Физички изглед

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Си имам и јас свои периоди кога се преокупирам со изгледот.. Тогаш стојам пред огледало и си ги наоѓам маните.. Дека треба да симнам некое килце.. Да ги нема образиве..
Али некогаш за ништо не се грижам.. се случува да излезам и без шминка.. онака со бушава виткана коса.. :toe:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Не сум многу опседната со тоа, ама сепак водам грижа. За да одржувам кондиција и добра форма одам на фитнес, спортувам, чат пат до сауна и слично. Кога одам некаде обавезно со мене носам торба со козметика (од парфеми, шминки, млеко за тело, силиконски капки, млеко за чистење на лицето до маска за коса и други такви тракатанци со кои си го празнам џебот:kesa:) Секогаш гледам да сум топ средена па и ако сум дома и никој не ме гледа, едноставно сакам убаво да се чувствувам:wink:
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Најголема опсесија ми е косата ! Мора секогаш да ми е средена... за облека да секако сакам убава облека , посебно убави патики.. за физичкиот изглед не се жалам :P глеам повеќето кажуваат 'стомачето да го стегнам' хах ... неам 'Пивско Меше' хах ... али пак имам проблем со килажата -.- висок сум 1,73 а тежок 51кг... -.- сакам да накачам некое килце али никако да успеам :S ...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Онака, нормално .. Колку што и си треба. Без гнасно запоставување, односно преголема помпа. Сега сум топ. Си ја вратив оптималната тежина, имав добар вишок на врз мене еден период.

Е сега уште да ги решам подочњаците, и се ќе биде под конец .. Учењето на вечер си зема данокот. -.-
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Не се преокупирам ама не дека не внимавам. Се чмаам по теретани со што си направив тело кое што ќе ми изгледа мене пред се пријатно на око ама од друга страна не преферирам да го експонирам истото како некои.
За облекување претежно сум умерено загрижен - колку да е чисто и испеглано но некогаш на посебни прилики знам да сум ептен избирлив и ми иде да се мавнам себеси .
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
I DON'T GIVE A DAMN BOUT MA LOOKS !
 
Г

Господ

Гостин
Воопшто не се замарам.Знам дека сум преубав и тоа за мене не претставува ништо посебно.
Се разбира,не сум најубав на светот,но сигурно сум меѓу првите пет.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
јас сум да ме грабиш и да бегаш
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Јас сум многу убав...

... барем мама вели така.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.985
Дечко со просечен изглед мило ми е што не сум лепотан ќе се плашев цел живот да не ми стегнат бокс и убавите заби да ми ги искршат а забиве ми служат за отварање флаши кога немам отварач :)

Шала на страна не ми е толку важен бидејќи повеќе преовладува шармот кај мене отколку изгледот, а да имаш изглед без шарм џабе ти е ;)
Иначе тоа со флашите е true story :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
некоја средина.. али повеќе на физички изглед :)
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Обраќам внимание на изгледот, така со долгичка коса но сега овие денови ќе се РАШИШАМ. :icon_lol:
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Немам некое многу определено мислење за себе . Имам многу убави црти на лицето,но ме мачи комплекот дека сум подебела и покрупна во фацата...Не знам како да престанам да се замарам со физичкиот изглед...Мислењето ми варира , нон стоп ми се менува ,, понекогаш имам самодоверба понекогаш немам...тоа всушност понекогаш и делува врз моето расположение...
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
ич не се замарам со мојот изглед, за облека се трудам да делувам уредно и чисто, не ми е гајле дали чорапите ми одговараат со чевлите и дали носам часовник од 200 ден или 200 евра, битно да ме служи, додуша не носам часовник ама се дешава и тоа..единствено што сакам кај мене е косата која порано ми беше долга сега е пристојно долга за чоек на мои години:icon_mrgr: и не верувам дека некогаш би а носел кратка освен ако самата не ми опадне да чукнам у дрво:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom