Фан Клуб: Рома

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не соли памет кај ќе стигнеш..отвори види малце колку гола има дадено Санабриа во Хихон и колку нуди Атлетико, Барса и Реал!!!
Арсенал нуди 20за Садик, Ливерпул 20за Паредес еве не мора по толку скрати им по 2-3мил, не само трескај зелени!!
И 400 гола да даде никој нема да плати 25 милиони за играч на Хихон. Не бладај со цениве, на овие си им налупал по 20 милиони а не постојат играчиве, кој е тој Садик Умар за некој да плати 20 милиони за него, тоа објасни ми го.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
И 400 гола да даде никој нема да плати 25 милиони за играч на Хихон. Не бладај со цениве, на овие си им налупал по 20 милиони а не постојат играчиве, кој е тој Садик Умар за некој да плати 20 милиони за него, тоа објасни ми го.
Вака друже.. Шала на страна Санабриа има навистина импресивна сезона па може да се рече он ги држи во живот.. Имаше мислам и хет трик (не ме држи за збор) .. Дечкото игра убаво плус млад..
За Садик се зборува дека е најталентираниот млад играч што и го докажуваше дур играше за прв тим на Рома а пак кај младинците се издвојува како во Италија така и во ЛШ младинци.. Не ме чуди Арсенал да дава толку пари за млад играч плус црномурест :D плус тоа Англичани се трошат како луди!!
За Паредес можеш во Емполи да приметиш колку е корисен играчот за него Ливерпул беа заинтересирани..
И вака да разјасниме јас не сум им менаџер да им пумпам тука цени туку пренесувам што пишуваат подолго време италијански медиуми.. Ме мрзи да барам од телефон сега линкови, наредна прилика ќе гледам да поставам некоја добра информација околу нив..[DOUBLEPOST=1461798456][/DOUBLEPOST]
И 400 гола да даде никој нема да плати 25 милиони за играч на Хихон. Не бладај со цениве, на овие си им налупал по 20 милиони а не постојат играчиве, кој е тој Садик Умар за некој да плати 20 милиони за него, тоа објасни ми го.
Вака друже.. Шала на страна Санабриа има навистина импресивна сезона па може да се рече он ги држи во живот.. Имаше мислам и хет трик (не ме држи за збор) .. Дечкото игра убаво плус млад..
За Садик се зборува дека е најталентираниот млад играч што и го докажуваше дур играше за прв тим на Рома а пак кај младинците се издвојува како во Италија така и во ЛШ младинци.. Не ме чуди Арсенал да дава толку пари за млад играч плус црномурест :D плус тоа Англичани се трошат како луди!!
За Паредес можеш во Емполи да приметиш колку е корисен играчот за него Ливерпул беа заинтересирани..
И вака да разјасниме јас не сум им менаџер да им пумпам тука цени туку пренесувам што пишуваат подолго време италијански медиуми.. Ме мрзи да барам од телефон сега линкови, наредна прилика ќе гледам да поставам некоја добра информација околу нив..
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Арсенал нуди 20милиони за Садик :pos: Па и ги става во куп на оние англиски тимови кои трошат на што им текне.:pos:
Од сите што ги наброи максимум 40 може да фатите и тоа половина само Џеко. :D
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
110
Поени од реакции
80
Тоа е тој фудбалски бизнис :(
Наинголан воинот, ратникот ќе го продаваат во Челзи...
Па добро бе стоке едни стокосани зошто???
Имамо 10тина играчи за продавање кои што ни се па така да се извадат пари за обавезните откупи што ги имаме за неколку играчи!!!
Ќе набројам играчи кои ќе ја напуштат Рома летово па така кај ќе ќариме на нив така и од платите нивни ќе се спасиме..
Повелете :
1.Умар Садик 20мил €
2.Антонио Санабриа 22-25 мил €
3.Сејду Думбиа 15 мил €
4.Адем Љаич 13 мил €
5.Един Џеко 20 мил € од кои половина одат на Манчестер Сити
6.Итурбе 15 мил €
7.Паредес доколку се продава 20мил €
Вкупно: 95 до 98 милиони евра заработка ќе направат од играчи кои не ги рачунаат за идната сезона!!
Олеснителна околност ќе биде и истекот на договорите на :
1.Маикон
2.Кеита
3.Учан
4.Торосидис ќе биде продаден како и Де Роси можно е како и ред други играчи..
Вака сосве овие по некоја груба проценка Рома ќе ќари околу 110милиони евра!!!
Кај се ратите од Бертолачи и Ромањоли???
И ќе дојде Палота да каже морало една звезда да се продаде заради финансиски фер плеј???
Кого лажете бре??
Ќе кажат дека стадион прават така???!!!
-Кој стадион, кој?? Една лопата не фрлиле бре луѓе само лажат не ни почнале да копаат ниту имаат нацрт план!!!
Кој им е крив што не се способни да најдат главен спонзор на дресовите и да лапнат дополнителни 15 мил евра годишно???
И сега ќе дојде некој дека Раџа мора да биде продаден??
Па за колку за 35-40милиони???
Барем заколете ги едно 60мил како секоја нормална екипа што прави (читај Порто, Бенфика) и парете по лекарства трошете ги мамето ваше американско!!
Боже прости ми постим...
И кој ќе игра наместо Раџа??
Канте од Лечестер?? Не оправениот Стротман?? Де роси??
Никогаш нема екипа да бидеме со овие ајдуциве!!!
Врати се Франко сакаме скудето!!!
1Садик максимум 12-15 милиони може да оди Арсенал беа заинтересирани демек за него
2Санабрија бидејќи имаше одлична сезона во Хихон до 18 може
3Думбија ако Кинезиве фрлат пари за него ина4е за кило семки
4Љаиќ незнам што би се десило во иднина со него
5Џеко после оваа сезона едино може у Вест Хем или некој mid table тим да игра би ни дале околу 10 до 12милиони
6Итурбе ќе се врати у Аргентина за кило цреши не ни го играат во Борнмут
7За Паредес се слагам може да дигне до 20 милиони цена Ливерпул беа заинтересирани за него
8Учан незнам што се случува со него изгледа маскота во тимот е
9Кеита нека си оди стар веќе е
10Маикон јаз би го задржал 100 пати боље е од грчката трагедија Торосидис
11Ванкер типот нема талент 1% само праи кратки пасови на средина да што му е работа како задни везњак ама нема борбеност никаква делува лежерно еден долг пас нема направено
Значи многу пари се дадоа за бош играчи ептен со тие можевме да земеме квалитетни засилувања на позициите кои ни требаат и ќе им бевме повеќе конкуренти на Јувентус.
Фалке исто треба да си иде
И кај ги вложија парите од Бенатија во тиња фудбалери на позиции кои не ни требаат
22милиони за Итурбе за Думбија незнам колку дадоа,за Фалке 12 или 9 собери ги тие цифри ќе добиш бројка за еден докажан квалитетен фудбалер
Сабатини добар е во дилови праење ама доста се коцка,ако сакаме конкурентен тим мора докажани играчи .
И Фелаини печуркана да го донесат,јас искрено повеќе Фалкао би го донел сто пати подобро од Џеко ќе изигра(доколку Џеко остане) колку да имаше повреди и колку ван форма да е ,а во периодот додека беше во Атлетико газеше и беше у топ 5 напаѓачи
Мада прочитав дека имаме пак закана од FFP со што дилот на Ел Шарави неможе да биде комплетиран
И мора во следниов трансфер период неможам Флоренци како десен бек да го гледам едноставно не е добар во дефанзива,Маикон исто така во поодминати години исто и лев бек Диње не е квалитет,квалитетен централен и квалитетен шпиц и тогаш одма гласам дека освајаме скудето :)
 
Последно уредено:

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
100 милки од овие играчи не вадиме, па ако сака Волшебникот од Оз нека ги продава а не Саба.Рома е презаситена од таа шкарт роба на искусни играчи кои имат освоено се , па идат во Рома и си уживат во Рим и неговите убавини, ебат римјанки, се шетат по Италија и кур ги боли.На Рома и требат гладни играчи за успех од 20 до 25 години, кои немат поголеми успеси а вредат, па да гинат како лавови за Рома, исто како што гинеше првата екипа на Спалети која беше составена од далеку послаби индивидуалци, но како тим гинеа за градот и за честа на клубот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
Честито Касерес. Штета да не беа повредите ќе беше преодличен играч, одлично го заменваше Барзаљи но не е продаен поради повредите туку журките до сабајле, пијанењето и 2-3 собраќајќи успат...

Му посаквам се најубо само против нас да не знај кај тера можи и автогол да си дај не е проблем :D
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Одбраната жива катастрофа
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
110
Поени од реакции
80
Ќутек за овие од Џенова у Рим коа ке дојдат
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Шчесни на крај пак не спасуваше.Очајна одбрана имаме.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Многу тивки нешто.Утре со летечките магариња, според тоа што паметам утакмиците со нив, од секогаш најнезгодни за нас биле Кеиво и Самп.Ќе биде добар натпревар утре.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Стадионот полн како око.Daje Roma
 

Kajgana Shop

На врв Bottom