Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.996
Поени од реакции
84.526
^Ак оне се лажам прв трансфер на Роман беше Даф така?
Мене лично не ми напраи премногу мерак, од сите играчи на Челзи најлесно заменлив беше според мене.

Него....@Донев знам дека тоа што избраниот Челзијаш што бакнуваше знаци и требаше на Челзи да му донесе се живо и диво како титула отиде во Јунајтед, но се надевам дека оваа вест нема да те натера да се самоубиеш....не е тоа решение никако.... :(

П.С. Ќе менуваш потпис и аватар или идеме сеа јако за Јунајтед ќе навиваме? :D[DOUBLEPOST=1464375329][/DOUBLEPOST]Eeej чек..тагот не работи...није ваљда дека избришал акаунт и му ја летнал на подобро место? :O
 
W

wicked_1

Гостин
Куртоа изјавил дека има намера да остане во клубот, Вилиан најверојатно притиска за поголема плата. Cannot blame him.:toe:

Мора приоритет да им е да го задржат тој кор на играчи од Куртоа, Фабрегас, Хазард и Диего Коста. Се друго е expendable до некаде.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја сум за. Кога би бирал измеѓу Игуаин, Мората и Лукаку го бирам Лукаку без да размислам. Ни Игуаин ни Мората не ми се по ќејф а со нив бевме поврзани.
Нека не се плетка во нозе кога е со топка и ќе биде солиден напаѓач. Ама ако он дојде значи Коста ќе си иде, е за тоа сум против, го сакам кучето во тимоти следнава сезона под Конте.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.406
Ја сум за. Кога би бирал измеѓу Игуаин, Мората и Лукаку го бирам Лукаку без да размислам. Ни Игуаин ни Мората не ми се по ќејф а со нив бевме поврзани.
Нека не се плетка во нозе кога е со топка и ќе биде солиден напаѓач. Ама ако он дојде значи Коста ќе си иде, е за тоа сум против, го сакам кучето во тимоти следнава сезона под Конте.
Зошто би си одел Коста? Коста ни е единствен напаѓач во тимот... Реми не го рачунам, би требало да го продадат, а и Фалкао и Пато си одат. Мора да се купи втор квалитетен напаѓач зошто ништо чудно да проба Конте да игра со двајца.
 
H

HoT IcE

Гостин
Секаде кај што прочитав за Лукаку исто пишуваше дека ќе го донесат само доколку Коста се врати во Атлетико а самиот наводно притискал за трансфер назад.
А пример да дојде за 60 милиони и пак да биде втора виолина неверувам дека ќе се деси.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.189
Поени од реакции
10.117
Не доаѓа Лукаку клупа да грее или да се ротира. А во прв тим тешко некако заедно со Коста. Освен ако не заигра Коста како крило
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
^Ак оне се лажам прв трансфер на Роман беше Даф така?
Мене лично не ми напраи премногу мерак, од сите играчи на Челзи најлесно заменлив беше според мене.

Него....@Донев знам дека тоа што избраниот Челзијаш што бакнуваше знаци и требаше на Челзи да му донесе се живо и диво како титула отиде во Јунајтед, но се надевам дека оваа вест нема да те натера да се самоубиеш....не е тоа решение никако.... :(

П.С. Ќе менуваш потпис и аватар или идеме сеа јако за Јунајтед ќе навиваме? :D[DOUBLEPOST=1464375329][/DOUBLEPOST]Eeej чек..тагот не работи...није ваљда дека избришал акаунт и му ја летнал на подобро место? :O

Не ми текнува во моментов, но мислам дека не беше прв трансфер на Роман.

Заменлив, ех. Скоро сите играчи на светот се заменливи. Но тоа што некој е заменлив, не ги намалува неговите фудбалски квалитети. Тебе не ти се допаѓа Даф, затоа што слабо го паметиш. Или го мешаш со Смертин. :icon_mrgr:

Одличен беше Даф, крило во вистинска смисла на зборот. Брз, пробивен, едноставен. Како само го изигра мечот со Барселона на Стемфорд, особено првите фуриозни 20 минути. Ле-ле.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.406

Пет години не можат да го откачат овој :icon_mrgr:
 
H

HoT IcE

Гостин
"If I tell you I'm staying at Chelsea with 100 percent certainty, this is not the case. For now, I'm 100 percent sure I'll compete at the Euros. After, I will think of Chelsea. But I want to finish well at the club. So like Thibaut (Courtois), I will be at Chelsea 99 percent next season."

"We all know my season. I will not repeat, it was bad. But now it's over and I'm focussing for the Euro. The last game where I gave everything was against Paris Saint-Germain in the Champions League. After that I was injured. And this is where the season has just ended for Chelsea. So I took my time to get back to fitness. I will attack the challenge of the European Championship in full possession of my faculties."

"For sure it will be very complicated for me to leave like that, after such a bad season. I want to end well in Chelsea..."

Хазардчо.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Musondra Dzunior. Prv pat go gleam ovoj i prvat slusam deka sme go pustile detevo na pozajmica u Betis.

Kine ovoj be. Strashna kontrola na topka.. ne deka videovo e reper za nesho, ali ipak..
 
H

HoT IcE

Гостин
Како бе не е репер, ја го гледав неколку утакмици за Бетис дечкото е цела класа над цела екипа, везе со топка на терен.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Помалку е брзоплет и делува како ветрушка - да го дувниш ќе падне што се вика, но млад е... да набие само уште некое килце мускулна маса таман ќе го биде. Уште една сезона позајмица у физички позахтевна лига налик Чемпионшип и печен е за во прв тим
 

Kajgana Shop

На врв Bottom