Што мислите за прашањата од типот: “Зошто немаш дечко/девојка?“

Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Не е тоа прашањето, прочитај го воведниот пост :)
Патем убаво што раскажа за тебе, во иднина не се срами и ќе си фатиш девојче.
Не го бива насловот изгледа
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не се сеќавам ова прашање да ми го поставило женско. Секогаш бил некој што имал намера да ми се пушти. Ми пречело затоа што е здодеван увертира.
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
Неам време и трпение.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Иронично, прашањево ми го поставуваа често додека бев во врска.

Стварно, незнам што би бил солиден одговор на такво прашање и која е намерата на личноста што прашува.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Стварно, незнам што би бил солиден одговор на такво прашање и која е намерата на личноста што прашува.
Можеби сакале да ти укажат на нешто, во врска со тоа како си бил третиран во врската (со други зборови, исто како да си сингл). Единствено тоа ми текнува како логична претпоставка зошто би ти поставиле такво прашање.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Вчера на матурска сите роднини собрани, ја испративме што ја испративме матурантката и мене ми се нафрлија со прашањата - Имаш ли дечко? - А зошто немаш? - Затоа ти е таква косата со боцки оти немаш дечко да те смири :facepalm: Ќе ги фрлам бе!!!
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ме нервира кога на вакви теми свечен пречек добиваш од "зафатени"..
Демек шо вака бе овде, како така ти да немаш дечко/женска.. Јас од мали нозе се ебавам. :tapp:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Вчера на матурска сите роднини собрани, ја испративме што ја испративме матурантката и мене ми се нафрлија со прашањата - Имаш ли дечко? - А зошто немаш? - Затоа ти е таква косата со боцки оти немаш дечко да те смири :facepalm: Ќе ги фрлам бе!!!
Да, затоа кога се прославува нешто дома фамилијарно, мене нервоза ме фаќа, оти во слични, и доста често, исти ситуации како ова сега што опиша влегувам. Макар била за мене прославата, гледам кидавела да фатам на време. Може треба да се обидеш evasion tactics следен пат и ти XD
--- надополнето: 22 мај 2012 во 22:05 ---
Јас сум бе слободен Никола, сега каков пречек сакаш? I need to know what gets you off :P
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Мене ме пукаат дома со вакви прашања како прво моите, па и другите!
Јас фино и лепо им одговарам на моите : Како на машко денеска му е поубаво подвижен скелет со 300 кг малтер на лицето, и 2 оскудни парчиња ткаенина + пари в џеб!.....него природна симпатична и фина мома ко мене :pos:

А на другите: Ги зезам, му викам немам намера или кога се некој баби :sneaky::sneaky::sneaky: му викам неможам воздух да земам, многу швалери имам, не можам да постигнам....:vozbud::ROFLMAO:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Убав муабет паднал на темава, Кадаиф ќе ми извади муабет дека толерирам едни, а други бришам, затоа ќе ве прекинам и ќе ве замолам по пп да си продолжите.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Не ме иритира прашањето, ама е страшно ного глупо. Тој шо го поставува прашањето каков одовор очекува? Немам дечко отииии сум посветена на факултет, кариера, немам време ни за себе...ццц
Глупости, како дотичната личност да знае дека од тие и тие причини во моментов е single...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Не дека немаме дечки/девојки туку сакаме одеднаш да сме во врска со повеќе на ЦРНО така да ем викаме немаме ем се еб*ме со сите :pos:
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
110
Поени од реакции
92
Не ме нервираше, но кога се почесто и почесто ми го поставуваат почнува да ме нервира... Имав долга врска и едноставно си ја сакам слободата , неможам да се врзувам сега...И преку глава ми дојде од љубомора и такви работи...Малку вака слободна па за понатаму ке видиме што како :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom