„Филип Втори“ ќе биде готов до крајот на годината

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Објектот позади Северна го зазема местото наменето за паркинг. Не ми е јасно како дозволиле да се изгради зграда на такво место :tapp:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Објектот позади Северна го зазема местото наменето за паркинг. Не ми е јасно како дозволиле да се изгради зграда на такво место :tapp:
Prasaj gi Penov i negovite kolegi od urbanmafijata od sds(bjrm)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Стадионот има убав изглед...и иако е отворен официјално,тој е далеку од готов..денеска бев на јужна па и таму бе уште се работи..вецињата се у катастрофална состојба и имаше 10 работници кои демек работеја нешто:toe:а да не зборим за запад и исток уште колку има работи за довршување....али се за избори! :)
 
П

Паспарту

Гостин
Објектот позади Северна го зазема местото наменето за паркинг. Не ми е јасно како дозволиле да се изгради зграда на такво место :tapp:
Зградата е таму 10 години, така да не може да го земала местото "наменето" за паркинг...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба да се изгради катна гаража во близина (значи к - а - т - н - а г - а - р - а - ж - а, не трговски центри во неа како што си знаат :tapp:) и се` ќе биде тип топ.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
246
Поени од реакции
296
ЗАШТО СМО ПРОТИВ ФИЛИП 2
Причина едноставна и много јасна. Скопје како главан град треба да има репрезентативни спортски објекти, тој не га споримо, свесни смо на тој и туј дилема нема. Али док у Скопје се гради све на рачун на порез што сви ми га плаќамо у други градови спортски објекти се распадав. Конкретно у Куманово ситуација е страшна. Стадион више и немамо, а сала с'с коју некад сви кумановци су биле поносни се распада. Е некој најпрво да направи рамноправно и у помали градови(Куманово е втор и најголем град после Скопје у РМ по стар попис с'с 120.000 жители) спортски објекти, наместо да донаса хумористични предлог закони за навивачи у земју у коју скоро и да нема навивачи, а права хулиганска група не постои, па ни прав поединац, класичан хулиган. Ако наша полиција неможе да обезбеди понекад 50 до 200 навивача, човек мора да се запраша каква е тај полиција. Али да се врату на тему. Против смо стадион Филип 2 затој што не се улага у други градови барем десет посто како у Скопје. Свак кој е реалан и правичан ќе не разбере и ќе каже дека смо у праву. Е од тој све искача и патриотизам или непатриотизам на кумановци. Ако некој ми скандира "СО ВАШИТЕ ПАРИ СКОПЈЕ СЕ ГРАДИ" и селани од нива сте дојдени на трибини они су анти патриоти, а не кумановци, зашто за такви само Скопје е Македонија, Куманово и други градови не су. Епа у тј случај и нас дешавања у Скопје, кое е у ствари град с'с најголем број сељаци и доселеници од планину на балкан не не интересира. За мене су сви кумановци кои на facebook на свои профили постављав слике од скопски стадион непатриоти. САМО ЛОКАЛ ПАТРИОТИЗАМ, САМО КУМАНОВО. Друго не не интересира.
Погледнете гу салу у Битола,стадион у Битола коишто личив на све освен на стадион и сала.Штип ,град сас около 40 000 житела нема спортску салу,а за спортски клуб да не правимо муабет.И НИЕ СМЕ ДЕЦА НА МАКЕДОНИЈА,НЕ САМО ДЕЦА ОД СКОПЈЕ!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ЗАШТО СМО ПРОТИВ ФИЛИП 2
Причина едноставна и много јасна. Скопје како главан град треба да има репрезентативни спортски објекти, тој не га споримо, свесни смо на тој и туј дилема нема. Али док у Скопје се гради све на рачун на порез што сви ми га плаќамо у други градови спортски објекти се распадав. Конкретно у Куманово ситуација е страшна. Стадион више и немамо, а сала с'с коју некад сви кумановци су биле поносни се распада. Е некој најпрво да направи рамноправно и у помали градови(Куманово е втор и најголем град после Скопје у РМ по стар попис с'с 120.000 жители) спортски објекти, наместо да донаса хумористични предлог закони за навивачи у земју у коју скоро и да нема навивачи, а права хулиганска група не постои, па ни прав поединац, класичан хулиган. Ако наша полиција неможе да обезбеди понекад 50 до 200 навивача, човек мора да се запраша каква е тај полиција. Али да се врату на тему. Против смо стадион Филип 2 затој што не се улага у други градови барем десет посто како у Скопје. Свак кој е реалан и правичан ќе не разбере и ќе каже дека смо у праву. Е од тој све искача и патриотизам или непатриотизам на кумановци. Ако некој ми скандира "СО ВАШИТЕ ПАРИ СКОПЈЕ СЕ ГРАДИ" и селани од нива сте дојдени на трибини они су анти патриоти, а не кумановци, зашто за такви само Скопје е Македонија, Куманово и други градови не су. Епа у тј случај и нас дешавања у Скопје, кое е у ствари град с'с најголем број сељаци и доселеници од планину на балкан не не интересира. За мене су сви кумановци кои на facebook на свои профили постављав слике од скопски стадион непатриоти. САМО ЛОКАЛ ПАТРИОТИЗАМ, САМО КУМАНОВО. Друго не не интересира.
Погледнете гу салу у Битола,стадион у Битола коишто личив на све освен на стадион и сала.Штип ,град сас около 40 000 житела нема спортску салу,а за спортски клуб да не правимо муабет.И НИЕ СМЕ ДЕЦА НА МАКЕДОНИЈА,НЕ САМО ДЕЦА ОД СКОПЈЕ!!
ај нека ме потсети некој кои јазици се дозволени на форумов... македонски, англиски мислам, друго? :icon_lol:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
:pos:Смешки бе кумановац. Да не сакаше Филип Втори во Куманово да ти го изградат? Таму играте фудбал? :icon_lol:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
ЗАШТО СМО ПРОТИВ ФИЛИП 2
Причина едноставна и много јасна. Скопје како главан град треба да има репрезентативни спортски објекти, тој не га споримо, свесни смо на тој и туј дилема нема. Али док у Скопје се гради све на рачун на порез што сви ми га плаќамо у други градови спортски објекти се распадав. Конкретно у Куманово ситуација е страшна. Стадион више и немамо, а сала с'с коју некад сви кумановци су биле поносни се распада. Е некој најпрво да направи рамноправно и у помали градови(Куманово е втор и најголем град после Скопје у РМ по стар попис с'с 120.000 жители) спортски објекти, наместо да донаса хумористични предлог закони за навивачи у земју у коју скоро и да нема навивачи, а права хулиганска група не постои, па ни прав поединац, класичан хулиган. Ако наша полиција неможе да обезбеди понекад 50 до 200 навивача, човек мора да се запраша каква е тај полиција. Али да се врату на тему. Против смо стадион Филип 2 затој што не се улага у други градови барем десет посто како у Скопје. Свак кој е реалан и правичан ќе не разбере и ќе каже дека смо у праву. Е од тој све искача и патриотизам или непатриотизам на кумановци. Ако некој ми скандира "СО ВАШИТЕ ПАРИ СКОПЈЕ СЕ ГРАДИ" и селани од нива сте дојдени на трибини они су анти патриоти, а не кумановци, зашто за такви само Скопје е Македонија, Куманово и други градови не су. Епа у тј случај и нас дешавања у Скопје, кое е у ствари град с'с најголем број сељаци и доселеници од планину на балкан не не интересира. За мене су сви кумановци кои на facebook на свои профили постављав слике од скопски стадион непатриоти. САМО ЛОКАЛ ПАТРИОТИЗАМ, САМО КУМАНОВО. Друго не не интересира.
Погледнете гу салу у Битола,стадион у Битола коишто личив на све освен на стадион и сала.Штип ,град сас около 40 000 житела нема спортску салу,а за спортски клуб да не правимо муабет.И НИЕ СМЕ ДЕЦА НА МАКЕДОНИЈА,НЕ САМО ДЕЦА ОД СКОПЈЕ!!
Кумановац шо се буниш бе ?! :/ Кој фудбалски клуб го имате вие па стадион асален да би изградат. Милано, Башкими ?!
20 години ништо не се градело у државава, и кога веќе се почнува,нормално дека ќе се почне со градење у главниот град.
Ако продолжат овака со градење на сали,стадиони ќе дојдете и вие на ред некад. :wink:

