Фан Клуб: Челзи

Член од
10 ноември 2014
Мислења
132
Поени од реакции
50
Ми беше досадно па....
ЛШ
Табела:
Челзи 8
Шалке 5
Спортинг 4
Марибор 3
Веке имаме речиси загарнтиран пласман 4 бода бегаме од 3 место а има уште 2 кола играме против Шалке како гостин и против Спортинг како домакин. А Спортинг игра против Марибор како домакин. И против нас како гостин.Потив Шалке ни одговара и бод ке имаме 9 бода. Ако победи Спортинг против Марибор ке има 7 , а ако заврши Х одиме 1/8.
Еве каква ке биде табелата ако Спортинг победи против Марибор и ние ако играме нерешено против Шалке.
Челзи 9
Спортинг 7
Шалке 6
Марибор 3
Последно коло ке играме како домакин против Спортинг ова мислам дека ке ни биде лесна победа ама и да биде Х мада не верувам. ОДИМЕ ВО 1/8
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
H

HoT IcE

Гостин
Цело време се спремам да го нарачам белиов од Лампард. Мора да се земе.

Иначе Мурињо негирал дека е заинтересиран за Ројс. Знаете што значи тоа :D
И мене ми се многу допаѓа дресов, боите, комплетно, одамна сакав да го земам. Не е оригинал иначе :D А и не е ни битно од кој е :D
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Ме мрзеше некако викендот да пишувам, ве читав само, па еве сега користам прилика. :)

Браво за играта, честитки за победата. Толку доминантни последен пат бевме под водство на Хидинк. Барем таков впечаток имам. Тогаш од 23 утакмици, само 1 пораз имавме. Се сеќавам, кога и да примивме први гол, не поминуваа 5 минути а да не изедначиме. Да се избркаше порано брклото(Сколори) со сигурност освојувавме ПЛ таа сезона, а во ЛШ знаете како поминавме со Барса.

За сега тимот делува ептен комплетено и моќно. Знаеше Мурињо што сака и кој ќе му биде потребен уште минатата сезона за оваа да доминираме. Е сега ако не беше Фабрегас отворен за преселба, не знам по кој играч ќе тргнеа да се земе, но Цеск и тоа како се вклопи во целата таа “слагалка“.

Колку што уживав саботата во играта во прво пол. толку и живци кинев поради лошите стримови. Па затоа синоќа уште еднаш го изгледав првото полувреме на раат. Второто полувреме имавме уште 2-3 ситуации за гол, но голманот им беше на ниво.

Сега само останува да се задржи формата што подолго време. Минатата сезона лесно губевме бодови, не фативме некој континуитет, а оваа барем засега не е случај. Делуваме моќно. И не гледам екипа која лесно би ни се спротиставила во ПЛ.

Ако пред се Хазард и Оскар ја задржат моменталната форма во текот на целата сезона, ќе стигнеме далеку и во ЛШ. Ги спомнав само нив поради тоа што често имаат пад во формата.
А редно е и Шурле после толку толку топлење на столчињата за резерви, да почне да игра како што треба.

п.с. Матич. Mоментално, подобар играч од него на неговата позиција нема. И никој не може да ме убеди дека не е така. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom