Цени на плин (LPG) на бензинските пумпи

Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Кажете на која плинара/бензинска е најквалитетен плинот? Слушам многу го фалат плинот на Лукоил за разлика од Макпетрол. Исто, и Нас Гас бил доста ефтин, ама прашањето ми е колку е квалитетен во споредба со Лукоил?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Кажете на која плинара/бензинска е најквалитетен плинот? Слушам многу го фалат плинот на Лукоил за разлика од Макпетрол. Исто, и Нас Гас бил доста ефтин, ама прашањето ми е колку е квалитетен во споредба со Лукоил?
Мое искуство најквалитетен и точно полнење е Лукоил и Макпетрол, се друго ти е гола вода :) Во приватните не се знае ни колку ти точат ни што ти полнат.
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Најквалитетен плин во Македонија не верувам дека има бидејќи контролите кај нас се поткупливи....Една сугестија за да колата ви поминува повеќе километри со плин полнет во Макпетрол,Железара,Лукоил итн......Наполнете ја колата полна со плин од место каде највеќе би ви одговарало да полните во иднина плин....Појдете каде сте го наместиле плинот и побарајте да ви ја наштелуваат колата.Штелувањето ќе биде на параметрите од плинара пример Железара и секогаш најдобри резултати ќе имате со плинот од таму...Поздрав од нешто што е испробано
 
Член од
2 ноември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Najdobar plin ima Makpetrol i se pominuva najmnogu kilometri.Od Lukoil imam stavano i sum pominuval pomalku kilometri vo odnos na plinot od Makpetrol
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
46 Лукоил
41 NasGas

Ваљда за некој месец ќе падни пак околу 33-4 денари :coffee:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
od denes izgleda ima namaluvanje prege slucajno po iminav pored makoil tamu do vcera bese 44.50, od denes e 41.50, poleka ke pocnat pak da ja namaluvaat cenata sekoe zimo ja podigaat si znaat oni kako da karat paricka plus
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Денес во лукоил и макпетрол плинот е симнат на 43 денари.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ima li nekoj ovde so raboti vo Makpetrol? Koga planiraat da postavat pumpa za metan vo Lisice?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Да не ги налутат Русите само , тек тогаш наебавме. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom