на Тоше Проески

Статус
Затворена за нови мислења.
R

Rigel Kent

Гостин
Ма јок.
Само ја искористив смртта на еден фраер како основа за почнување муабет. Еве јас кога ке умрам имате дозвола да ми ги мувате роднините и пријателките.

Сигурно не овулирале колективно типките на плоштад заради неговата смрт. Али она....„еее добар беше Тошката, штета така млад да отиде“ па на кафе и тако то.

Убаво си поминавме, што има лошо у тоа?

Dobro svesen si , kolku mizerna rabota napisa. Samo si zalepi etiketa na mizernost -padnat na najnisko nivo.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.811
Поени од реакции
8.408
Само сум искрен.

100% сум сигурен дека имаше многу повеке момци кои го правеа (па и сеуште го прават) истото. Тошевите песни се пред се наменети за женската популација.
Ние мажите како едноставни животни реагираме онака како што реагираме за да го добиеме она што го сакаме.

Јас го почитував Тоше како фраер кој успеал а е од Македонија. Музиката не ми се допаѓа и не можам да ја слушам.

Барем не се преправам па да си ставам слики од него или да ги слушам песните заради тоа што и жени ги слушаат што е пак еден вид преправање.

Не дојдов таму на плоштад оти не го почитувам. Напротив, али како што кажав од други причини го почитувам.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Само сум искрен.

100% сум сигурен дека имаше многу повеке момци кои го правеа (па и сеуште го прават) истото. Тошевите песни се пред се наменети за женската популација.
Ние мажите како едноставни животни реагираме онака како што реагираме за да го добиеме она што го сакаме.

Јас го почитував Тоше како фраер кој успеал а е од Македонија. Музиката не ми се допаѓа и не можам да ја слушам.

Барем не се преправам па да си ставам слики од него или да ги слушам песните заради тоа што и жени ги слушаат што е пак еден вид преправање.

Не дојдов таму на плоштад оти не го почитувам. Напротив, али како што кажав од други причини го почитувам.
Иди скриј се
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.811
Поени од реакции
8.408
Мило ми е што никој друг не се претставува во поинакво светло кога сака да ќари нешто.
Сите искрени, отворени, сите ги сакаат песните на Тоше.

Извинете ако сум ве смувал тогаш на плоштад. Никој не се жалеше.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Сеуште неможам да поверувам дека таква харизматична енергија ја снема од земјата.
Од толку големо неверување,ми се чини дека ако некогаш се случи чудо тоа ке биде неговото вракање.
Ма не сум ни пубертетлика,ни со ментално пореметување.Неможам да поверувам,неможам.
Тој не беше само човек,скапоцен е мал збор,ни Човек во вистинска смисла на зборот не е доволен збор за да можам така да го наречам.
Олицетворение.
Толку голема болка ми се чини никогаш повторно нема да доживеам.
А признавам,не го ценев доволно,не го гледав со истиве очи.
Од тогаш се се смени,ми се чини и очите ми се сменија од тој ден.
Почивај во мир голем Човеку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom