Фан Клуб: Челзи

Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
После ова Куртоа ке седнит на клупа до крај на сезона. Секоја чест на сите одбрани али вакви глупости последниве 2 утакмици е срамота.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Куртоа мисли сам се наоѓа на некоја ливада. До толку непрофесионалност мајку му, играш у ПЛ, плус на резултат 1-0.:tapp::jajce:
 
H

HoT IcE

Гостин
Ne klupa...kloca da mu ebam kopukot koj znae koj greska mue ova sezonava i ic kur ne go boli se vide i po negovata reakcija..nejkam da go vidam.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сезонава мислам дека имаме примено најсмешни голови. А игравме сосема добро.


Кога сме кај хуморот, Оскар... Аман Јувентус нека дојде со некоја понуда летово, аман.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Е мајке ми, ту мач е втор кикс по ред. Се надевам нема да кошта 2 бода, мада би требало во второ пак да ги притиснеме како во прво и да дадеме. Малце поконкретно мора, очекувам и Коста да влезе околу 60та ако не падне гол дотогаш. Оскар и Вилијан се мех, Матиќ несигурен во одредени ситуации во последно време.

Врвен голман ова не смее да си дозволи. Што те кошта да си седиш на 5 метри или тука негде. Он излегол на 16... следна утакмица Чех на терен сакам да го видам.
 
H

HoT IcE

Гостин
Бар добро играме и сме добро поставени утакмицава, добра контрола на игра и постојан притисок. Ја да сум Мурињо сега ќе го извадам Куртон на полувреме за да сфати како треба да се однесува на терен.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Ај да имале игра Стоук па да кажеш еј заслужиле голче да дадат. Освен шутот на Нзонзи, кој беше последица на грешката на Матиќ, ништо не направија 45 минути.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Сезонава мислам дека имаме примено најсмешни голови. А игравме сосема добро.


Кога сме кај хуморот, Оскар... Аман Јувентус нека дојде со некоја понуда летово, аман.
Ете бе, го извади :D
Стварно многу лошо игра во последно време...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
У последно време едно две години... Квадрадо никако да се уклопи и дали ќе се уклопо...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Се на се фино изиграа. Не беше ни нешто ептен добро, не беше ни лошо. Ми се свиѓаше што на почеток доста шутираа наместо да кружат само без никаков шут. Нови три бода со кои сме се поблиску до титулата.
Најдобри поединци според мене Хазард и Вилиан. Само Хазард да почне да себичи и да шутира почесто. Вилиан на 10ка место Оскар, десно нека игра Квадрадо, бар да има минутажа па ќе видиме дали ќе го биде или не.
Матич после стартот од Барнс не е веќе истиот, изгубен ми е некако и се надевам дека ако е психички проблем, ќе го реши во најскоро време.
Коста не мораше да се ризикува, а ако операција е лекот за повредава, ако не сега, на лето мора да ја направат.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не знаат рутинирано да изиграат, веќе подолго време.

Азпиликуета денес одличен, за Хазард не трошам зборови. Штета за Коста, се надевам дека побрзо ќе се врати. Да ја изгура сезонава, па од лето конечно на операција.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Begovic za vtor golman slednata sezona
Cech neka gi izbrani poslednive utakmici, curtois neka sedi na klupa jbg ja usra so ova deneska, dosega 3 kiksa sezonava napravi. Dosta mu e od dr godina ke bide neprikosnoven
 

Kajgana Shop

На врв Bottom