Што забележуваат жените кај мажите и обратно?

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Најбитен е прв впечаток: позитивност, енергија, првична допадливост. Деталите следуваат потоа: насмевка, мимика, раце, манири, поглед, држање...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Гледам прво у лице, после ако може да се види стапало многу сакам тоа ми е фетиш. Може да се најдам у момент кај забегувам у нечии женски прсти на стапала ако е у сандали.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Повеке гледаат надворешен изглед,ама најбитен е и карактерот.Игра важна улога:)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
da ne se lazeme prven sekoj gleada kako si vo nadvoresen izgles ako nekoj ne vi se dopaga a kakov i da ima karakter da vi se puste ce dobie korpa
 

L1quiD

Only Trees Grow Naturally
Член од
17 мај 2010
Мислења
139
Поени од реакции
108
Ја прво глеам фаца, облини, стегнати цури, и после карактер :)
Неќам некоја огромна цицка, усни какви даш такви, коса долга права, црна или плава сеедно. Само да не набијам комплекси :)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Јас како на филм од петици до глава ја снимам :pos:
но не приметливо не така да се мањачам :wink:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Очи , лице , гз , цицки .
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
кај машкото прво гледам очи...значи не ги обожавам баш плавите очи кај машките...за да ми се засвиѓа најважно да има кафеави или црни очи,кафеава коса,не многу кратка(по можност со шишка),средна висина,убава уста,заби,згоден да е...многу сум пребирлива јбг
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Јас најчесто за загледувам во фацата тоа како и сите други, после како оди, неговиот од, ииииииииииииииии другото си доаѓа после, кога се истражуваат нови места хахахххахаха
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Колкови , нозе , коса , дванаес палачното црево , дланки , стапала море СЕ !
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас искрено најпрво гледам прво фаца и после одма гледам карактер.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Прво што забележувам се манирите, однесувањето, сакам фини дечки, културни и интелегентни, не метросексуалци или клошари, а другото, немам мој тип, физички, само сепак, треба да изгледа пристојно, не како фото модел, туку онака, да биде симпатичен, мора да е повисок од мене, и да не е дебел или жгољав.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Кога здогледувам дечко најпрво забележувам

1. Појавата (лик, став и облека)

Ако, има прилика да започнеме муабет-да се запознаеме, секако и

2. Манири
3. Интелектуалните капацитети (во секоја смисла)
4. Смислата за хумор, шарм
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Сакам да има правилни црти на лицето, убави заби, не превисок, не пренизок, не набилдан, не кускуле... Убаво да мириса, да не е нападен и наметлив, ухх да е начитан. Паметен, да сака да учи и да го бива за тоа што го работи. Да има самодоверба ама да не се истакнува со тоа. Има уште, али да не навлагам у детали :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Сакам да има правилни црти на лицето, убави заби, не превисок, не пренизок, не набилдан, не кускуле... Убаво да мириса, да не е нападен и наметлив, ухх да е начитан. Паметен, да сака да учи и да го бива за тоа што го работи. Да има самодоверба ама да не се истакнува со тоа. Има уште, али да не навлагам у детали :)
Малце бараш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom