Фан Клуб: Челзи

W

wicked_1

Гостин
Незнам како клипов ќе помогне коа не ние збориме како Конте местел средина пред 4 години, него што може да се извлече од играчиве што го има Челси моментално и како ќе се адаптираат на смена со 2 напаѓача..
 
B

bngj45

Гостин
Фонтот ист ли ќе биде следната сезона на дресовите нели Barclays нема да биде спозор па го сменија логото?
 

Attachments

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Не знам што е муабетов у фан клубов али ја да си кажам дека е актуелно евентуално одење на Мурињо во Јунајтед.

Лично нема зошто да го мразам за потегов, ама пак и некој ако го прави истото нема да го обвинам. Човекот си најде работа после отказ. Можам да го сфатам Мурињо дека со неговото големо его сега за инат ќе отиде во конкурент за да докаже дека тоа што 2 пати доби отказ е лоша работа. Којзнае, можеби и некој од нас исто би постапил. Така да нема потреба да го хејтам Мурињо. Дури и јако е да го видиш Мурињо од другата страна како што другите фанови го гледаа кога беше кај нас со сите негови закачки и дебилни вадења после пораз и теории на заговор..(ама па ја му ги хејтав овие оваа сезона така да навикнат сум хехе)

Реално и паметен избор направи. Одбра екипа со супер иднина, реално подобра и од Челзи. Ова го велев од почеток на сезона, али се ипосраа и они годинава па ете ќе се задоволат со пласман 4 места пред нас :')
Влегува во отепана екипа гладна за успеси, и како што е во ваква сиутација влегува како Бог.

Перфектен избор за него каде што минатите неуспеси негови нема да се гледаат. Може 3 сезони по ред втор да заврши без освоена титула и пак ќе го гледаат како газда пошто заборавија и тоа место како изгледа.

Јунајтед има добар костур ама е далеку од тим што е спремен одма да направи нешто. Се ќе зависи од тоа каков тим ќе гради Мурињо. Фактот што тимот на Јунајтед не е спремен (како овој на Челзи што беше кога дојде) му отвара и многу слобода да си го обликува баш тој како што сака. Ама буквално се по негово да биде. Ќе има одврзани раце. Подобро здравје.

Сигурен сум дека имал понуда и за во Сити и на крај останало на Сити и Јунајтед, па Мурињо пошто е паметен сфатил дека Јунајтед има подобра иднина а со Сити ќе биде во иста ситуација како што беше Челзи годинава т.е. со тапа одбрана, едвај просечен среден ред, јаки АМчиња и тим што ќе зависи од играта на една личност.

Среќа...па и не можам да му посакам бидејќи така посакувам несреќа на Челзи, ама бар ќе биде забавно у лигава со Пеп и Мурињо.

Баш во битка на Пеп и Мурињо ќе биде јако да видиме како и Конте ќе снајде, дефинитивно сега како "underdog" малце ќе делува што е одлично вака реномиран тренер да биде аутсајдер у топ конкуренцијава. Ама пак како што викаат Јувенташиве и овој бил со натпреварувачки дух и его....така да..ќе има јаки




П.С. Ако го хејтавте Лампард за трансферот во Сити а го оправдувате трансферот на Мурињо во Јунајтед вие сте дел од проблемите на планетава Земја (не знам дали има и такви али да си кажам :D )[DOUBLEPOST=1464044705][/DOUBLEPOST]А можда па и ќе испадне еден од тренерите на Стортман и Тијаго во Манчестер Јунајтед од некој си паралелен универзум, кој ги знае овие од Јунајтед.. :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Нити Лампард сум го хејтал, ниту Мурињо ќе го хејтам. Додека он беше у клубот беше максимално професионален, значи остана доследен на договор и рече дека ќе работи дур не го избркаат. Он не го напушти Челзи за да иде во Јунајтед па да го мразиме, туку беше избркан. Е сега друга работа е кој го правда неговото бркање, кој не.
Баш ме интересира како ќе се снајде во Јунајтед, не се сомневам дека во сезона, две ќе освои ПЛ, сигурен сум во тоа ама да видиме како ќе иде на долгорочен план. Сега е во екипа каде што ќе има асполутна слобода во трансфери, Управа што не е толку склона кон инстантно бркање и огромни средства да донесе нови играчи.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Незнам како клипов ќе помогне коа не ние збориме како Конте местел средина пред 4 години, него што може да се извлече од играчиве што го има Челси моментално и како ќе се адаптираат на смена со 2 напаѓача..
Пошто Конте е прилично тврдоглав тренер, тие што го следеле изминативе 3-4 години(најчесто фанови на Јуве, нормално), ке увидат дека и моментално во Италија истата игра ја практикува, значи апсолутно истата тактика, истото движење на играчи, се исто.

Нема кај него адаптирање на играчите или тимот, он го обликува тимот како што му одговара и иако играчите си играат според заслуга, сепак има и доста миленици(во принцип тоа се послаби играчи што многу се трудат, ама немаат квалитет), немојте да се зачудите ако Микел(или некој друг играч што во нормални услови би седел на клупа) ви стане главен играч у средина. :D

Сепак, лично се надевам дека ќе смени нешто во играта, бидејќи ми е драг тренер и би сакал да успее во Челзи.
 
H

HoT IcE

Гостин
Конте во Италија игра со иста формација затоа што му е проверен рецепт и истите играчи од одбрана ги имаше и во Јувентус, и ја да сум тренер не би менувал тим што победувал. Немора да значи дека истото и во Челзи ќе го тера, сигурен сум дека нема да игра со тројца во одбрана во Англија или Стоук и слични екипи роденден ќе ни слават преку контри.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Формацијата не значи ништо, баш напротив, откако е селектор на Италија, повеќе игра со 4 во одбрана, него ли со 3, зборам за движењето на топката, поставеноста на играчи, ригидноста на неговите тактики, форсирање на играчи на неприродна позиција, не превземање на ризик во одредени ситуации и слично.

Логично би било да смени нешто во пристапот, сепак доаѓа во дијаметрално спротивна лига од италијанската, ама како што кажав, многу е тврдоглав и си тера по свое, па ќе видиме...

Мене воопшто не ми се допадна тоа што го видов во квалификациите со Италија, истите грешки ги прави како и пред 3-4 години, ќе го видиме сега на Европсково, иако Италија има доста слаб состав, би требало да се помине групата.
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Челзи нема доволно (квалитетни) штопери за да игра 3-5-2. Освен летото ако не испазарат барем тројца, што ми личи на научна фантазија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Моментот кога фановите на Челзи се толку избедирани и изненадени (не знам зашто) од неуспесите на клубот што овие денови во фан клубот повеќе ќе најдеш Јувенташи тука отколку во нивниот фан клуб :D

Ама добро, не се бунам, фала за информацииве за Конте. Ама сепак од Италија и Англија има разлика па..видиќемо колку од Јувенташките успеси ќе бидат повторени :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Конте кога почна во Јуве играше 4-4-2 формација на почетокот па потоа ја смени во 3-4-3 па 3-5-2 на крај.
Ништо чудно да си игра 4-4-2 и сега во Челзи со оглед на тоа што формација со 3ца позади во Англија некако не би функционирала.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ќе проба он и со тројца назад, ќе не отворат ко аргета паштета и више нема да проба. Не е проблем тоа. :D
 
W

wicked_1

Гостин
Нема кај него адаптирање на играчите или тимот, он го обликува тимот како што му одговара и иако играчите си играат според заслуга, сепак има и доста миленици(во принцип тоа се послаби играчи што многу се трудат, ама немаат квалитет), немојте да се зачудите ако Микел(или некој друг играч што во нормални услови би седел на клупа) ви стане главен играч у средина. :D
Врска неам со кој би играл на средина, Фабрегас сигурно ќе е, е сега најверојатно ќе го штити со други двајца околу него и нема да играме со 10ка ко што играме досеа.

Микел после толку години во фудбалот, уште има некое механичко трчање на ретардирано дете кое не спортувало никогаш, тотален очобол е. Не стига кратки пасови никогаш, ретко чита пас игра, прв демотиватор.[DOUBLEPOST=1464127179][/DOUBLEPOST]@Џонтра Волта пуштете го Икарди натука ако го веќе зимате Гамеиро. (y):icon_mrgr:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Си го имате Диего Коста, не се закачајте со Икарди. :neetaka:


Земете си го вие Гамеиро, би требало да е појак и од Коста, јебем ли га. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Челзи нема доволно (квалитетни) штопери за да игра 3-5-2. Освен летото ако не испазарат барем тројца, што ми личи на научна фантазија.
Е ова е тоа јакото.

Нема доволно квалитетни штопери за да игра со 3ца назад....па ќе проба и со 5 души назад...па така сфаќа дека не ни имаме 5 дефанзивци у цела екипа...па ќе стави 4ца и ќе сфати дека малтене сите не ги бива......и на крај ќе сфати дека се заебал што дошол у Челзи :D
Си го имате Диего Коста, не се закачајте со Икарди. :neetaka:


Земете си го вие Гамеиро, би требало да е појак и од Коста, јебем ли га. :D
Зар и шпекулација за Икарди има?
Ја мислам "вашиве" италијански медиуми ептен чудни шпекулации вадат што никад нема да се случат....можда и со Буфон ќе не спојат како што тргнало..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom