Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ајде у осминафинале да ни се паднат некои утепани.:D
Требаше 15 гола да им дадеме. Жал ми е за Роби, баш против него 5 комада начукаа.:oops:
И за Хазард ми е жал, пак еден на еден ситуација со голманот не користи.:place:
 
H

HoT IcE

Гостин
Сеа ако пишам „Ова е резултатот кога Мурињо тренира екипа.“ ќе звучам клише и Зоки ќе ме нејќе. Така да заборавите дека пишав такво нешто.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Браво. :cuc:

Ова денес беше прикажување на сила, моќ...доминација. Ова се бара, голем е потенцијалот на момците, а оваа сезона и го прикажуваат тоа на дело, лично и персонално. :D

Напаѓачкиот капацитет кој го поседува Челзи сезонава е на највисоко ниво и рамо до рамо со Баерн, Реал и Барса. Единствено нешто што би ги спречило сезонава за ваква доминантна офанзивна игра ќе бидат тактичките замисли на Мурињо. И затоа некогаш ми е криво што им се одзема слободата на офанзивците поради дефанзивни задачи. Затоа со Сити и Јунајтед изгубивме 3 бода.

Значи да не ме сватите погрешно дека го хејтам Мурињо, напротив, не би го менувал за ниту еден друг тренер, но сметам дека треба во вакви мечеви да им се дава повеќе слобода во напад на играчите. Во иднина сигурно ќе играме натпревари со Баерн, Реал или некој друг силен противник, и секако дека не можеш и не смееш да влезеш отворено, но кога ќе начекаш некој како Шалке, полни го до крај да не се повтори Сити или Јунајтед...а и големо е задоволството. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Gresno mislis, Willian mu asistirase na Drogba .
Добро мислам јас, плус мислам дека не би ги смешал Цеск и Вилијан, некако не ми се слични. :D Ај Оскар и Азар, можам да ги смешам, имаат сличности во конституција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom