Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Добро е што од таа наша лева страна кај Де РОси и ДИње ќе напаѓат лихштајнер и Касерес инаку ми ае чини дека таму сме тенки.
Добро е имаме и клупа.
Мислам Јуве со овие играчи во ваква формација е ризичен. Мора дасе обидуваме по средина да напаѓаме, сметам дека таму ќе се дефанзивно најранливи. Мора исто ида се шутира од дистанца.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Jas uste koga ja vidov startnata postava pisav deka kje tepame. Poslednive dve godini DDR i Flore poubavo igraat nazad negoli bilokade. So ovoj napad samo mi e krivo sto Totti ne vleze barem :) Ali kako i da e igraa perfektno ;)
Samo me iznenaduva Kievo so negovava igra ;)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Roma - Juventus 2-1 :vozbud::vozbud::vozbud:
Bosancive ja reshija :aplauz:
Inace cist natprevar bez greski na sudiite i pravedno se si bese..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Нека ни е честита победата, фала им и на тие што ни честитаа :)
Сите знаеме дека не треба да летаме во облаци, нема да го расипам славјето, али морам да посочам дека игравме против десеткуван Јуве, имаа многу повредени, акцент ставам на нивната средина каде дојдоа на дереџе да го почнат натпреварот со Падоин да ја игра улогата на Маркизио .. имаат доста нови играчи, но исто и ние имавме ..
Покрај тоа што Јуве играчки беше ослабен, фер е да кажам дека нашите влегоа 100-ка мотивирани, пристап кој треба да го имаат на секоја утакмица, со ваков пристап ќе ја смачкавме и Верона, тука е проблемот. За да станеш шампион и освојуваш титули треба така да размислуваш, ама така и да се понашаш. Затоа ќе видиме до кај сме наредните утакмици кога ќе играме против послаби екипи, Гарсија тука треба да го направи своето, кој друг ако не тој да ги мотивира??
Мора да смениме менталитет, со донасањето на играчи како Џеко во тимот сме на прав пат да го направиме тоа, Един знае како се освојуваат титули ..

Играчите сите добри, али морам посебно да пофалам неколку .. прв е Дигне, доаѓа момчето пред 3-4 дена и веднаш е фрлен во оган на Дерби утакмица, а тој се понаша на терен како три години да играл со оваа екипа, покрај очекуваниот добар настап во офанзива, одлично одигра и во одбрана, нешто од кое најмногу се плашев, ми симнувам капа на момчето иако бев скептик за него.
Скпетив без и за Шчезни, но човекот од како што дојде не престанува да ме импресионира, имав за него мислење дека е киксер, но тој до сега се понаша како врвен голман, секоја чест за него.
За Џеко само ќе кажам дека после 15 години имаме асален напаѓач во тимот, толку за Џеко !!

Утре Сабатини ќе има многу работа, со играњето на Де Роси како централен мислам дека се мењаат желбите, наместо еден ЦБ, сега ќе се бара средњак, а можеби Даниеле и покорисен ќе ни биде како стопер, со оглед на тоа кога игра во средина има ментална блокажа да проигра играч во противничката половина и топките ги дава само на одбранбените играчи .. друга работа се многуте крила што се насобраа, утре минимално еден мора да си оди, ако не и двајца .. пошто за Итурбе официјално Сабатини кажа дека останува, тогаш Жерва, Љајич и Ибарбо се потенцијалните играчи кои ќе ја напуштат Рома, ќе видиме утре што ќе биде :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
бла бла бла...Шчежни...бла бла бла
Шчежни никогаш не бил киксер.Дебитираше за Арсенал против Јунајтед на 19 години на сред Олд Трафорд.Јунајтед победи 1-0 благодарејќи токму на него.Да не беше он 4 комотно ќе примавме.Реков и кога го земавте,најголема мана му е 1на1 т.е. неговите глупи клизачи поради кои лапа црвен+пенал.Многу е самоуверен,што е многу добро,но некогаш таа самоувереност знае да му се удри во глава.Плус го има Балотели мозокот у глава,затоа и е кај вас на позајмица,пуши цигари после изгубена утакмица ради него.Има страшен рефлекс,виде во 94 минута денес. :D
Се на се,ако не го задржиме,многу ќе ми е мака,ама мака ќе ми е и за Оспина и пак кога ќе го надодадеш и Чех си ебало матер.Стварно има главоболки Венгер за оваа позиција,ќе видиме како ќе ја реши.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Дај бе нека се решат од Љајич, Ибарбо и Жервињо нека го донесат Ламела,зар ќе дозволат у Марсеј да игра :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom