Хорор филмови

2

~2A

Гостин
мои фејв the rite, season of the witch, the uninvited, room 1408, the last exorcism, the woman in black... гледај, препорака :)
Фала на препораките, гледани ми се. :)

А и во последно време неам желба за хорор филм, па можи да се рече дека сум "пензиониран". :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го гледав по 3-пат, The Blair Witch Project, и мора да кажам дека е еден од најморбидните, и најприродно успешните доловувања на она што се вика вистински страв до сега во филмската индустрија. Не е толку битно дали филмот е продуциран, едитиран или снимен добро, она што можеме да го видиме е приказ на потполно мрачен и извитоперен ефект, мозочно убиствени хорор напливи од кои косата ти се крева и ти поминуваат морници низ рбетот, за малце би бил негледлив, онака премногу е....на моменти, ми идеше да покријам очи и да не гледам....:icon_lol: вистински психолошки терор.

За финишот нема ни да зборам, да не откријам некој детал, затоа што последната сцена беше.....O M G!!!!

Она што е најбитно е фактот што за да го постигне тоа, не се ни труди самото дејство во филмот те зима, те вози, и те треска од земја. Нема специјални ефекти, нема нагли моменти, нема "кул тинејџери" нема цицки, нема скоро ниеден аспект кој може да се земе како минус...

Филмот не е совршен, си има мани, ама ако сакате нешто вистински да ве исплаши гледајте го навечер со слушалки - блуреј верзија, секое друго искуство не е вистински репер за неговиот импакт.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
241
Kaжете предлог за божиќен хорор/трилер филм. Не мора да биде баш божиќен, него да биде нешто као со снег, шуми ова она.. да одговара на времево. :)
Ја пред некое време го гледав P2, добар филм, се работи за девојка која е киднапирана на работно место од обезбедувањето, односно од дечко кој е психопат, а девојката ја киднапира зашто немало со кој да ја помине божиќната ноќ. Се на се, добар филм, единствено крајот ми беше малку безвезе. Еве трејлер.

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Kaжете предлог за божиќен хорор/трилер филм. Не мора да биде баш божиќен, него да биде нешто као со снег, шуми ова она.. да одговара на времево. :)
Ја пред некое време го гледав P2, добар филм, се работи за девојка која е киднапирана на работно место од обезбедувањето, односно од дечко кој е психопат, а девојката ја киднапира зашто немало со кој да ја помине божиќната ноќ. Се на се, добар филм, единствено крајот ми беше малку безвезе. Еве трејлер.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А како се викаше оној кога фамилијарно идат со кола кај роднините и за прв пат татково наместо по автопат ќе скршне по локален пат и ќе им се дешаваат глупости? И тој мислам беше нешто празничен зошто со торти идеа нешто храна :D Ич не ми текнува на името на филмот. Ако е тој празничен препорачај и го језив е :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Од таа листа добри се The Children, Films to keep you awake, од оние што не се спомнати де :)

Другите се исто така солидни, но не се нешто посебно.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
Од таа листа добри се The Children, Films to keep you awake, од оние што не се спомнати де :)

Другите се исто така солидни, но не се нешто посебно.
И онака немаш многу избор за божиќни хорор филмови, па мора со нешто да се задоволиш. Инаку чим веќе спомнавте ваков тип на хорори, морам да додадам уште некои

Клик
Клик Сите го имаме гледано, но добар е за потсетување
Клик
Клик
Клик
Клик
Клик
Клик
Клик
Клик
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
19
Поени од реакции
9
Kaжете предлог за божиќен хорор/трилер филм. Не мора да биде баш божиќен, него да биде нешто као со снег, шуми ова она.. да одговара на времево. :)
Ја пред некое време го гледав P2, добар филм, се работи за девојка која е киднапирана на работно место од обезбедувањето, односно од дечко кој е психопат, а девојката ја киднапира зашто немало со кој да ја помине божиќната ноќ. Се на се, добар филм, единствено крајот ми беше малку безвезе. Еве трејлер.

[/quot


Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

еве трејлер http://www.youtube.com/watch?v=fulKeIZM2-s
 

Kajgana Shop

На врв Bottom