Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DIK

Член од
1 март 2011
Мислења
66
Поени од реакции
5
docna se vklucuvam.
sudiite ne pomognaa ama sepak pobeda !
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Druze,znaes deka i jas ne sum mnogu po raspravanjevo ..posebno ne radi nekoj r-tard sudija.Znaci ne znam kako mozes ovakvo nesto da pises koga sam znaes deka nekolku godini nanazad vo 70% od natprevarite imavte sudiska pomos.Lani toj ofsajd-gol na Drogba vi donese i titula.Pred toa Penal za Balak,godinava sudenjeto pak ocajno...
Po se izgleda skapo ke go plakame Finaleto vo LS,koga imavme malku srekja.:smir:
Аха, значи по тебе 103-те гола во премиер лигата + 6-те победи во големите дуели не ни ја донеле победата, туку голот само тој голот на Дрогба. Добра логика, морам да признаам..
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Аха, значи по тебе 103-те гола во премиер лигата + 6-те победи во големите дуели не ни ја донеле победата, туку голот само тој голот на Дрогба. Добра логика, морам да признаам..
Epa da ne bea tie 3 boda kolku ke imavte...?
I nikoj ne rece deka taa sezona ne igravte dobro..samo sakam da voocis sam deka sudenjeto e katastrofalno.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Имаше спорни ситуации али не мора да плачете како бебиња.И све судијата крив.Признајте си пораз сега,тоа е тоа.
Поздрав.
Добро бе чесита победа и шо ? Па сеа овај малеров на потпис си го клал шо игра педерски и валкано ... До прееска имав високо мислење за него ама педерастичново валкано игра
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Добро бе чесита победа и шо ? Па сеа овај малеров на потпис си го клал шо игра педерски и валкано ... До прееска имав високо мислење за него ама педерастичново валкано игра
Знам тоа, не мора да ми кажеш. На СЕКОЈ меч кога Челзи го тепа Јунајтед, седењето е катастрофа.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Ај можи со тебе ќе се разбериме. НИКОГАШ не сум рекол дека НЕКОЈ, БИЛО КОЈ е фаворизиран од судии. Мојата поента околу Манчестер Јунајтед е тоа шо фудбалот кој се игра на натпреварите на Јунајтед е страшно брз и агресивен. Кај темпото е такво, па и уште одредени играчи како Флечер, Руни, Евра, Видич како и, секако, Алекс Фергусон на клупата, вршат невиден притисок врз судиите ако одлуката не им чини. Безразлика дали одлуката е правилна или не, тие ќе рипаат и ќе викаат ко недоветни. Во таква ситуација, јас потпочно ги разбирам грешките на судиите во дуелите на Јунајтед, било да се на штета на Јунајтед или на противникот, кој и да е. Само досега не сум сретнал фан на Јунајтед да го разбери и да го прифати то, и зато реков дека гледам болна арогнација кај фанојте на Јунајтед.
Не негирам јас дека фудбалерите на Манчестер и Фергусон го прават тоа. Тоа е последица од навиката на победувањето, освоените титули, а и огромниот авторитет кој го има Фергусон во фудбалот воопшто, па и дел од фудбалерите.
Тоа е предноста на Манчестер пред Арсенал во преостанатите неколку утакмици. Играчите на Арсенал немаат победнички менталитет, немаат муда, не знаат да се бранат, не знаат да играат на резултат. Нека се лутат навивачите на Арсенал, ама за ова сум во право. 6-те години без никаква титула го покажуваат тоа. Прилично сум сигурен и се надевам дека нема да ме демантираат на крај. :)

Друго ќе беше трката за титула да беше со Челзи...

И да, никој не спомна бе дека Давид Луиз треба да биде суспендиран од ФА, НИКОЈ, а за Руни пишуваа и навивачи на Арсенал, Барселона, Реал Мадрид, Челзи, Ливерпул... срамота. :)
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Не е пристрасност, не зборувам само за дуели на Челзи со Јунајтед. Манчестер Јунајтед и Арсенал на пример, иста приказна. Зошто не велам за Арсенал така? Пошто не скокаат толку макар шо и тие се пргави, само немаат таква психолошка моќ ко Манчестер Јунајтед за безобразно да се однесуваат кон судиите.
Не велиш така за Арсенал зашто последните 5-6 години токму Манчестер и Челзи се јадат за титулата, па нели мора нешто да се има против главниот конкурент. Настрана тоа што сите ги знаеме резултатите од последните десет меча помеѓу Арсенал и Челзи. Челзи игра три пати погрубо од Арсенал, а овие нели мирни и дисциплинирани деца, си ќутат, а тоа му одговара на Челзи пошто ги тепаа кога сакаа и како сакаа. Иначе, на резултат 0:1 не знам дали се правите слепи или не, ама на буквално секој прекин, на секој нормален фаул, пола тим на Челзи беше околу судијата да се буни и да му објаснува како тоа не е така, итн итн...Челзи кога губи не игра фудбал, автоматски се се претвора во некој вид на боречки вештини, па уште и дома беа, абе фраеришта, што да ти расправам. За разлика од сините, Манчестер одигра многу покоректно, доволна е само реакцијата на Видич што и после сите насилнички дуели со Дргоба што не беа санкционирани во негова корист, црвениот картон во последната минута пред дерби на Енфилд и смешното судење, се поздрави со Карло и не кажа ниту една буква, а имаше доста да каже.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Bravo za Celzi, ako treba i so kloci treba da se tepaat plackovcite, taka treba.

PS: ne sum fan na celzi, LIVERPOOL FOREVER
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Драги навивачи ан Манчестер, научете да примите пораз и да учите од своите грешки, ане секогаш некој трет да ви биде крив.
Да, немаше пенал врз Жирков, ама тоа е фудбалот, се случуваат такви судиски грешки, не мора сега недела дена да цмиздрите по форуми.
Судијата да не ви е крив за пичкарската игра во второ полувреме? Судијата ви беше крив што мутавион Флечер ви играше крило? Судијата ви е крив што Видиќ нема 2 грама мозок у тоа црпката и во најважниот дел од сезоната доби (заслужено) црвен картон?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Драги навивачи ан Манчестер, научете да примите пораз и да учите од своите грешки, а не секогаш некој трет да ви биде крив.
Да, немаше пенал врз Жирков, ама тоа е фудбалот, се случуваат такви судиски грешки, не мора сега недела дена да цмиздрите по форуми.
Судијата да не ви е крив за пичкарската игра во второ полувреме? Судијата ви беше крив што мутавион Флечер ви играше крило? Судијата ви е крив што Видиќ нема 2 грама мозок у тоа црпката и во најважниот дел од сезоната доби (заслужено) црвен картон?
На Видиќ црвениот е заслужен, никој не се буни за тоа. За црвениот картон е муабетот, кој на 1-1 можеше многу да смени, исто како и голот на Дрогба лани од офсајд. И пеналот е многу дискутабилен, али ајде. Изгубија изгубија, али барем признајте дека овие судиски грешки вторпат по ред се случуваат во дуел со Челзи. :smir:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Според мене заслужена победа на Челзи. После постигнатиот гол на Манчестер, Челзи цело време играше на половината од Манчестер и создаваше шанси. Во второто гледавме целосна доминација на Челзи и тоа се исплати со гол во мрежата на ВДС. Е сеа за вториот гол Челзи имаше помош од судијата али ај. :smir:
Мен оф д меч: Давид Луиз,ѕвер !
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.304
Поени од реакции
12.669
навивачи на манчестер се жалат за судиите,абе вратете се наназад судиите мечеви ви решаваа,титули ви подарија алооооооо!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom