Што научивте од последната врска во која бевте?

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Научив дека треба да се трудам што повеќе и да давам се од себе да не повредувам намерно или ненамерно. Секогаш прво да тргнам од себе и од признавање на грешките кои ги правам, а потоа да барам од него да го смени тоа што ми смета. Никој не е од камен да го претрпува понекогаш мојот периодичен пмс...подолг од колку што може да биде. Се останато беше на место... и поставеноста,и жртвувањето ,и меѓусебното разбирање. Личност за која секогаш ќе бидам тука и личност која секогаш ќе биде до мене без разлика на се`. Му благодарам за се`...

`И знај да бичу ту,
и кад наврати нам туга
ти у мени наџи снагу
пријатеља вјерног друга.

И знај да бичу ту
да ти добро ,добрим вратим
и на врху и на дну
да осмехом те пратим . `
:back:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Ладнокрвен лав.
Научив дека незнам што е љубов.
Дека незнам да сакам.
Нема ни да научам.
Научив да живеам во својата проектирана
крута контура.
Ма фино ми е.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Лоши работи кои ги открив кај мене и кои не скам да ми се повторат:
1. Да не се плашам од промени
2. Да му верувам на партнерот
3. Да не бидам себична

.... кој високо лета ... ниско паѓа

Добри работи .... кои пријатно ме изненадија беа:
1. Сочуствителна и хумана, емотивна
2. Толерантна
3. Добра домаќинка
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
дека треба да барам друго хоби.

инаку хоби ми е пишување песнички
 
Член од
4 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дека додека и идеш по кеф, ќе биде све у ред
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Дека додека и идеш по кеф, ќе биде све у ред
Добар виц! ако идењето по кеиф ти ја направило врската и ти било све у ред..тогаш всушност (ништо не било во ред)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Хех.....Научив дека денеска не треба да се има доверба во никој.И научив дека не секој заслужува помош.
 

Lavica***

Good Girl Gone Bad
Член од
23 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
8
скоро ништо животот не е вечно,на све ке му дојде крај и колку и да сакаш некој со цело срце и колку да поминеш со него,добро лошо еден ден ке помине и ке дојде ред и со некој друг/а да го доживееш истото,може не исто но сепак слично на тоа.на кратко-џабе сите нервози кога кога-тогаш ке дојде крајот и на тоа.
 
A

ancheto

Гостин
да не простувам, баш на секој, и ако веке се деси да простам, да ја знам причината за која се трудам сеуште.
и да не давам се што можам бидејки не е секогаш на арно.

а и заборавив, да не кривам само друг, да гледам и барам малце и во мене. никој не е светец.:smir:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Се уште учам, и неможам да научам дека љубовта е еден процес кој не се развива толку брзо и иде споро но се надевам сигурно!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не од последната, ниту сегашната, ниту идната, туку од општото гледање на врските околу мене, на моите партнерки и на мене самиот... Грижата не создава убава врска, ниту љубов, ниту среќа. Не создава ниту страст или бурни емоции. Не нуди ништо за уживање со партнерот а сеуште... сите ние сакаме да ја дадеме токму кога никој од нас не ја бара. Колку иронично.

Ниту една врска нема двајца партнери кои се еднакво внесени во истата.
Секоја врска има “костури во плакар“ кои никогаш не излегуваат на виделина.
Ниту една долга врска не се базира на љубов и ниту едно од овие правила не важат за секоја следна врска во која стапувам, се додека не се докажат како точни.
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Се уште учам и досега научив дека искреноста и довербата се многу важни, и дека треба да се има храброст за секакви промени и напредок, и дека се ќе си дојде во свое време.... ако вистински од се срце даваш љубов, ќе си добиеш љубов. :smir:
.....а и да не претерувам, да не си правам филмови и да не сваќам се здраво за готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom