Фан Клуб: Челзи

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
^ Е сеа шо се спомнува кај вашиве медиуми, чиста позајмица или со право на откуп?

Последно шо испадна е дека сепак ја договараат вторава варијанта.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
^ Е сеа шо се спомнува кај вашиве медиуми, чиста позајмица или со право на откуп?

Последно шо испадна е дека сепак ја договараат вторава варијанта.

Не пишуваат ништо англиските медиуми за овој трансфер, само италијанските.

Екипата од Скај Италија вели:



По се изгледа, позајмица без право на откуп.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Торган Хазард 3 гола вечерас,уште е наш играч?Сите што бегаат растураат у пм.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
W

wicked_1

Гостин
Торган Хазард 3 гола вечерас,уште е наш играч?Сите што бегаат растураат у пм.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
On 23 February 2015, Hazard agreed to sign permanently for Borussia Mönchengladbach on 1 July. He joined on a five-year contract till June 2020, a buy-back agreement with Chelsea included.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
For my #Chelsea followers - @GianniBalzarini Says Chelsea are trying to buy James from Real Madrid cc

Овај Балѕарини погоди 2-3 трансфери досега :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.239
Лестер-Челзи у следно коло на Лига куп...

Де бе, уопште неаме среќа......или па имаме? Овие ќе се замараат со ЛШ/Лига...може да ги тепаме.

Ај барем интеерсно ќе биде во вака релативно позезнат противник со каков тим ќе играме со оглед на тоа што не мора да одмараме играчи за ЛШ..
For my #Chelsea followers - @GianniBalzarini Says Chelsea are trying to buy James from Real Madrid cc

Овај Балѕарини погоди 2-3 трансфери досега :)
А со оглед на тоа што последниве години се случија илјадници трансфери...ова не звучи многу утешително :D :D[DOUBLEPOST=1472075969][/DOUBLEPOST]
Торган Хазард 3 гола вечерас,уште е наш играч?Сите што бегаат растураат у пм.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
Не е, баш со @Redhead го зборев пред некој ден како ми е криво шо го дадовме, дека Еден си го фалеше цело време..али тоа е, он за вакви екипи е повеќе, утре еве у Тотенхем да напраи трансфер ќе растури, кај нас не знам колку би се снашол.

Инаќе за Родригез.....трансфериште би било ако го зееме за нормална сума, не викам не :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.914
Реално за Родригез е 60 мил фунти, повеќе не.
Ми изгледа како возможен трансфер, па ќе видиме.

Ги начекал тие во шангајки па удри хеттрик :)
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Интересна е ситуацијата на Квадрадо - играчот сака во Јуве, Јуве го сака, Челзи го пушта, само Конте не :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Глупи се нашиве, демек градат односи со клубовите, ама мора поостро. Го сакаат Квадрадо, и тоа пак на позајмица, не да го купат. И ќе им дозволат овие да си го позајмат пак. А да им побараат било кој играч Челзи на Јуве, одма не може, или некоја нереална сума ќе се бара. Нека го дадат Бонучи, и може и Квадрадо да им го пратат перманентно. Ете и Милан, одбиваат понуда за Ромањоли, и нејчат ни да преговараат, а го бараат Пашалич. Нека го дадат Ромањоли, па може да им ги дадат и ан Гинкел и Пашалич. Ептен наивни се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom