Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.959
Поени од реакции
1.930
Кај сте бе дечки, арни?

Што е работа, зошчо играТ толку слабо, да не имаТ некој фрлено црна магија?

Немам пипнато ништо 45 дена, сега собирам материјал од торенти па ќе седнам утре и задутре да прегледам од Комунити па се наваму.

Од трансфер пазарот не сум задоволен добро тргнавме со Фалкао и Бегович за Педро малку бев скептичен ама ете ме демантира со гол и 2 асистенции.
Ова остало ми мириса на тежок отпад, ама ајде ќе му верувам на Мурињо сигурно знае што прави.

Искрено да ви кажам имав чуство дека ќе го пазаревме Погба а во спротивна насока ќе одеа Оскар и Гвадрадо и Микел дека ќе си оди.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Кај сте бе дечки, арни?

Што е работа, зошчо играТ толку слабо, да не имаТ некој фрлено црна магија?

Немам пипнато ништо 45 дена, сега собирам материјал од торенти па ќе седнам утре и задутре да прегледам од Комунити па се наваму.

Од трансфер пазарот не сум задоволен добро тргнавме со Фалкао и Бегович за Педро малку бев скептичен ама ете ме демантира со гол и 2 асистенции.
Ова остало ми мириса на тежок отпад, ама ајде ќе му верувам на Мурињо сигурно знае што прави.

Искрено да ви кажам имав чуство дека ќе го пазаревме Погба а во спротивна насока ќе одеа Оскар и Гвадрадо и Микел дека ќе си оди.
ич да не се малтретираш да ги гледаш, ем интернет ке потрошиш ем нерви ке си клајш ем време ке изгубиш :notworthy:
 
H

HoT IcE

Гостин
Овој Џинобили е прав стап за млатење ораси. 1,92 е висок :pos:
Како и да е полош од Кехил, Тери и Иванович како што играат моментално сигурно неможе да биде, а и ќе биде задоволен да дреме на клупа, плус евтин траснфер, така да (y)
А овој Хектор во Ридинг што го оставивме на позајмица им сме го земале на Кристал Палас пред нос буквално. Стив Периш, претседателот на КП или така нешо изјавил дека им бил единствена и дека со месеци го прателе се додека не дошол Челзи со парите :D
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
За во Англија то се бара, крупен, висок физичи јак играч, шо нема да се плаши да влези во дуел со некој.
Го немам гледано чрнчето ама сигурно виделе нешто во него чим го земаат, можи да не изненади сите иако мислам дека го земаме за да искрпиме уште оваа сезона а можи и уште Јануари да тргниме пак по Стонс или Варан на пример, го имаме Зума, Тери пола од ланска сезона да изигра на коњ ке сме.
Не ни требаше очајно штопер колку шо ни фалеше некој асален бек,ете го Баба да се надеваме дека после паузата ке го видиме прва постава, многу очекувам од него.
Ме зачуди шо не донесоа некој играч за на средина ама ваљда Јануари ке се пазари.
Наредна утакмица ФАЛКАО ПРВА ПОСТАВА
Азпи десно, Баба лево, Оскар треба да е спремен, Вилиан нека влегва од клупа, и Хазард да јади една клоца по то газето напрчено да му текни дека треба да почни фудбал да игра.
Тери со Зума назад и да ги плесниме како лани Евертон за то шо не измалтретираја со Стонс :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.959
Поени од реакции
1.930
Некој што не знае најверојатно ќе помисли дека користам интернет експлорер ама грешка си пријателе користам хром, но апдејтирањето ми е споро. :)

Ја прегледав утакмицата со Кристал Палас (само толку стигнав), и воопшто не сум разочаран од играта. КП 80% од утакмицата беше набиен на своја половина и се бранеше грчевито со 11 играчи.
На Челзи играта воопшто не беше лоша, како што забележав по коментари на фб и ми ја опишаа моите другари.
Значи не можеме да очекуваме Фабрегас од своја половина да му пушти пас на Коста во празен простор и таа да помине покрај 11 без да ја чепнат.
Може да кажам само дека формата му е опадната малку на Хазард, ама до некаде е оправдано да биде малку релаксиран на почеток на сезона бидејќи минатата беше прогласен за најдобар играч и воедно ја освои пл.

Од Вилиан сум импресиониран, како амф е многу поразигран, поопасен и по продуктивен.
Ако ја има минутажата како што ја имаше лани на крило, сезонава без проблем ќе стигне до 7+ голови и асистенции.

Исто така и Педро ми се бендиса на десно крило, со оглед дека бев голем скептик за неговиот трансфер, по играта што ја покажа мислам дека конечно го решивме проблемот на десно крило за наредни 3 сезони и повторно се направи паметен трансфер кој не не чинеше астрономска сума на пари.

Кенеди за таа кратка минутажа што ја имаше покажа многу повеќе фудбал од што покажаа Гвадрадо, Мозес, Брујн, Салах.
Само за да остане во таа јака форма треба почестно да биде инволвиран во играта, а не еднаш или два пати во месецот.
Исто и Лофтус добро си ја заврши работата, со правилно и планско развивање можеме да ги заштедиме парите што треба да се кешираат за Погба, плус ќе имаме конечно играч кој ќе бидне продукт на академија.

Од одбраната имам замерка само до Бане, бидејќи гледам дека имаше неколку ремети од крилата што сезона уназат тоа беше незамислиово. Но мислам дека полека ќе треба да му се намалува минутажата бидејќи го стигаат фубалските години и заморот.

Се на се мој впечаток е дека во играта сме подобри за разлика од играта што ја имавме после март месец кога бодовите ги добивавме рутински и игравме само онолку колку што треба.
Само проблемот е што екипите сега не сфаќаат посериозно и се повеќе мотивирани бидејќи играт против Англискиот шампион, а нашиве уште ги држи победничкиот шампањ. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.406
Hazard: "We had a difficult month in August. I hope that the international break will allow me to rediscover my form. Individually and collectively, we're not up to scratch. Starting with me."

Си знае.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
до негде е во право Иван, не игравме толку лошо исклучок натпреварот со Сити, со Свонси пред црвениот картон друга беше играта, со Палас мислам дека загубивме поради индивидуални грешки на одбраната иначе играта не беше толку лоша, не заслуживме да изгубиме како шо рече и Мурињо
Ама сепак играта и формата на играчите е непрепознатлива од лани[DOUBLEPOST=1441288197][/DOUBLEPOST]http://www.chelsea-news.co/2015/09/chelseas-champions-league-squad/
 
Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
А што игравме со Палас освен што имавме 65% посед и вртевме ококу 16 ?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
А што игравме со Палас освен што имавме 65% посед и вртевме ококу 16 ?
Можда конкретна шанса немавме, ама барем напаѓавме. За разлика од лани во втор дел од сезона кога чекавме на контри да играме. Ко ние да сме послабиот тим.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Не знам мене ич не ми се свиѓа тоа пимплање како Арсенал а шанса за шут они подаваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom