Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Лукаку во следните два дена потпишува за Евертон. Трансферот ќе изнесува 18 милиони фунти и ќе потпише на 4 години. На твитер ги читнав овие информации, а има и неколку известувања за истово и од неколку медиуми, ќе видиме што ќе излезе на крај.
Лично јас сум разочаран делумно од Челзи, делумно од Лукаку. Од Челзи сум разочаран затоа што сметам дека не му пружија доволно прилика да се покаже во првите сезони, што и како не сакам да навлегувам во дискусија затоа што може да се согледа од неколку аспекта, ама делумна кривицата е и во самиот клуб. Ама повеќе сум разочаран од самиот Ромелу, кога дојде се пуваше со изјави до типот дека од мали нозе е фан на Челзи и дека му е сон да игра на Стемфорд. Што стана со тоа? Се исполакоми за слава и играње, а самиот е свесен дека сеуште не е спремен да го предводи Челзи. Видовме колку е неконстантен во Евертон, кога го има - го има, кога го нема, нема никаков потег за да реши меч. Истото важеше и во Белгија каде Ориги му го зеде местото па овој дивееше при излегување. Дечкото има огромен проблем со темперамент и карактер. Многу е нелабилна личност и едно зборува денес, друго денес, со таков карактер и псоветеност никогаш нема да биде голем играч, добар можеби, ама ништо повеќе. На тие негови години да несака да се бори за место и конкуренција е само страшно, и на некој начин добар потег што се ослобудавме од таков проблематичен играч. Толку од мене на тема Лукаку, затоа што покажа со своето однесување дека не заслужува никаков друг коментар, нека му е со среќа натака во кариера.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
^ Се согласувам целосно со мислењето. Значи после сите изјави од негова страна и ми стана сеедно дали ќе добие шанса или не. Си има преголемо его човекот и тоа е. Инаку колку се точни шпекулацииве не знам, а ги видов и јас на нет. Пред се поради тоа што Мурињо изјавил дека завршивме со пазарење, а ако замине Лукаку, автоматски остануваме на Торес и Коста. Можеби Дрогба ќе се врати(како играч - тренер демек, шекулации на нет), можеби Бамфорд шанса ќе добие, или Шурле ќе игра лажна деветка...како и да е, не може многу да му се верува на Мурињо околу оваа изјава. :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Лукаку разочара а Бамфорд може според мене да си има минутажа со помалите тимови и куповите
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Чекајте бе ништо не е официјално , кога ќе биде тогаш збогувајте се со него . Од кај знаете дека ќе иде во Евертон и што за 18 М . И Мурињо изјавил дека трансверот завршува на 31.8 а тој завршил за Челзи на 19.7 , лаже па незнам . Може ќе му даде уште една сезона на Лукаку . Со кого ќе игра со Коста само со Торес со Дрогба што веќе е истрошен или пак Шурле ќе го става лажна деветка или пак не Фабрегас има играно лажна деветка а Мурињо незнам да ли игра со лажни деветки .
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Team to play AFC Wimbledon (3pm k/o):

Schwarzer (c); Aina, Zouma, Christensen, Ake; Van Ginkel, Matic; Salah, Baker, Swift; Bamford.

Subs: Beeney, Ivanovic, Chalobah, Terry, Dasilva, Romeu, Houghton, Boga, Brown, Solanke.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Губиме 1-0, пенал сега за Вимблдон.
Иии, 2-0.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Зума колку сакат пенал направи не ми се верува...:facepalm:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Супер ако изгубиме ќе мислат им треба нови засилувања.:D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Иаме ли барем шанси? :D Оу, еве го JT. :P
Оп, 2-2. :D Салах
 
Последно уредено:
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Лукаку во следните два дена потпишува за Евертон. Трансферот ќе изнесува 18 милиони фунти и ќе потпише на 4 години. На твитер ги читнав овие информации, а има и неколку известувања за истово и од неколку медиуми, ќе видиме што ќе излезе на крај.
Лично јас сум разочаран делумно од Челзи, делумно од Лукаку. Од Челзи сум разочаран затоа што сметам дека не му пружија доволно прилика да се покаже во првите сезони, што и како не сакам да навлегувам во дискусија затоа што може да се согледа од неколку аспекта, ама делумна кривицата е и во самиот клуб. Ама повеќе сум разочаран од самиот Ромелу, кога дојде се пуваше со изјави до типот дека од мали нозе е фан на Челзи и дека му е сон да игра на Стемфорд. Што стана со тоа? Се исполакоми за слава и играње, а самиот е свесен дека сеуште не е спремен да го предводи Челзи. Видовме колку е неконстантен во Евертон, кога го има - го има, кога го нема, нема никаков потег за да реши меч. Истото важеше и во Белгија каде Ориги му го зеде местото па овој дивееше при излегување. Дечкото има огромен проблем со темперамент и карактер. Многу е нелабилна личност и едно зборува денес, друго денес, со таков карактер и псоветеност никогаш нема да биде голем играч, добар можеби, ама ништо повеќе. На тие негови години да несака да се бори за место и конкуренција е само страшно, и на некој начин добар потег што се ослобудавме од таков проблематичен играч. Толку од мене на тема Лукаку, затоа што покажа со своето однесување дека не заслужува никаков друг коментар, нека му е со среќа натака во кариера.
Не е нелабилна личност, туку лабилна. :) Другото е ОК.
А, да, ќе заборавев, за денешниот натпревар, не е ништо друго освен тоа што Тери им држел лекции на младите курајбери како се врти резултат. После ќе им држе лекции по сексуално образовање.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
А сеа па...
Како што пренесува Скај Спортс, Ромелу Лукаку ќе ги започне подготовките со ‪‎Челзи‬ откако Белгиецот потенцирал дека е подготвен да се бори за место на Стемфорд Бриџ.

Според некои денешни весници, Лукаку би можел да се врати во Евертон на перманентна основа, каде минатата сезона постигна 16. погодоци.

Сепак, по се изгледа дека во тоа нема вистина - откако беше потенцирано дека Лукаку ќе се врати во тренинг центарот на Челзи.

Што се однесува до Евертон‬, тие го посакуваат младиот играч на Челзи, Кристиан Атсу на позајмица до крајот на сезоната, кој веќе изразил желба за премин на Гудисон Парк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom