Хорор филмови

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
The Conjuring е најдобриот хорор што го имам гледано во поново време. Иако не внесува ништо инвентивно во жарнот ги има собрано најдобрите елементи и одлично инкорпорирано во ова тензично ремек дело.

Гледајте го навечер сами во темна просторија и од време на време проверувајте да не има некој зад врата. (y)
 
B

Blade Torch

Гостин
а сабтајтл за We Are What We Are ( за торентот од јифи) ? Англиски да е , само да се фаќа .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
конечно го изгледав вчера The Conjuring (гледам филмови само на квалитетни снимки, Псајсајд синдром јбг) и задоволна сум. Сте опфатиле се во глобала, иако не измислиле топла вода. Ми се свиѓаше што филмов е направен без претерувања и одење до екстреми како Инсидиус и ѓаволот што беше како Хелбој во главата и посебно ми се допаднаа интрото и завршната шпица, професионална деформација ова малце, ама јбг :D му доаѓа како понапредна верзија од Амитивил само што таму Рејнолдс растури :)

Ед Ворен во македонсково општество би бил налик Иван Исцелител :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
јас The Conjuring сеуште не сум го изгледал, го чувам за крај на годинава :icon_lol:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Го гледав Evil Death........срање у боја еј..оваа иззомбирисана опседната со шат ган иде накај нив.....овие ја прашуваат "ШТО ПРАВИШ?" :pos:...патетики на пола го изгасив...Insidius добар до средина...ама после коа фатија кечери да глумат таткото и тој Хел Бој комедии...The Conjuring..го изгледав ама оцена 5/10 ради совршеното сценарио...иначе приказна видена многу пати..и ништо интересно нема..на неколку наврати предвидов што ќе се случи.....И ПОГОДИВ..единствен добар впечаток ми остави Chernobyl Diares..ма да и тоа не е нешто нај нај..ама е дифрент :D ...НЕМА БЕ ХОРОРИ НЕМА.......не гледам више..
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
Chernobyl Diares најтапа филм шо сум го гледала лејтли. The conjuring и Dark skies дефинитивно без сон ме оставија некое време. А хорор шо не успеав да го изгледам до крај и не сакам ниту името да му го пишам е Егзорцизмот на Емили Роуз. Го гледав у средно и до ден денес имам трауми, поминаа едно 6-7 години. Глумицата ми беше позната од неколку комедии, и ако начекам филм со неа, не го гледам, страшно ме потсека на хоророт и не можам. А ем не ми држи гз ем гледам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
чернобил дневниците ќе беше подобар да немаше толку исфеминизирани актери.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472

Kajgana Shop

На врв Bottom