п.с Мене никот ми е смешка, али тебе брат :pos:
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
246
Поени од реакции
296
Кумановац шо се буниш бе ?! :/ Кој фудбалски клуб го имате вие па стадион асален да би изградат. Милано, Башкими ?!
20 години ништо не се градело у државава, и кога веќе се почнува,нормално дека ќе се почне со градење у главниот град.
Ако продолжат овака со градење на сали,стадиони ќе дојдете и вие на ред некад. :wink:

п.с Мене никот ми е смешка, али тебе брат :pos:
А,кој фудбалски клуб га имате ви?Вардар ли што има по 200 гледача на утакмицу и ќе испада у втору лигу?Работнички,Металург ли што немав никакви навивачи и немав заедно 50 гледача на утакмицу?Башкими,Милано више не постоив,а стадион е у ужасну ситуацију.Еве имамо 2 суперлигаша(КК,РК Куманово),а како иде работа ќе имамо и три суперлигаша(ЖРК Куманово први су у 2ракометну лигу).Што не ни направив на нас нову салу влада,држава кад знае дека на сваку утакмицу у Куманово има нјвише гледачи дупло повише него у Скопје?
Само Куманово,Куманово независна држава!!
Ако продужи овакој ќе си тражимо автономну област паралелно од Македонију,зашто сакамо наши пари да си ги трошиму у Куманово,а не за некои доселеници што глумив јаки градски фраери.

--- надополнето ---

ај нека ме потсети некој кои јазици се дозволени на форумов... македонски, англиски мислам, друго? :icon_lol:
Македонски,англиски и КУМАНОВСКИ:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Кумановац не претерувај сега ама да знаеш дека до некаде се согласувам со тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom