Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Па не сум стручњак бре, да бев стручњак немаше со тебе овде да се допишувам, ќе работев професионално во фудбалот. То шо го пишав е моја перцепција на работите шо ги гледам.
Извини шо мислев дека твојот омилен тим е толку добар да заврши една цела сезона без пораз, голема навреда ти нанесов. :kesa:

Ароганцијата, ма шо сакате прајте. Само не е здраво. :pos2:
То што го викаш перцепција не е перцепција, пристрасност е...што и до некаде е нормално.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
special my ass...само доволно специал за да го плесните раат вечерва (на некој постер од АТКИНСОН)...со среќа нека ви е, каква е таква е, друга немат.

само не пишувајте дека челзи изиграл не знам колку добро
Маваа добро, овде немаше игра!
 
F

fantomX

Гостин
special my ass...само доволно специал за да го плесните раат вечерва (на некој постер од АТКИНСОН)...со среќа нека ви е, каква е таква е, друга немат.

само не пишувајте дека челзи изиграл не знам колку добро
Па секако дека не изигра кизнеј колку добро Челзи. Ама беше доволно за Јунајтед да биди риба во козерва во второ полувреме.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.876
Поени од реакции
7.309
Ма секој пораз на Јунајтед од Челзи е со помош на судии... Што дискутираме ја не знам ...
Druze,znaes deka i jas ne sum mnogu po raspravanjevo ..posebno ne radi nekoj r-tard sudija.Znaci ne znam kako mozes ovakvo nesto da pises koga sam znaes deka nekolku godini nanazad vo 70% od natprevarite imavte sudiska pomos.Lani toj ofsajd-gol na Drogba vi donese i titula.Pred toa Penal za Balak,godinava sudenjeto pak ocajno...
Po se izgleda skapo ke go plakame Finaleto vo LS,koga imavme malku srekja.:smir:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Па секако дека не изигра кизнеј колку добро Челзи. Ама беше доволно за Јунајтед да биди риба во козерва во второ полувреме.
А причината е, истата причина поради која ќе имате на што да мхм вечерва

Аткинсон.
 
F

fantomX

Гостин
То што го викаш перцепција не е перцепција, пристрасност е...што и до некаде е нормално.
Не е пристрасност, не зборувам само за дуели на Челзи со Јунајтед. Манчестер Јунајтед и Арсенал на пример, иста приказна. Зошто не велам за Арсенал така? Пошто не скокаат толку макар шо и тие се пргави, само немаат таква психолошка моќ ко Манчестер Јунајтед за безобразно да се однесуваат кон судиите.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Па секако дека не изигра кизнеј колку добро Челзи. Ама беше доволно за Јунајтед да биди риба во козерва во второ полувреме.
Точно, по толку ќотек без санкции, јас мислев дека како мелено месо се!
Да ти се посерам во тимот што единствено што заслужува е титула во К-1!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Интересн натпревар. Изиграа добро и двете екипи.
Посебно во 2 полувреме. Честито победа за Челзи
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Не е пристрасност, не зборувам само за дуели на Челзи со Јунајтед. Манчестер Јунајтед и Арсенал на пример, иста приказна. Зошто не велам за Арсенал така? Пошто не скокаат толку макар шо и тие се пргави, само немаат таква психолошка моќ ко Манчестер Јунајтед за безобразно да се однесуваат кон судиите.
Ова е ново, волшебно откритие од планетата на мајмуните, Скокањето на клупа влијае на судиските одлуки на терен! МАГИЧНО!
 
В

Вори

Гостин
Точно, по толку ќотек без санкции, јас мислев дека како мелено месо се!
Да ти се посерам во тимот што единствено што заслужува е титула во К-1!
Чомбе,смири ги страстите мајку му доволно возрасен си.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Чомбе,смири ги страстите мајку му доволно возрасен си.
Како да се смирам кога 2 натпревари судиите се идиоти за Јунајтед(да загубеа со игра никому ништо), а овде сака некој да ми објаснува дека ако калемиш банана може и портокал да никне или нешто друго!
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Да бе, не тоа шо Манчестер Јунајтед се опушти ко против Кравли Таун да игра.
Ок, како било...не планирам да полемизирам за тоа што и како било...мислам сите го гледавте и видовте што се случуваше.

Само ме интересира што мислиш, дали требаше да има пенал за Челзи и црвен картон за Луиз.
 
F

fantomX

Гостин
Ова е ново, волшебно откритие од планетата на мајмуните, Скокањето на клупа влијае на судиските одлуки на терен! МАГИЧНО!
Влијае да се игра до 97 минута иако се 4 продолжени.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Ова е ново, волшебно откритие од планетата на мајмуните, Скокањето на клупа влијае на судиските одлуки на терен! МАГИЧНО!
Остај ги нека се радуваат на победата, каква таква нив не ги интересира дали била со помош на судии или не, исто како и кога Манчестер ќе победи на таков или сличен начин, и јас и ти и сите други фанови би се радувале.
Болно е, ама и такви срања се дешаваат во фудбалот и Англија, оваа година почесто, тука се тикварите ФА да одлучат сега дали ќе го казнат или ќе го остаат утре/другиден да оштети уште некој тим.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom