Фан Клуб: ФК Металург

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Абер немате тука што пишувате тука. Стручњаците за местени утакмици а заврши некоја утакмица се јавуваат со точен резултат и стрелци на гол знаат сеа. Ако знаете кој му е спонзор на Металург ќе знаете што значат за него парите, и колку е тој човек влезен во лигава за резултати или за други работи кој му помагаат во бизнисите што си ги води. Дали ќе помине Металург или не не е толку битно. Ја наместила утакмицата 2-1. ха ха ха
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
Поздрави за Металург. Мажки играа. Судиата и касметот помогнаа на Локо.
Сметам дека кои д да беше победник беше до тук.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Немаше никаков пенал, а уште помалку фаул од кој што падна 3тиот гол. За вториот жолт картон ќе се согласам дека имаше. Погледнете ја утакмицата ја има на Замунда и ќе видите. Срамота за судијата тотално ги поеба Металург,
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Немаше М од местенка,али на М мамичето да им го....на ова смрдлињава.
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Копилиња се и овие судиите кај ке ти дозволат да тепаш на сред Бугарија...2 пенали и 2 црвени да ти суди очигледно е дека нема да ти дозволат да извадиш поволен резултат !
 
А

Анноун

Гостин
http://www.sportal.bg/news.php?id=316739

ја прославиле победата со Марија и Азис :pos:
не знам дали се сетиле судијата да го земат со нив , марија еден блоуџаб да го почести со силиконската муцка.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Треба да реагира Металург ова беше апла лошо судење. Баш ќе се распрашам покасно дали планираат нешто да превземат ова е срамота, толку блиску до пласман само заради еден педер од судија да не поминат.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ептен ми е криво што не ги елиминиравте буљашиве татарски.... Така се извадија и таму кога играше Македонија Ѓ.П. со судијата... изгледа имаат дилови со нив што ги знам...ццц КАТАСТРОФА судење апла !!!
--- надополнето: Jul 22, 2011 12:12 PM ---
Ептен ми е криво што не ги елиминиравте буљашиве татарски.... Така се извадија и таму кога играше Македонија Ѓ.П. со судијата... изгледа имаат дилови со нив што ги знам...ццц КАТАСТРОФА судење апла !!!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Судијата Цимерман го елиминираше Металург!
Највиновен за овој пораз на нашата екипа е судијата Цимерман, но до некаде и самите фудбалери на Металург, кои пропуштија многу шанси да го "треснат" противникот
Штета, голема штета. Вчера, во Софија се одигра натпревар кој долго ќе се памети. Некој по лошо, некој по добро. Ќе се памети и по судиската лакрдија на Сирил Цимерман од Швајцарија. Требаше тој да им помага на домашните за да дојдат до конечен триумф и тоа во завршните моменти од мечот. Металург двапати имаше водство, но на крајот сето тоа успеа да го "прокоцка".
ЛОКОМОТИВ С. - МЕТАЛУРГ 3:2 (0:1)
вкупен резултат: 3:2
Гледачи: 2.000.
Стрелци: Јорданов (п) 58', 85', Божинов 88' (Л) - Крстев 4', Илијоски 62' (М).

извор:Македонски Спорт
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Го гледав натпреварот на нет , судијата беше катастрофа , се гледаше дека суди за бугарите , или е била местена 2/1 ...или судијата е бил потплатен ..а инаку , нашиве промашија многу шанси , неколку 100 процентни , овие локомотив немаат блага веза, не заслужија да идат понатаму...
И гледав снимките од утакмица на јутуб , па баш обрнав внимание на 2та пенала и слободниот удар од каде што гол дадоа локомотив , баш се уверив дека судијата е виновникот , но ајде ...можеби ке има санкција ..
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ќе го јадете немиен. Не разбрав само зашто ФФМ не ја направи под рефлектори утакмицава. Во 18:00 глупости боље ќе беше од 20:30 си отидеш си изглеаш утакмица вака уште е топло у 6.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978
Го гледав натпреварот на нет , судијата беше катастрофа , се гледаше дека суди за бугарите , или е била местена 2/1 ...или судијата е бил потплатен ..а инаку , нашиве промашија многу шанси , неколку 100 процентни , овие локомотив немаат блага веза, не заслужија да идат понатаму...
И гледав снимките од утакмица на јутуб , па баш обрнав внимание на 2та пенала и слободниот удар од каде што гол дадоа локомотив , баш се уверив дека судијата е виновникот , но ајде ...можеби ке има санкција ..
Najintresno bese za faulot od koj padna golot posle. Nemase vrska. Posle , vo 93-4 minuta , ista takva situacija za Metalurg , iako bese nekoi 25 metra od gol a ne na linija od 16-nik , dvajca od bugarive vo duel go sokrshija spicot na Metalurg , neznam koj bese , sudija miren , muva ne go lazi.

Ne deka ako Metalurg se zali nesto ke dobie , tuku za sudiskana stoka da go imaat pod monitoring ili u najdobar mozen slucaj , bi sakal da ja pameti ovaa utakmica kao zadnja na koja sudel vo Evropa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom