Франција, немири, здраво

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.800
Поени од реакции
39.076
восклик и радост од твоја страна, да се знае дека вредиш помалку и од ордите.
се надевам дека ордите не влегоа во твоето афлуентно маало кое има и чланак на Википедија.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.331
Поени од реакции
22.703
Mislam i sam ne vervas deka internetot vo cela Francija beshe iskluchen..Taka si mislam jas...
Не знам. Ако имам некакви факти ќе ги споделам овде. Работата е што последниве 2 дена навистина ништо не може да се најде на нет. Може и навистина се завршило па затоа веќе нема видеа.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.148
France has fallen part 2
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.360
Поени од реакции
29.831
Кој вика дека нема мирни протести... Само не се во Франција. :unsure:
Еве за пример (некој праша што треба Французите да направат).


 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Тројца уметници се фотографирале во близина на архитектонско уметничко дело.



Образложено!
Не ти е целосно.

Многу луѓе кои во времето на Хитлер биле на високи позиции, исто ги ставиле на високи позиции во другите држави (САД, Русија, Јужна Америка итн).
Притоа за да се повтори уништувањето од втората светска војна, прво мораш кај народот да предизвикаш гнев, лутина и страв. На тој начин лесно ќе натераш рајата без мозок да прави што ќе посакаш, ќе си ги оствариш своите цели, додека рајата ќе се залажува дека тоа било нивен избор и за нивно лично добро.

Притоа луѓето забораваат дека белата раса има карма за отплата на своите гревови, но не и елитата, бидејќи елитата лично не убивала, туку нивните слепи послушници.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.730
Поени од реакции
22.324

Одлично видео од еден Пакистанец јутубер кој редовно го следам, живее во Австралија, поранашен муслиман, а сегашен активист за правата на луѓе што напуштиле ислам.
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
3.046
Ti rabotis kako crnec.... nemas n3kakov benefit od drzavata.... tie imaat azil se I'm e plateno... samo prodavaat droga I pravat po 8 deca...imaat stan kirija penzii a ti rabotis kako Rob samo za da platis kirija.....vcera arapski narkoman na 10 gosino devojce I ja ukrade tasnata pred moi oci.... pred 1000 luge.... strasni sceni,,, ne fukncionira nisto
A ti u koja drzava si?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.360
Поени од реакции
29.831
^^ Разбудените, тие се најјаки. Гордо се борат за „правата“ на динду.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.268
Shteta navistina shteta...

Bidejki ste sllabi vo istorija, da ti kazham deka seto ova shto ti go kazhuvash, im se vraka bumerang na francuzite za toa shto im napraija na afrikancite niz historija.
I mislam deka ova nema da prestane.
Македонија ,Албанија и другите балкански држави 5 века биле турски колонии.И пубо да не поминале???Кај е бумерангот за турците,објасни ни пошто ти си многу јак по историја???
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.148
"We didn't start the fire..."
Автоматски споено мислење:

Не верувајте на се што ќе видите или чуете... Многу замрсена е оваа т.н француска револуција која трае веќе неколку години.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.268
"We didn't start the fire..."
Автоматски споено мислење:

Не верувајте на се што ќе видите или чуете... Многу замрсена е оваа т.н француска револуција која трае веќе неколку години.
Кои кретени се либераливе.Пушташ орки во својата држава за да ти палат знамиња,цркви да ти уништуваат се шо ќе стигнат и плус то да им плаќаш социално.Дали се бе нормални во шо ги преторија своите држави?Како е можно да се до олку забегани и испрани во мозоците?Истите тие либерали за брзо време ќе мора да се прават сунет и нивните жени да шетаат забулени.Како е можно да се доолку глупи???
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.636
Поени од реакции
8.531
Како е можно да се доолку глупи???
У некоја мера глупоќа е реверзибилен процес, овие се ретардирани идиоти. Зборам за политичките структури кои се на Запад....е сега, над нив има некој поголем кои има сосема други замисли.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.148
Кои кретени се либераливе.Пушташ орки во својата држава за да ти палат знамиња,цркви да ти уништуваат се шо ќе стигнат и плус то да им плаќаш социално.Дали се бе нормални во шо ги преторија своите држави?Како е можно да се до олку забегани и испрани во мозоците?Истите тие либерали за брзо време ќе мора да се прават сунет и нивните жени да шетаат забулени.Како е можно да се доолку глупи???
Исто срање имаме дома кај нас дури и ни ја водат државата ние сме во полоша ситуација отколку Французите. Бар во Франција се иде на расчистување на срањето макар и со војна. Кај нас приказната е завршена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom