Фан Клуб: Челзи

Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
од надвор ич не ме бендисва стадионот, како со клечки да е праен
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.029
Поени од реакции
11.234
Master piece ќе биде стадионот. Стадион како што доликува за Челзи.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.923
Мене ми личи на алуминиумот за пасивно ладење на Амд процесори. :)[DOUBLEPOST=1441413163][/DOUBLEPOST]Го завршив Арсенал ми остана уште Свони. :vozbud: :D

Баш детално ги читав коментарите по фб за дуелот со Арсенал, бидејќи ми беше битно како успеа Венгер да го победи Мурињо.
Не бев во можност да најдам компјутер, а телефонот ми е апла трактор спор,едвај со молење го пушта фејсот.

Прво што ми наиде за читање беше лошата партија на Фабрегас и Матич и бековите.
Имаше еден куп коментар како Иванович и Аспи се веќе отпаден матрејал.

Прва многу битна работа за натпреварот е дека Арсенал освен што постигна гол друго ништо не одигра, се до 85 мин каде што до крајот имаше две добри шанси, но тоа се резултира на офанзивноста на Челзи.

По ова до сега што прегледав, едниствена разлика помеѓу Челзи од минатата сезона и овој е што лани имавме голем процент на реализирани 100% шанси.
Во дерби дуел Рамирес и Хазард да промашат такви шанси, единствено нема што да се бара повеќе.
Хазард слична шанса утна и против Сити, а што е најтрагично и двете шанси значително ќе го сменеа текот на натпреварите, т.с Челзи ќе се вратеше во игра.

Фабрегас направи две 100% шанси првата е долгата топка преку половина терен која му ја дистрибуираше на Фалкао, но овој не успеа да го издржи на грбот Кошчелни, нешто што ќе беше гол да беше тука Дрогба.
Втората спојувањето на Хазард 1 на 1 со Чех.
Доволен учинок за мене.

Матич грешка му беше што не успеа да го маркира шутот на Окс, што и не беше којзнае каков пропуст на него и Аспи туку повеќе беше мајсторија на Окс.
На средината буквално доминираше.

Реми ми беше многу слаб освен онаа асистенција за Рамирес друго ништо не направи, Фалкао имаше многу поголема конкретност за гол.

Мозес за минутите што ги доби беше катастрофа, исто заслужено замина на позајмица.
Кенеди покажа и за двајцата (Мозес, Гвадрадо)

@stefi-love-cfc Да знаеш дека ич не се нервирав додека прегледував, по коментарите очекував игра како она што ја имавме втората сезона со дебелиот.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Мене ми личи на алуминиумот за пасивно ладење на Амд процесори. :)[DOUBLEPOST=1441413163][/DOUBLEPOST]Го завршив Арсенал ми остана уште Свони. :vozbud: :D

Баш детално ги читав коментарите по фб за дуелот со Арсенал, бидејќи ми беше битно како успеа Венгер да го победи Мурињо.
Не бев во можност да најдам компјутер, а телефонот ми е апла трактор спор,едвај со молење го пушта фејсот.

Прво што ми наиде за читање беше лошата партија на Фабрегас и Матич и бековите.
Имаше еден куп коментар како Иванович и Аспи се веќе отпаден матрејал.

Прва многу битна работа за натпреварот е дека Арсенал освен што постигна гол друго ништо не одигра, се до 85 мин каде што до крајот имаше две добри шанси, но тоа се резултира на офанзивноста на Челзи.

По ова до сега што прегледав, едниствена разлика помеѓу Челзи од минатата сезона и овој е што лани имавме голем процент на реализирани 100% шанси.
Во дерби дуел Рамирес и Хазард да промашат такви шанси, единствено нема што да се бара повеќе.
Хазард слична шанса утна и против Сити, а што е најтрагично и двете шанси значително ќе го сменеа текот на натпреварите, т.с Челзи ќе се вратеше во игра.

Фабрегас направи две 100% шанси првата е долгата топка преку половина терен која му ја дистрибуираше на Фалкао, но овој не успеа да го издржи на грбот Кошчелни, нешто што ќе беше гол да беше тука Дрогба.
Втората спојувањето на Хазард 1 на 1 со Чех.
Доволен учинок за мене.

Матич грешка му беше што не успеа да го маркира шутот на Окс, што и не беше којзнае каков пропуст на него и Аспи туку повеќе беше мајсторија на Окс.
На средината буквално доминираше.

Реми ми беше многу слаб освен онаа асистенција за Рамирес друго ништо не направи, Фалкао имаше многу поголема конкретност за гол.

Мозес за минутите што ги доби беше катастрофа, исто заслужено замина на позајмица.
Кенеди покажа и за двајцата (Мозес, Гвадрадо)

@stefi-love-cfc Да знаеш дека ич не се нервирав додека прегледував, по коментарите очекував игра како она што ја имавме втората сезона со дебелиот.
Milo mi e :)
Inace Kenedy ke bidi ZVERKA
zapamtete go ova
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Дрогба боље може да изигра оваа година од Коста :P
Иначе гол и на Хазардињо.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Хазард пак јавно искритикуван од Вилмотс, и лани на светското еве и сега
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.923
После тоа како резултираше развојот на Мекехрен, Троган па и Калас иако се уште се влечка по позајмици во ништо повеќе не верувам, а и ти немој да си убедена толку многу.


Хазард заслужено си добива критики и од Мурињо и од селекторот, моментално играч со најслаба форма во тимот ни е он.
Се мислам дали да го шитнам од фантази, само после да не се распуца по толку критики. :icon_lol:

Педро имаше многу јак натпревар за Шпанија. :cuc:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
јас сфаќам дека Хазард не е во форма, ама нешто шо најмногу ме нервира и мислам дека не е правилно е то дека играч не треба јавно да биди критикуван од тренерот, ај разбирам да има критики до цела екипа, до повеќе играчи ама никако не смеј да се плука јавно по одреден играч, нека го критикува настрана од јавноста, в соблекувална ако сака и ќотек нека му удри, то шо излегва во јавност и си го напаѓа играчот за мене е непрофесионално.
За Кенеди е друга работата, Кенеди не е играч од академијата наша, купен е со пари и има голем потенцијал во него, нема шо да го пуштат по позајмици да се докажува, дечкото го следеа и други големи екипи какао Барса на пример ама ете заврши кај нас, има играно за Бразил во првиот тим и самиот Мурињо изјави дека не планира да го пушта барем оваа година на позјмици туку ке добива шанса во тимот, еве со Барса изигра супер со К. Палас уште подобар беше, мора да му се дава шанса поќе а не само да влегва 10 мин пред крај на натпревар.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.923
:pos: Немој да се нервираш, греота за кучето. :)

И јас сум против да се критикува некој во јавноста, ама не е во ред некој кој има потенцијал за златна топка, 5 утакмици по ред да има просечна партија како да е Салах, Гвадрадо, Мозес.
Многу внимание не обрнувам на критиките до страна на тренерот на Белгија, ама ги поштувам критиките од Мурињо. Прво Мурињо секогаш застанува на страна на играчот, но ако реши некој да критикува јавно тогаш работите не се во ред.
Мислам дека оние што пратат од 2005 ќе се сетат на изјавата за Карваљо кога кажа дека има мал IQ. :D

Околу работата со Кенеди, не викам дека нема потенцијал, т.с сите што се моментално во младата селекција на Челзи имаат нешто во нозете, но дали двајца од нив ќе догураат некако до клупата на Челзи.
Ако се сеќаваш исто кажа лично Мурињо дека Чалоба го планира во составот и дека нема да го праќа никаде на калење, ама?

Не може играч да се развие ако добива по 15 лигашки минути во два месеци, лани добро се работеше со Зума, ма да реално и тој максимално си ја искористи шансата, но оваа сезона гледам кај него повеќе зрелост во играта за разлика од ланските почетни 3-4 натпревари.
Сега незнам дали се должи тоа на поголемата минутажа или на некои поквалитети тренинзи но Зума моментално може да замени некој од Тери - Кехил.
Сега за сега истото го гледам кај Кенеди и Лофтус, имаат желба и визија за игра децата (слично на она што го имаше Мекехрен), но страв ми е да не се шитнат догоднина некаде на калење и после да ги гледаме во некој тим од Чемпионшип.

А сезонава има простор за нивно форсирање, наместо минутажа за дрвото Микел кој 8 сезони никако не успеа да мрдне ни центиметар во напредувањето во играта нека игра Лофтус, барем нема да ми е мака ако погреши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom