5 години од смртта на Тоше Проески

Статус
Затворена за нови мислења.

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Не, не е патетично да признаеме дека сме луѓе, дека постоеше еден човек што сите нè обедини и нè натера барем за миг да ја почувствуваме љубовта и вербата што тој ја имаше кон човештвото.

Со секој нов коментар на темава ми се насолзуваа очите. Никогаш не го запознав лично, со неверување ја примив веста и не пуштив солзи цел ден, сè до моментот кога ја слушнав изведбава. Избегнувам да го слушам често, да објавувам или да пишувам што и да е во врска со него, само повеќе се зголемува тагата, најчесто само молчејќи изразувам почит. Еве, овој пост му го посветувам нему.

Колку и да се кул циничните и ироничните коментари во ситуацијава само ја покажуваат бесчувствителноста. Од друга страна и трескањето од земја ми е несфатливо. Тоше не е ангел, Тоше беше обичен ЧОВЕК (во вистинската смисла на зборот) и беше прескромен за да би го прифатил таквиот назив, знам дека болката е преголема и величењето негово е донекаде океј, сè додека не премине во безначајна патетика и обид за внимание и профитирање, а за жал и тоа се случува.

Тој и самиот рече, не сакам да ми спуштате капа долу, сакам само да се гордеете со мене.
Со текстов целосно се согласувам.

Почивај во мир, голем човеку!
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Пред малку го гледав спотот http://www.youtube.com/watch?v=cryhSdo0IqQ
ме наежи и растажи, каква легенда ни замина засекогаш, пробаа(сепак пробаа можеби најдобро до сега ја изведоа песнава), но никој не може да го замени! Почивај во мир Тоше.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Малку офтопик, но мислам дека сепак треба да пишам :)
Кој може нека пушти МТВ1, Џамбаз води емисија за Тоше.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Малку офтопик, но мислам дека сепак треба да пишам :)
Кој може нека пушти МТВ1, Џамбаз води емисија за Тоше.
Да, и јас тоа сакав да кажам...
Ма да Андријана не знам по која логика рече дека ќе пеела една од неговите први песни “Громови на душа“, таа не му е баш една од најстарите. :unsure:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Непребол , не може да опишам како се чувствувам сега, не можам да се помирам дека го нема.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.343
Поени од реакции
27.932
Да, и јас тоа сакав да кажам...
Ма да Андријана не знам по која логика рече дека ќе пеела една од неговите први песни “Громови на душа“, таа не му е баш една од најстарите. :unsure:
Се збуни девојката де, ама како и да е одлична изведба според мене. (y)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се збуни девојката де, ама како и да е одлична изведба според мене. (y)
Нема тука збор за изведбата, туку се збунив малце, не ми беше јасно дали јас сум ги измешала лончињата или она... :) Не беше критика, чисто само разјаснување. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тамаро ја уништи песната, кој ти дал диплома од музичка академија незнам.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Аууууууууууууу изведбава со операта ме наежи. Зашо бе ја ова прв пат го слушам? Ах бре Тоше:place:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Dobro smisleno , ama ne mozat da go nadminat toa sto go napravija RTS
Според мене е одлично, одлични снимки има, разговори, баш ги опфаќаат сите аспекти од тоа што беше Тоше.
Делот со операта... знаев дека е одличен, вонсериски, ама ова ме остави буквално без збор.

Мартин Вучиќ НЕ го познав! Промена за 180 степени!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom