Хорор филмови

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.729
Поени од реакции
82.726
Вечерва во 23:20 на каналот Cinemania, ќе емитуваат хорор (доста интересен според трејлерот), се вика Поседнуче у конектикату ... незнам на англиски како се вика, али доста интересен и напнат ми делува, ќе го гледам вечер.
http://www.imdb.com/title/tt0492044/ Овој е :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Си го гледал? Добар е? :)
Мене ми е гледан. Ок филм е. Ништо спектакуларно да извикаш ваааааааааууу, да паѓаш во трансови, но забавен е онака, ретки се досадните моменти, се најдува и по некој добар момент кој ќе те задрма и така.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Вечерва во 23:20 на каналот Cinemania, ќе емитуваат хорор (доста интересен според трејлерот), се вика Поседнуче у конектикату ... незнам на англиски како се вика, али доста интересен и напнат ми делува, ќе го гледам вечер.
Да се самоцитирам :)
Го гледав, и солидно хорорче, не е некој ептем екстра што ќе те мавне на психа (барем мене не ми делуваше), но не е ни некој со подпросечен квалитет.
Сум гледала и полоши и подобри од овој, така да го ставам во средина (со мала нијанса накај подобрите).
Најнапнати ми беа моментите кога играа криенка :)
Од мене 7/10
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.362
Поени од реакции
29.835
..единствен добар впечаток ми остави Chernobyl Diares..ма да и тоа не е нешто нај нај..ама е дифрент :D ...НЕМА БЕ ХОРОРИ НЕМА.......не гледам више..
Ако ти се допаѓа стилот на камерата, звучиш како да ги немаш гледано Карантин (и Рец, оригиналот):
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Па гледај било кој македонски филм снимен после 1991 се е тоа хорор и под влијание на Чернобил.:notworthy:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Сега го ѕирнав трејлерот, го имам гледано. :(

Ако знаете уште хорори со Чернобил, известете ме.

Stalker, не е баш за Чернобил, ама слично е. Забеган филм психолошко - истражувачки...не е баш хорор, ама е језив, психоделичен, и визуелно прекрасен. Трип...

Филмов може да ти се допадне, а може и да ти биде досаден...мене ми се допадна.

Интересно е што на некој начин, хаваријата беше предвидена од страна на Тарковски во овој филм, за после неколку години вистински да се случи т.е. Чернобил.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Не знам во која смисла да те посере или да се посериш...

Но, ако сакаш од гадости да посереш црева ова она...

The Texas chainsaw massacre- така некако беше...


Ако сакаш на психа да те штракни.....

The Grudge
Shutter
мои фејв the rite, season of the witch, the uninvited, room 1408, the last exorcism, the woman in black... гледај, препорака :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom