Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Еве ме мене со краток коментар за вчерашниот меч :)
Викомб и не е некоја екипа според која може да се земе репер, ама јас сум задоволен од екипата од аспект на духот и желбата да се докажат пред Мурињо. Вчера сите деца кинеа по терен, особено сум импресиониран од страшниот голгетерски осет и финиш на Бемфорд и Браун. Бога истотака кинеше со дриблинзи и страшно водење на топка, сигурен, стабилен иако имаше некои ситни киксеви. Ориол доби најголема минутажа од сите и најверојатно оправдано, затоа што ова дете пропати многу, имаше катастрофална повреда што го одалечи од Челзи, а во Валенсија имаше добра сезона. Овај Курт Зума е како The Mountain од ГоТ, ако некогаш на ГоТ ќе им треба црна планина за re-casting еве идеална замена.:D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Како во Валенсија добра сезона, кога едвај десеттина утакмици изигра.:icon_mrgr:
 
H

HoT IcE

Гостин
Како во Валенсија добра сезона, кога едвај десеттина утакмици изигра.:icon_mrgr:
Повеќе изигра, ама со оглед на повредата и констатно опорвавуње не беше лош, имаше интерес од Валенсија да го земат пак, ама најверојатно Мурињо го планира како замена за Матиќ против послаби екипи за ротација.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Повеќе изигра, ама со оглед на повредата и констатно опорвавуње не беше лош, имаше интерес од Валенсија да го земат пак, ама најверојатно Мурињо го планира како замена за Матиќ против послаби екипи за ротација.
Согласен сум. Ромеу и Ван Гинкел се момци со солиден, ако не и одличен потенцијал, но точно е и дека повредите до сега им го имаат намалено развитокот (ова го мислам и за Калас, цела ланска сезона беше повреден, а кога заигра покажа дека е доста квалитетен). Ја би ги оставил сите тројца во прв тим, иако ете Калас замина на позајмица, но очекувам за година - две да биде стандарден заедно со Зума.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Па доста солиден е со англискиов бе, без заебанции. :D Обично на овие од латинското говорно подрачје малку потешко им иде со англиски (малку повеќе).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom