Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Честопати знаеме да кажеме животот е школо. Се што ни се случува е школо и сите ние учиме многу од тоа...па така и од врските во кои сме биле.
Значи темава е да си кажеме што научивме од последната врска во која бевме.


Еве да почнам прва. Научив дека имам тежок карактер и не знам да покажувам чувства. И додека сите ми го кажуваа истово јас не верував..ама се уверив самата во тоа.

Па повелеле.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
научив да дозволам да бидам сакана.
научив да уживам во кратки моменти и да ги ценам истите.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Научив дека ми е жал што не е Македонка, иако е православна и Русинка, сепак не е компатибилна целосно со моите интереси. За жал. Добра цицка, фаца, карактер, ум имаше и добро тело. А тоа како комбинација не се наоѓа често.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Честопати знаеме да кажеме животот е школо. Се што ни се случува е школо и сите ние учиме многу од тоа...па така и од врските во кои сме биле.
Значи темава е да си кажеме што научивме од последната врска во која бевме.


Еве да почнам прва. Научив дека имам тежок карактер и не знам да покажувам чувства. И додека сите ми го кажуваа истово јас не верував..ама се уверив самата во тоа.

Па повелеле.

:eek:ftopic:Кики душо, се лажеш, ти наметнале погрешна карактеристика која не важи за тебе....Тежок карактер имаш само за оние кои не те заслужуваат...Престани да ги задоволуваш нивните апетити и да им веруваш, да се каеш и страдаш....:back:
А луѓе како луѓе учат цел живот, со секој нов контакт, нов дечко, другар, пријателка, комшија и сл.
Јас научив дека некој е створен да лута цел живот неможејќи да се најде себеси ни она што може да го направи среќен...Вечен илегалец:)
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Научив дека ми е жал што не е Македонка, иако е православна и Русинка, сепак не е компатибилна со моите интереси. За жал. Добра цицка, фаца, карактер, ум имаше и добро тело. А тоа како комбинација не се наоѓа често.

Па си требал длабоко да и ги всадиш корените на Македонштината ни наша и ќе си го решел пробелмот, и волкот сит и овците на број:smir:
Не се испуштаат такви луѓе во кои има многу малку мани:smir:


А за мојата последна врска,( сум подзаборавила, оддамна беше), научив дека сите мажи и не се баш исти.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па што знам научив дека треба партнерот повеќе да се цени.Научив дека треба повеќе да се потрудиш за да го имаш тоа што го сакаш.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Дека баба ми беше во право кога ме советуваше дека не треба да се плеткам со уметници.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
:eek:ftopic:Кики душо, се лажеш, ти наметнале погрешна карактеристика која не важи за тебе....Тежок карактер имаш само за оние кои не те заслужуваат...Престани да ги задоволуваш нивните апетити и да им веруваш, да се каеш и страдаш....:back:
А луѓе како луѓе учат цел живот, со секој нов контакт, нов дечко, другар, пријателка, комшија и сл.
Јас научив дека некој е створен да лута цел живот неможејќи да се најде себеси ни она што може да го направи среќен...Вечен илегалец:)
Лејди сонце..можеби. Сега за сега моето мислење е тоа. Знаеш различно се однесуваш со различни луѓе. Мене ми е навистина тешко да покажам дека сакам некого. Кога веќе сфатив што и како е останав без таа личност.:back:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Љубомората Е недоверба.

My lession... :toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Од последната “врска“ во која што БЕВ научив дека не е секој за да му веруваш и дека некогаш премногу арно, не е на арно.

Премногу убави и мили зборови и ветувања за прекратно време имаше, што не ни имав време да ги погледнам работите од друга перспектива од каде што и не се такви какви што ми изгледаа мене.

Просто, некои луѓе ги бива за глума.:toe:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ас си дојдох до заклучок од последната врска...
само момент...
неможам да се сетам која беше последна....
а да...
никогаш не се плеткај со некој што е нарцис како тебе.. и јбг женска главо еднаш опушти се упм
 

Mr.Hajd

...Too Cool For School...
Член од
26 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
6
Што научив од последната врска?
Ништо што не сум го знаел претходно,дека колку си подобар со цура,појше ке те заебе(без навреда).Што незначи дека сите девојки се такви,ама поголемиот дел се,а тие асалните се или зафатени или нејкат да се замараат! :kesa:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Deka ne treba da bides dobar mn mn i da odis po kefot na nekoj zaso na krajot ke te zaebe na najgaden mozen nacin...Dosta mi e od takvi, dosta mi e od fraeri so gledaat samo da te povredat...Podobro sama otkolku so takva budala...
 

Mr.Hajd

...Too Cool For School...
Член од
26 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
6
Deka ne treba da bides dobar mn mn i da odis po kefot na nekoj zaso na krajot ke te zaebe na najgaden mozen nacin...Dosta mi e od takvi, dosta mi e od fraeri so gledaat samo da te povredat...Podobro sama otkolku so takva budala...
Ja не реков дека треба да се повредува,но кога се труди само едниот да биде се океј, дури почнува и да се негира себеси ,а другата страна само критикува тогаш на кој не би му пукнал филмот ?
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
да не се заљубувам така лесно...............ама не останав на тоа:pos2::pos2::pos2::pos2:исто така и дека машките треба да ги натераш да трчаат по тебе , а никогаш обратно.........е ова второво богами и со кусур го исполнив хахахахахахахахаха :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom