Цени на плин (LPG) на бензинските пумпи

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Како стојат Марија Треид и НасГас? Има некоја рачуница до таму да се вози или...?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Како стојат Марија Треид и НасГас? Има некоја рачуница до таму да се вози или...?
Големите пари на еден резервар 20-25 денари заштеда.
Па повише ќе потрошиш да идеш до таму
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Пак некое поефтинување има а? :zloo:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
кај е најефтин моментално, колку е кај охис ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Иако темава е одамна замрена и ништо не се случува да ви споделам една сличка.
Пред неколку дена патот ме носеше накај Пинтија па застанав на НасГас да наполнам гориво. Имам 50л боца со која кога е полна поминувам околу 450км. Во моментот кога застанав да полнам на НасГас немав поминато ни 250км, а дечките успеа да ми наточат 58 литри, пак ќе кажам мојата боца собира 50литри како они успеа да наполнат толку во неа па уште и пола полна сеуште не ми е јасно.
Се бунев и пререков ама несакаа ни да чујат дека грешката е кај нив.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Иако темава е одамна замрена и ништо не се случува да ви споделам една сличка.
Пред неколку дена патот ме носеше накај Пинтија па застанав на НасГас да наполнам гориво. Имам 50л боца со која кога е полна поминувам околу 450км. Во моментот кога застанав да полнам на НасГас немав поминато ни 250км, а дечките успеа да ми наточат 58 литри, пак ќе кажам мојата боца собира 50литри како они успеа да наполнат толку во неа па уште и пола полна сеуште не ми е јасно.
Се бунев и пререков ама несакаа ни да чујат дека грешката е кај нив.
Никогаш ни одблиску не сум имал ваква заебанција, особено со НасГас... Секогаш фини и коректни.
Единствено еднаш на МаријаТреид еден ми мрчеше оти сум отишол на Божиќ во 7 сабајле да полнам плин :D. Од тогаш не сум отишол никогаш повеќе таму.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Никогаш ни одблиску не сум имал ваква заебанција, особено со НасГас... Секогаш фини и коректни.
Единствено еднаш на МаријаТреид еден ми мрчеше оти сум отишол на Божиќ во 7 сабајле да полнам плин :D. Од тогаш не сум отишол никогаш повеќе таму.
Не знам што да ти кажам повеќе од година дена не сум полнел на НасГас не ми се исплати од Маџари да одам до таму само за полнење, обично на Лукоил полнам ама не знам што ѓавол ме натера да поминам не е дека немав плин у боца имав уште доста ама ајде викам кога веќе сум тука малку да заштедам.
Иначе денес полнето на Лукоил со поминати 210км ми собра 24л. Ова чисто за споредба.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Иако темава е одамна замрена и ништо не се случува да ви споделам една сличка.
Пред неколку дена патот ме носеше накај Пинтија па застанав на НасГас да наполнам гориво. Имам 50л боца со која кога е полна поминувам околу 450км. Во моментот кога застанав да полнам на НасГас немав поминато ни 250км, а дечките успеа да ми наточат 58 литри, пак ќе кажам мојата боца собира 50литри како они успеа да наполнат толку во неа па уште и пола полна сеуште не ми е јасно.
Се бунев и пререков ама несакаа ни да чујат дека грешката е кај нив.
Еве мажот ми вика дека тоа е затоа што некој пред тебе што пунел не ја исклучил пупата и затоа така ти покажува.Ти препорачува пред да пуниш да провериш од колку почнува:)
Или провери ги сите спојки,да не ти пушта некаде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom