Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
5 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Повеќе сакам да препишувам у врските, одколку да учам од нив.. :)
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Ништо ново, само си го потврдив тоа што го знаев. Моја дефиниција за љубов-и тоа е минливо, и тоа се раѓа и умира.
Постои заљубеност која е на самиот почеток, таа искра, кога сте заедно сакаш моментот вечно да трае(колку романтично ллеле) и после како одминува времето ја снемува, преминува во навика, ја нема привлечноста, занесот, ја снемува инспирацијата и еден ден се будиш, гледаш дека е 10 часот сабајле, стануваш, си правиш едно кафе, палиш цигара и сфаќаш дека не си веќе заљубен.
Баш штета.
И уште нешто, вечната, вистинската или која и да е таква љубов, е секогаш онаа невозвратената или немогуЧата...или лонг-дистанс.
Е баш штета.
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Како ќе си ја наредиш така и ќе тераш...тоа е тоа,ако не сте инат и двајцата врската ќе се држи.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Научив дека никогаш повеке нема да сакам да сум во врска со помлад дечко од мене...Сепак нели сите не се исти ама ете тоа е мое мислење...:toe: :smir:
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Научив дека... Лепа Брена многу добро го долови ова "samo jednom se voli svi drugi su sledeci" :cry::cry::cry::cry::cry:

next please
 
F

Frankie Yale

Гостин
Ништо со оглед на тоа што никогаш не сум бил во сериозна врска, т.е. врска што траела подолго од 3-4 месеци... Уште сум дете бре, ни 20 немам за да се замарам со љубов. Да беа сите ко мене...
 

i5.

Форум Џедај
Член од
12 април 2010
Мислења
201
Поени од реакции
90
Дека никогаш немоеш да им веруваш на девојките...без навреда:back:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Научив дека имам краткотрајна меморија, па затоа се ми е во магла па осуден сум нештата да ги повторувам и конечно кога ќе се сетам... е предоцна :) !

Повторувањето е мајка на знаењето :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дека кроењето психолошки тестови и сценарија, за да откриете како партнерот/партнерката ќе реагира/постапи во одредени моменти и како размислува, и преку анализата на истото да утврдите дали се тие за вас или не, се многу, многу, лоша идеја.

Знам дека девојките обично го прават ове почесто, кога се со некој дечко што многу им се допаѓа, од истите причини. Пак, ќе речам, во Beyonce стил: It's a very bad idea. A very, very, bad, bad idea! :)
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Не дозволувај слатки зборови да те замамат,и широка насмевка,сјај во очи....има добри глумици :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Ако можеше тоа да се нарече врска ....... тогаш научив дека не треба никому да веруваш. Барем не 100 %. И тие што мислиш дека никогаш нема да те повредат, кај и да е, ќе те зафркнат. Јбг, сурови се луѓето ...... :toe:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Доверба у секој да се нема.
 
?

..........

Гостин
Темава ми дојде на врв како фул хаус во покер...
Мојата последна врска заврши вчера, на мирен разбран и културен начин, добив едно исто така мирно и културно фак офф!!! Гром од ведро небо дирекно во мојата психа кој во последниов месец доживува неподнослив очај и депресија, моментот е баш најнепогодниот што можеше да се избере.
Врската како таква беше повеке од совршена, имавме многу големо разбирање, посебен разбирлив начин на комуникација, моментите на нервоза беа ретки и завршуваа позитивно со уште поголема доза на љубов.....
Го измени комплетно мојот живот, во позитивна насока, со неа ги доживеав најубавите мигови во животот, бев срекен како кокиче во пролет.....и сеуште се прашувам зошто, и најлошо од се е што немоѓам да го откријам проблемот, за прв пат по 4 години не сум способен да разберам преку дискусија, а се трудев искрено најмногу што можев, променив многу работи, личниот карактер, бев внимателен со неа, се трудев никогаш да не ја повредам, ја сакав и сеуште ја сакам повеке и од самиот себе, сум свесна личност ја прифакам реалноста како таква и ќе мора да продолжам понатаму без неа, како не знам.....
А што научив од врската?
Научив дека животот е еден и единствен и дека не треба да се троши залудно, научив дека не постои љубов онаква каква што јас ја замислувам ЗАСЛЕПЕНА,(сум пишел по теми на форумов дека постои љубовта и сум застапувал такви ставови, им се извинувам на сите со кои сум расправал за тоа) научив дека животот е курва и тој сега се ебе!!! и се надевам дека набрзо ке сврши и ке посегне по цигарата...
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Rani kuce da te lae ! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom