Физички изглед

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Со оглед на тоа дека пред едно четири години имав пар вишок килограми (последица од физичка неактвност)... :dabe:
Се грижам и тоа многу. Ништо не ми помогна како спортот (тенис, кошарка, трчање и точак). Од добрата храна не се откажувам по ниедна цена, ама со оглед на тоа дека редовно вежбам, имам одличен баланс.
Е како мала бев ептен напорна. Сакав права коса, ОЧАЈНО, локните не си ги поднесував. Не е битно како, ми заврши таа епизода и денес си ја сакам ваква каква што ми е, виткана и бујна. Ја исправам мнооогу ретко.
Очите сакав зелeни да ми бидат и
трепките сум се жалела дека ми биле долги. Сум мислела дека е тоа лошо бe. :pos:
Искрено, си се свиѓам каква сум, не можам да се пожалам. Не ми се менува ништо. :nokti:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ц ц ц ц ......Читам и ви се чудам за тоа со косата. Вел гајс лајк грлс вит к'рли хеар. Затоа не се грижете :)
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Од никоаш не ме фркал надворешниот изглед, па затоа отсјајот од огледалото покажува стока. Стока стокосана бре.
Едно време ме мавна некој псајхо вејв и држев диета, па ослабев 4 кг :)S:S:S) и ми се скурчи наравно. Па си ги вратив двојно.
Косата е нешто најнегувано кај мене:) Си ја мијам секој Божји ден, си ја мачкам со некои чуда, си ја чешлам (добро де понекоаш):). Едно време ја малтретирав со бланшои, фарби ен стаф. Сега само навремено туривам некое колор шампонче колку да сменам.
Битно на хигиената обрнувам многу внимание:)
И така значи, врска неам на физички план:)
Мекициииии
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Mnogu vnimanie obrnuvam na mojot fizicki izgled.Nekoj od forumov mi rece deka sum narcis...Da,verojatno sum,pa toa e,si se sakam sebesi ...
Mnogu sakam da eksperimentiram sto se odnesuva do mojot fizicki izgled,posebno frizurata...Mnogu vreme pominuvam pred ogledalo,na kozmeticar,na frizer,vo soping....
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Preokupirana sum so mojot izgled, vezbam, odam na fitnes plivanje ili trcam ama ne sekojdnevno psoto obrrskite ne mi dozvoluvaat..sepak sakam neso da si promenam i ke uspeam vo toa posto pouporen covek od mene nemam sretnato :)...inace porano mn bev budala i si vikav, gospod mi dal sini oci ali ne gi pogodil, sakam da bidat svetli kako neboto a ne temno sini :tapp: tesko mene...ic ne se zalam si se sakam vakva kakva so sum samo so ke se potrudam da napravam malce promena za d bidam extra zadovolna :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
ц ц ц ц ......Читам и ви се чудам за тоа со косата. Вел гајс лајк грлс вит к'рли хеар. Затоа не се грижете :)
Не е работата како вие ги сакате девојките.
Проблемот е во тоа како ние се сакаме самите и колку сме ние самите задоволни од нашиот изглед.:smir:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Da ,se grizam mnogu za mojot izgled sakam sekogas da bidam sredena,no ne bi sakala nisto da smenam na mene slaba sum i ubava i goooolem narcis.Isto taka oblekata mi e mnogu vazna.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Колку често размислувате за својот физички изглед? Постојано, повремено, секојдневно, поретко...што најчесто ви се врти во главата кога размислувате за Вашиот физички изглед и облеката?

Би сакале нешто да промените на себе, на облеката...можеби не секојдневно, но ете има моменти кога нешто не ви се допаѓа.
Dosta mi e vazen fizickiot izgled i si posvetuvam dosta vnimanie....
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Razmisluvam cesto no dovolno samo kolku za da izgledam zadovolno kako sto si sum:)
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
секојдневно се трудам околу мојот изглед,за тоа што ке облечам,кој парфем да го ставам,сакам да сум уредна во косата и шминката.жената треба да се труди секогаш за својот изглед без разлика дали е дома или е на работа.секако внатрешноста на човекот е побитна ,но првите впечатоци се исто така многу важни
 
M

MIL

Гостин
Sekojdnevno razmisluvam za mojot fizicki izgled i se trudam da izgledam se posvezo i koga sum umoren,me maci stomaceto koe mi e malku naduenko ama malku i sakam da go sredam valjda ke treba i da se aktiviram stomacni grbni da pravam nautro mnogu mi e bitno kako izgledam sakam sekogas da sum sreden i sekogas da sum vo ton vo garderobata i da sum stegnat normalno samo stomaceto da go sredam drugo ne mi treba :toe: (srci ne se nervirkaj pa taka eeeeeee) mwahhhhhhhhhhhhh
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Добар сум си задоволен сум од себе.:toe:
 
А

Александра Д.

Гостин
Многу сум си горд на моите очиња:)(blue/green)
И јас имам такви очи :)
Иначе за изглед....станам сабајле и вадам нешто од гардеробата што ми дојде до рака( а не сум го носела вчера) и терам. + едно сапунче за лице ми ја смирува кожата и толку :)
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Мислам дека сум во граници на нормалата,внимавам на себе, тоа е дел од личната култура, сакам да бидам средена, складно облечена, со уредна фризура и негувана кожа и нокти, ама тоа е рутина, не ритуал. Не сум од оние кои на секои 15 минути и во секое огледало проверуваат како изгледаат. Сепак, во пролет, поточно во периодот фебруари-март признавам дека за нијанса повеќе сум окупирана со физичкиот изглед, сигурно е пролетна депресија во прашање:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom