Физички изглед

Член од
29 декември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
26
Немам некое многу определено мислење за себе . Имам многу убави црти на лицето,но ме мачи комплекот дека сум подебела и покрупна во фацата...Не знам како да престанам да се замарам со физичкиот изглед...Мислењето ми варира , нон стоп ми се менува ,, понекогаш имам самодоверба понекогаш немам...тоа всушност понекогаш и делува врз моето расположение...
Zemi vezbaj i ke si ja sredis tezinata
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Само со целулитот и висината сум опседната, се друго си сакам на себе.
 
Член од
11 јануари 2011
Мислења
72
Поени од реакции
12
Вежбање, многу вода, многу витамини, многу овошје, зеленчук, отфрли го газираното(сок,вода и сл.) и многу пешачење - колку што е можно повеќе.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
12
Постојано обрнувам внимание на физичкиот изглед сакам да испробувам нови стилови на облекување и носење флизури и уживам у тоа :)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Колку често размислувате за својот физички изглед? Постојано, повремено, секојдневно, поретко...што најчесто ви се врти во главата кога размислувате за Вашиот физички изглед и облеката?

Би сакале нешто да промените на себе, на облеката...можеби не секојдневно, но ете има моменти кога нешто не ви се допаѓа.
Пааа размислувам, повремено. Хаха пред излегување :) Генерално океј сум си, иако иам некои детали што не ми се допаѓаат, ама тоа сум јас, се сакам каква што сум. За физичките карактеристики мислам дека не би сакала ништо да сменам, пошо искрено тоа би биле нереални желби, би значело дека не се прифаќам каква што сум. А во однос на облеката можеби од тоа каква е сега, би сакала да додадам можеби повеќе бои, шаренило. Тоа не ми се допаѓа, што повеќето парчиња ми се во некои неутрални бои, како црно, бело, сиво, кафеаво. Сакам значи, боја да внесам.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја мисла оти тоа физичкио изглед не е најуба работа на свет оти чупињата треба да се сакет ако се унутрашно лепе...позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom