Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Ок, како било...не планирам да полемизирам за тоа што и како било...мислам сите го гледавте и видовте што се случуваше.

Само ме интересира што мислиш, дали требаше да има пенал за Челзи и црвен картон за Луиз.
Да и за двете, требаше втор жолт картон за Давид Луиз и пеналот за Челзи е на место.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Влијае да се игра до 97 минута иако се 4 продолжени.
Јас не видов такво нешто, напротив, мислам дека ако дадеа гол Јунајтед, брзо после тоа ќе имаше уште еден пенал за гомцата од лондон!
Инаку дополнителни минута и пол се играа заради исклучувањето на Вида!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Одлична утакмица за гледач како мене (кој не може да се одлучи која екипа повеќе ја мрази) :)

Прво полувреме можеби статистиката беше на страна на Челзи ама кој се водел од статистика се заебал. Првото полувреме Манчестер диктираше се во натпреварот, а голот баш Руни стајл. Еден индивидуален потег и оп водство.

Второ полувреме или Челзи конечно се разбуди или Манчестер заборави да игра фудбал. Како и да е ова што јас го гледав беше убедливо најкатастрофално полувреме одиграно од Манчестер. Комплетно се изгубија, Челзи наметна страшна игра и голот на Луиз беше јебење. После пенал за пенал имаше, ама уште сум во шок како толку лесно го досуди Еткинсон. Многу судии во и не толку јаки натпревари не се осудувале да покажат на белата точка. Не велам дека е грешка досуден, ама се изненадив што имаше конечно еден судија муда да свирне пенал во таква утакмица.

Не ми се јасни две работи само. Како Руни избегна казна па играше денеска, и како Луиз не доби црвен картон во минутите откако го постигна голот. 60-65 минути беспрекорна игра прикажа, стварно страшен играч, ама колку глупости направи за краток период ми го расипа впечатокот. Онаа намерна опструкција на Руни мораше да му донесе и црвен картон. И конечно паметен потег на Анчелоти што го извади веднаш од игра.

А, се чудам и на играњето на Лампард. Зашто игра нека ме потсети некој? Одлично изведување на корнери и слободни удари, нема што, ама човекот е дупка кога и да го гледам Челзи. Шо го даде пеналот не го рачунам за нешто посебно, тоа е најмалку што може да се очекува, таман работа и да го промашеше. За Торес ќе пробам да не коментирам, ама со секој нареден натпревар докажува дека ја направи можеби најголемата грешка што играч може да ја направи во кариерата. Летото ќе имаше 5 пати поширок избор каде да оди.

Оу и само уште нешто. И оваа излезе два-у-кец нели. Колку и да беше добра утакмицата, овие мочаниве кладилници веќе не му дозволуваат на човек а да не се сомнева кога ќе испадне ваков резултат на такво дерби.
 
F

fantomX

Гостин
Јас не видов такво нешто, напротив, мислам дека ако дадеа гол Јунајтед, брзо после тоа ќе имаше уште еден пенал за гомцата од лондон!
Инаку дополнителни минута и пол се играа заради исклучувањето на Вида!
Јас видов, на еден друг натпревар, на Олд Трафорд....
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Јас видов, на еден друг натпревар, на Олд Трафорд....
Против Челзи?
Јас не велам дека нема судиски грешки, но ова е кражба, мора да се врати челшит во игра, роман троши милиони!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Позз до Џену или како и да е сега.. Ме отепа заебавање пред утакмица . :))
 
В

Вори

Гостин
Јас не видов такво нешто, напротив, мислам дека ако дадеа гол Јунајтед, брзо после тоа ќе имаше уште еден пенал за гомцата од лондон!
Инаку дополнителни минута и пол се играа заради исклучувањето на Вида!


Или пак



за живце!

За твое добро ти го кажувам ова,затоа што имаш отворено 5 јузери,а те толерираат на форумов и тоа не знам поради која причина.Освен тоа си дозволуваш да се брукаш и срамотиш со вакви дебилни изјави во кои вреѓаш ко циган на улица,а имаш 30 години.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Да бе, не тоа шо Манчестер Јунајтед се опушти ко против Кравли Таун да игра.
Да и за двете, требаше втор жолт картон за Давид Луиз и пеналот за Челзи е на место.
Ок прочитај го цитатов на непристрасен навивач и провери се малку во врска со одлуките на судијата. Изгледа само ти го виде пеналот и тоа дека Манчестер не беше оштетен.

1.Аткисон требаше да го исклучи Луиз,односно да му даде втор жолт картон.
2.Пеналот за Челзи беше дискутабилен.Не се знае точно дали Жирков налета на Смолинг или пак Смолинг го фаулираше него.Судија кога ќе види дека играч паѓа во казнет простор без двоумење свири пенал,па затоа можеби и овој нослаков го направи тоа.
3.Црвениот на Видиќ исто така беше оправдан.Дури и тој не се бунеше толку,затоа што знаеше дека не е во право.
4.Имаше и други ситни ситуации кои можеби судијата ги досуди во корист на Челзи,го признавам тоа.Но,очигледно е дека судењево во Англија годинава е катастрофално!
 
F

fantomX

Гостин
Против Челзи?
Јас не велам дека нема судиски грешки, но ова е кражба, мора да се врати челшит во игра, роман троши милиони!
Не, и точно тоа беше поентата, дека то го кажувам според то шо сум видел, т.е. перцепирал, а не од пристрасност или непристрасност.
 
F

fantomX

Гостин
Ок прочитај го цитатов на непристрасен навивач и провери се малку во врска со одлуките на судијата. Изгледа само ти го виде пеналот и тоа дека Манчестер не беше оштетен.


1.Аткисон требаше да го исклучи Луиз,односно да му даде втор жолт картон.
2.Пеналот за Челзи беше дискутабилен.Не се знае точно дали Жирков налета на Смолинг или пак Смолинг го фаулираше него.Судија кога ќе види дека играч паѓа во казнет простор без двоумење свири пенал,па затоа можеби и овој нослаков го направи тоа.
3.Црвениот на Видиќ исто така беше оправдан.Дури и тој не се бунеше толку,затоа што знаеше дека не е во право.
4.Имаше и други ситни ситуации кои можеби судијата ги досуди во корист на Челзи,го признавам тоа.Но,очигледно е дека судењево во Англија годинава е катастрофално!
[/QUOTE]
Шо е различно? Тоа шо тој вели дека пеналот е дискутабилен но не вели дека не е пенал, а јас викам дека беше пенал. И?
Останатото шо, можам само да потврдам дека судењето, како и многу други работи во англискиот „професионален“ фудбал е катастрофално , и то не само годинава.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Имаше спорни ситуации али не мора да плачете како бебиња.И све судијата крив.Признајте си пораз сега,тоа е тоа.
Поздрав.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
2.Пеналот за Челзи беше дискутабилен.Не се знае точно дали Жирков налета на Смолинг или пак Смолинг го фаулираше него.Судија кога ќе види дека играч паѓа во казнет простор без двоумење свири пенал,па затоа можеби и овој нослаков го направи тоа.
о
Вака сега. Колку што видов на повторената снимка, Смолинг за момент ја испружи ногата, доволно Жирков искусно да налета на него и да добие пенал. Тоа е грешка на одбрамбениот играч , невнимателност, деконцентраија, неискуство...Слична ситуација кога беше досуден пенал за Ман. Јунајтед против Арсенал, кога Руни ја лизгаше десната нога по цел шеснаесетник, а не беше во контакт со Алмуниа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom