Фан Клуб: ФК Металург

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Баш ми е криво за Металург можеби да беше некое подобро време во Скопје за играње со малку повеќе публика и нивна самодоверба ке победеа вака таму за малку и тоа со голема помош од тој ебан судија....а го знае ли некој составот што играше,со се измените?
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Баш ми е криво за Металург можеби да беше некое подобро време во Скопје за играње со малку повеќе публика и нивна самодоверба ке победеа вака таму за малку и тоа со голема помош од тој ебан судија....а го знае ли некој составот што играше,со се измените?
12 Павлович
21 Петковски
4 Мемеди
11 Митрев
5 Кралевски
13 Драгович
20 Крстев
18 Захариевски
14 Начевски
9 Ејупи
10 Илијовски

За измени не сум сигурен ќе најдам па ќе пишам.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
12 Павлович
21 Петковски
4 Мемеди
11 Митрев
5 Кралевски
13 Драгович
20 Крстев
18 Захариевски
14 Начевски
9 Ејупи
10 Илијовски

За измени не сум сигурен ќе најдам па ќе пишам.
Мала исправка Љамчевски играше прва постава,а Ејупи влезе како резерва.
Уште влегоа и Бојан Георгиевски и Тенекеџиев
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не тропајте утакмицата не беше наместена, оваа е информација од човек на Металург, рече дека не е наместена туку дека судијата ги утепал
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
kralevski se povredi so Lokomotiv Sofia ili ne ?
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Кај мене у зграда живее ако го начекам ќе го прашам :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618

Понаместено здравје... Само слушнето го коментарот на бугарските коментатори при вториот пенал...
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Илијоски заминува во Енозис
8EFDCB231CE5344786B3E4385DBD135E[1].jpg
Дефинитивно денеска треба да се знае дали Илијоски ќе се пресели на Кипар или, пак, останува на Железарница
Баже Илијоски, голгетерот на Металург, својата кариера ќе ја продолжи, најверојатно, на Кипар. Тимот на Енозис официјално е заинтересиран за неговите услуги, а денеска треба да се знае дали и дефинитивно ќе биде дел од тимот на Паралими. Илијоски (27) зад себе во својата биографија веќе има интернационална кариера откако настапуваше во екипите од Јужна Кореја, прво Инчон, а потоа и Гангвон од каде се врати во тимот од Железарница.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Имав „среќа“ да бидам во Бугарија и случајно да ја начекам утакмицава на телевизија.
Веќе имате линкови со спорни моменти, мене не ми се отвараат, веќе ги видов во живо, судијата ги утепа, ако Вардар се лутеа на мечот со Спарта П., епа ова беше уште 20 пати полошо судење.
Срамота.
А само каде-каде беа подобри Металург цела утакмица, ги утепаа у секој дел од натпреварот, стварно срамота.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
има повеќе станови кралевски си направи пари додека играше во русија
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
и кај мене у зграда живее, ама има поише станови, ја во к.вода сум :) има и во центар и на водно мислам
На Водно е сеа мислам дека таму го глеам со Q7.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Гази машината на Жичо :)
Уште немале некоја дерби средба (освен со изморениот Работнички 0:0) ама доста често овие „трошки“ од Напредок, Турново, 11 Окт ... знаат да бидат пресудни на крајот.
Ги гледам Металург многу одамна, и од година во година стануваат се посериозна екипа. Многу професионален пристап имаат. Ова е тотално друго од маалскиот Металург што беше до пред 4 сезони.
 
П

Паспарту

Гостин
На Бугарија - Англија, па натпревар со ЦСКА...
Металург во моментов се наоѓа на подготовки во Маврово, а денеска оди на пат кон Софија. Поводот е одигрување на меѓународен пријателски натпревар со ЦСКА, кој ќе се игра утре, во 20 часот по македонско време, на стадионот "Бугарска армија" во престолнината на нашиот источен сосед
Но, покрај тоа што утре ќе го одиграат натпреварот, вечерва фудбалерите и целокупниот стручен штаб ќе бидат присутни на стадионот "Васил Левски" каде ќе се одигра квалификацискиот дуел за пласман на ЕП 2014 меѓу домашната селекција на Бугарија и големата Англија. "Металурзите" ќе можат да се уверат во квалитетите на некои од англиските "ѕвезди" како Руни, Лампард, Бери, Тери, Кол, Лескот, Дефо, Волкот...

http://sport.com.mk/?ItemID=32AF6F97C9CB14488FB14D6C7BD13D88
 

Kajgana Shop

На врв Bottom