Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Тој е оној од Барселона што дојде така? Ако е тој, динамит е ама типично црнче без мозок, атлетицизам, брзина и дриблинг ама интелигенција како времево надвор.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
IMG_20170118_004707.jpg

Ептен фали овде бар уште еден играч со 20+ голови. Идеално двајца, ама може Педро да го рачунаме затоа што има сезона помалце.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Мене ми фали некој играч од средината со 10+ голови во сезона, мислам на профил како Лампард, не од крила.

Знам дека оваа формација нема шанса да видиме такво нешто, плус Канте, Матич, Фабрегас не се таков профил на играчи, ама ја видов статистиката на Донев и ме фати носталгија :D

Чалоба се наоѓа често во такви прилики, сега да не игра толку повлечено како Канте и Матич ама го има осетот да се најде во позиција околу 16 и да има простор да шутне.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Педрo бе мучaчo, Педрo е стрaшнo изненадување. Сигурен сум дека Сaнчез или Гризмaн би биле upgrade. Кoлку и да гo мрaзев вo Барса (кaкo и сите), сега не гo мразам:pos:. Дoстa му е. Oти стрaшнo се залага, кaкo и сите под Кoнте. Бтв, нема некоја шпекулaцијa, нештo нoвo?[DOUBLEPOST=1484842207][/DOUBLEPOST]
Мене ми фали некој играч од средината со 10+ голови во сезона, мислам на профил како Лампард, не од крила.

Знам дека оваа формација нема шанса да видиме такво нешто, плус Канте, Матич, Фабрегас не се таков профил на играчи, ама ја видов статистиката на Донев и ме фати носталгија :D

Чалоба се наоѓа често во такви прилики, сега да не игра толку повлечено како Канте и Матич ама го има осетот да се најде во позиција околу 16 и да има простор да шутне.
Мoже, aкo смени фoрмaцијa, да имаме некoј кao Лaмпaрд. Фaбрегaс кaкo АМФ местo Кејхил, Зумa местo Мoзес и мислам дека ќе имаме, ама затoa Азaр и Педрo/Вилијaн ќе имаат помалку прoстoр.
 
W

wicked_1

Гостин
Офанзивно на клубов ништо повеќе не му е потребно, потребна му е уште појака одбрана и подобри дефанзивци.
ПЛ е пре-компетитивна за да составуваш галактикос екипа ориентирана на напад.

Во лигава секогаш освојувал титула клубот со најсилна одбрана, тоа треба да биде и фокусот на управата, да овозможи што поквалитетни дефанзивци за да има стабилност и резултати.
 
H

HoT IcE

Гостин
^
Се согласувам со Викед. За засилување во напад би требало да гледаме дури во лето кога Коста ќе си оди. До тогаш само засилувања во одбрана, ептен сме тенки особено на вингбекови.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Офанзивно на клубов ништо повеќе не му е потребно, потребна му е уште појака одбрана и подобри дефанзивци.
ПЛ е пре-компетитивна за да составуваш галактикос екипа ориентирана на напад.

Во лигава секогаш освојувал титула клубот со најсилна одбрана, тоа треба да биде и фокусот на управата, да овозможи што поквалитетни дефанзивци за да има стабилност и резултати.
Гaлaктикoс сo Сaнчез и Кoстa? И фaбрегaс и Мoзес. И Алoнсo и Мaтич и Канет. Па и Кејхил и Луиз. Дај брат. Тoчнo дека треба да имаме кoскa одбрана, ама сo Зумa и Кристијaнсен мислам дека ќе рoкaме дoбри 5 гoдини. Плус Аке и некoе aнглискo биче (мал бик, наследник на Тери), би имале oдличнa одбрана. Реaлнo, предај гo Вилијaн, купи гo Сaнчез и терај.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А па што гледате до толку у Санчез незнам, стварно не мие сватливо
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Ако би ги менувал Коста и Вилиан тоа би било само за Лукаку - Аубамејанг а Вили со Гризман или Махрез.
Санчез не е никаков апдејт на Вилиан.

Бековите се добри, Аке и Аспи би требало да бидат бекап ако некој се повреди.
Штоперска позиција Аспи, Луиз и Кехил сега за сега функционира супер. Примивме некои бизарни голови ама како знаеше да биде претходните сезони сега се подобрени 9/10.
Зума ротирање е сега пожелно е да се донесе уште еден штопер класа, Ромањоли би бил идеален место Кехил, уме со топка да работи и плус игра лев штопер.
Го немам следено многу ама против Торино ме импресионираше.
2 опција може да биде и Ван Даик.

Во глобала сум задоволен од тимот за сезонава, звучни играчи не ни требаат освен ако си замине Коста во што не верувам. Е сега за на лето ќе е друга приказна, ќе треба уште 2-3 да вклучиме во ростерот, лш ќе ги цеди додатно.
 
W

wicked_1

Гостин
Гaлaктикoс сo Сaнчез и Кoстa? И фaбрегaс и Мoзес. И Алoнсo и Мaтич и Канет. Па и Кејхил и Луиз. Дај брат. Тoчнo дека треба да имаме кoскa одбрана, ама сo Зумa и Кристијaнсен мислам дека ќе рoкaме дoбри 5 гoдини. Плус Аке и некoе aнглискo биче (мал бик, наследник на Тери), би имале oдличнa одбрана. Реaлнo, предај гo Вилијaн, купи гo Сaнчез и терај.
Аке и Кристенсен се сеуште проекти на клубот, тие не се никаква гаранција дека ќе стана играчишта и ќе донесат резултати не е ова фудбал менаџер. :icon_mrgr: Џабе е да се носат заклучоци за деца кои не изиграле 2 минути компетитивен фудбал.

Проблемот е што во моментов немаме стопер со лидерски и играчки карактеристики од типот на Тери, Видич, Бонучи, Киелини кој ќе доминира како ball-playing стопер во формацијава со 3 назад. Таа позиција е клучна за се да функционира како што треба, па потребно е многу поквалитетна опција од Кејхил.
Не дека Кејхил не си ја тера работата(капа доле за него) ама уочливо е кога задњата линија е под притисок со поорганизиран висок пресинг од противничка екипа, Кејхил и компанија едвај се справуваат со подавања да изнесат топка.

Уште нема никакви шпекулации ама управата треба да се фокусира на квалитетен стопер и upgrade на лев бек, Де Шиљо, Бертранд, Сандро итн..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Аке и Кристенсен се сеуште проекти на клубот, тие не се никаква гаранција дека ќе стана играчишта и ќе донесат резултати не е ова фудбал менаџер. :icon_mrgr: Џабе е да се носат заклучоци за деца кои не изиграле 2 минути компетитивен фудбал.
Баш Аке и Кристенсен ни се можеби двајцата младинци со најмногу првотимско искуство :D


Измешан ви е малце муабетот, не се знае кој збори за сега, кој за лето. Зимава секако не се очекуваше некое големо засилување, а и не сме нешто баш кратки со оглед на тоа што не играме во Европа. За во ПЛ сме таман. И мора некогаш да се почне со верување во младите играчи. Имаме една од најдобрите академии во Европа, резултатите во последните неколку години го докажуваат тоа. Ако цело време најпрво се бара решение од страна, тогаш која е поентата на таа академија.
Затоа и ептен ми се свиѓа потегот со Аке. Зошто да се преплати некој рандом дефанзивец, кога веќе имаме дефанзивец со ПЛ искуство кој ќе може без проблем да помогне кога и да затреба. Единствено за Мозес немаме некоја добра замена, иако Аина е солиден и не треба да се отпише.

Наместо да збориме за Адама на пример, ете го Мусонда кој ни е еден од најперспективните младинци. Тука е и Кенеди. Значи за ПЛ и повеќе од солидни се за да покријат на натпревар-два кога ќе затреба.

Е на лето нормално дека ќе се донесат повеќе играчи, ама пак мора прво да се разгледа тоа што е на располагање. Клубот ептен верува во Кристенсен и сигурен сум дека ќе добие шанса. Конте до сега даде некои изјави кои ми даваат надеж дека ќе се подобри клубот на ова поле, па ќе видиме што ќе донесе иднината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom