Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Колку се генијални овие трансфери за перење пари само. Никој не знае за колку дошол голманов, ни колкава му е платата, а за 2 години никој нема ни да знае дека бил во Челзи.
Јас па отворив да видам со кои сме се паднале во група. :sramezliv:
И, задоволен? :D
Мораше многу порано да договорат дефанзивец.
Као на пример 2012-3? :D[DOUBLEPOST=1472174829][/DOUBLEPOST]А бе..Арсенал ќе купат 2ца играчи ние ќе останеме со Канте у рака...
 
Последно уредено:

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Нема да купат дефанзивец, ептен почнаа да не дупат у здрав мозок сите со цениве. Туку, шо бидна со Зума... до кај е со опоравувањето?!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Од Челзи истражувале која е личноста што вршеше пренос на Перископот :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Од Челзи истражувале која е личноста што вршеше пренос на Перископот :pos:
Тоа е, нека го фатат па малку и светот да сонува мирно знаејќи дека таков криминалец е зад решетки.

..наместо срам да ги фати што наплаќаат за CTV а не даваат пренос од домашен натпревар они...[DOUBLEPOST=1472243923][/DOUBLEPOST]Јас ќе го заменувам Донев за пресовите? Еве што се кажа на денешниот прес:
Conte says Willian started training yesterday but a decision has not been made on whether he plays tomorrow.

Conte says he is pleased with Michy Batshuayi's attitude and his desire to improve.

Conte says Eduardo has come in as third-choice goalkeeper behind Courtois and Begovic.

He adds we have transfer targets but given the nature of the market admits it's 'very difficult' to buy

'I watched Burnley's game v Liverpool last week and they were fantastic from a physical and tactical aspect.'

'Every game is very tough in England, you must understand anything can happen. We saw that against Bristol Rovers.'

'I hope to improve the squad in the market but we understand our targets are very difficult to reach.'

We've played three games and won them all but I've told my players we can improve a lot, that's logical.'

'Burnley will be very difficult. They are very solid and always ready to counter attack with two good forwards.'
Моre: http://www.chelseafc.com/news/latest-news/2016/08/conte-press-conference-story-pre-burnley.html

Како што се намалуваат со трансфер целиве прашање на време е кога ќе почнат да нудат понуди за играчи од Македонска лига...еве последен трансфер од Динамо Загреб, логично е следниот трансфер да им биде Љамчевски...
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Chelsea team v Burnley: Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Kante; Willian, Oscar, Matic, Hazard; Diego Costa. #CFC[DOUBLEPOST=1472302902][/DOUBLEPOST]Chelsea subs today: Begovic, Aina, Fabregas, Loftus-Cheek, Moses, Pedro, Batshuayi.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Почна да го поти Конте со Матиќ и Оскар:tapp:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Пак со Матич. Неќе да проба со Фабре.
Мислам редно е да проба со Фабре и со Вилиан на местото на Оскар,бар една утакмица да видиме како ќе функционираат.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Заебава Контево. Против најслабите у лига Барнли кој ќе играат бунер, он зима игра со Канте и Матич.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Повреден е Вилиан.

А Матиќ и Канте играат поради тоа што немаме одбрана нели.
Мора да се зајакне средината со Матиќ и Канте пошто во одбраната имаме луѓе што до сега требаше да играат во МЛС/Индиска/Милан. Тоа е...

А не дека успева ова до сега али....

Мене поише ми е криво што Мичи и Мозес сто пати се докажаа и пак не добиваат место во прв тим макар и против Барнли.......кои што па уопште не се до толку очајни, може на контри да ни ебат матер...и затоа Матиќ и Канте се уствари.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Глупи се нашиве, демек градат односи со клубовите, ама мора поостро. Го сакаат Квадрадо, и тоа пак на позајмица, не да го купат. И ќе им дозволат овие да си го позајмат пак. А да им побараат било кој играч Челзи на Јуве, одма не може, или некоја нереална сума ќе се бара. Нека го дадат Бонучи, и може и Квадрадо да им го пратат перманентно. Ете и Милан, одбиваат понуда за Ромањоли, и нејчат ни да преговараат, а го бараат Пашалич. Нека го дадат Ромањоли, па може да им ги дадат и ан Гинкел и Пашалич. Ептен наивни се...
Донев бе брат, знаев дека лесно сфаќаш некои работи, ама ова "нека го дадат Бонучи" прочитано од аспект на фан на Јуве звучи пресмешно, да не се изразам со нешто полошо :D

Иначе не знам што е работата ама очекував Фабрегас да настапи на местото на Оскар. Се друго е очекувано според мене.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Баш ме занима кога Канте и Матич нема да бидат достапни за игра у некоја утакмица Конте што ќе прави, ја мислам отказ ќе дае.:pos::pos::pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Тооо.

Ран гол. Добра работа, сеа може да виидме како ќе се однесуваме у ваква ситуација. Дали ќе идеме фул Мурињо или попаметно ќе играме.[DOUBLEPOST=1472307304][/DOUBLEPOST]
Повреден е Вилиан.
лол не знам кај ја глеав и ја поставата... :tapp:[DOUBLEPOST=1472307363][/DOUBLEPOST]
Баш ме занима кога Канте и Матич нема да бидат достапни за игра у некоја утакмица Конте што ќе прави, ја мислам отказ ќе дае.:pos::pos::pos:
Ќе го стави Фабрегас и...и...оној бе...другиот у средина шо го имавме...аа.....неаме а?

Е па тоа е сеа, и вие сакате многу играчи.......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom