Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Тоа волчицее!
Босанското лоби проработе :D Пјанич&Џеко
Марота мислам дека пее, а Гарсија свири на виолина, сега е по маси збира бакшиш затоа не е во кадро.[DOUBLEPOST=1441026715][/DOUBLEPOST]На вчерашниот натпревар , тифозите на Јувентус се солидаризираа со протестот на навивачите на Лацио и Рома и 40 минути не навиваа. Исто така изразија последна почит кон починатиот член и водач на една од подгрупите на Рома.
Гест за почит!

[DOUBLEPOST=1441027162][/DOUBLEPOST]На следниов линк видете како се славел голот на Џеко во римскиот затвор.

https://twitter.com/GazzettaWorld/status/638278433651445760
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Љајич во Интер,а Ибарбо на позајмица во Вотфорд.. Криво ми е за Ибарбо,човекот само една полусезона од клупа добиваше шанса,вајда прво сакаа Итурбе наместо него да го дадат,а јас пак бев покрај Љајич, Жервињо да си замине.. Како и да е,крила повторно имаме, Салах, Фалке, Итурбе, Жервињо и Флоренци по потреба,посебно сега кога се шпекулира дека Сабатини ќе направел последен обид во доведување на Бруно Перез ма да мали се шансите да го земат..
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
11 милиони добиваме од Интер за Љаич, кои 2 сега 9 на крајот од сезонава...
Имаме пари за Бруно очекувам да дојде искрено така Флоренци ќе игра крило и се ќе си се пополни..
Евентуално ако не успеат со Бруно тогаш може Ламела а Флоренци да го играат десен бек..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Ни Перез ни Ламела :(

А во последен момент Челзи со официјална понуда за Манола која била експресно одбиена :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Ѓубрето Каиро не попуштил за Бруно Перес..
Значи последно засилување е дечкото од Динамо М. што дојде Vainqueur (се надевам правилно напишав) иначе играч од средниот ред нешто како Строки.. Ако го прател некој нека каже 2 лафа..
Покрај Љаич што замина останува уште Вики да си иде но само во Англија зошто таму до утре 18 ч. трае пазарот..
Неможам да поверувам дека Ламела заминал во Марсеј место нашиве да го земеја позајмица...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Овој 18 годиншниот Понче испаднал цели 11 мил. евра, многу пари за малолетник.. а Љајич околу 13мил, нот бед (y)

Poslednje 2 operacije su:

-Roma je prosle zime kupila 70% ugovora Poncea za 7 miliona. Sada je dodala jos 4,2 miliona za potpun otkup. Bice na raspolaganju za ovu sezonu.
-Ljajic na placenu pozajmicu 1,750,000 plus pravo otkupa sledeceg leta za 11 miliona.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Шчежни никогаш не бил киксер.Дебитираше за Арсенал против Јунајтед на 19 години на сред Олд Трафорд.Јунајтед победи 1-0 благодарејќи токму на него.Да не беше он 4 комотно ќе примавме.Реков и кога го земавте,најголема мана му е 1на1 т.е. неговите глупи клизачи поради кои лапа црвен+пенал.Многу е самоуверен,што е многу добро,но некогаш таа самоувереност знае да му се удри во глава.Плус го има Балотели мозокот у глава,затоа и е кај вас на позајмица,пуши цигари после изгубена утакмица ради него.Има страшен рефлекс,виде во 94 минута денес. :D
Се на се,ако не го задржиме,многу ќе ми е мака,ама мака ќе ми е и за Оспина и пак кога ќе го надодадеш и Чех си ебало матер.Стварно има главоболки Венгер за оваа позиција,ќе видиме како ќе ја реши.
Toa ne e bitno , Sabatini kje mu pozajmuva cigari posle izgubena utakmica samo da ne mu stane navika (zboram za izgubeni utakmici)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
2+9 е Љајиќ.

Фала, топ играч, од секад сум со сакал. Само малце да си го смири тоа темпераментот.

Иначе, лани ви беше најбољи стрелец или трипам нешто? Знам дека не играше многу многу.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
2+9 е Љајиќ.

Фала, топ играч, од секад сум со сакал. Само малце да си го смири тоа темпераментот.

Иначе, лани ви беше најбољи стрелец или трипам нешто? Знам дека не играше многу многу.
Најдобар стрелец им беше ланската сезона, позз.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
2+9 е Љајиќ.

Фала, топ играч, од секад сум со сакал. Само малце да си го смири тоа темпераментот.

Иначе, лани ви беше најбољи стрелец или трипам нешто? Знам дека не играше многу многу.
Најдобар стрелец им беше ланската сезона, позз.
Koga nemas koj i on e dobar :( Stvarno deckoto e ok ali iako bese najdobar strelec, voopsto ne se zalagase niti trcase niti nisto :(
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
2+9 е Љајиќ.

Фала, топ играч, од секад сум со сакал. Само малце да си го смири тоа темпераментот.

Иначе, лани ви беше најбољи стрелец или трипам нешто? Знам дека не играше многу многу.
Не се ни мои ниту твои парите,ама кога веќе се фати за ситници отвори официјално соопштение и ќе видиш дека стои 1.75 мил за позајмица и 11мил доколку сакаат да го откупат.

Лани во лигата заедно со Тоти имаа по осум гола,највеќе од сите,а севкупно Тоти имаше повеќе ..

И да, за вас можеби ќе биде топ играч,али кај нас е отпадок и вишок.
Позз :icon_lol:[DOUBLEPOST=1441097622][/DOUBLEPOST]Џонтра незнам за тебе колку играње е тоа,ама лани Љајич севкупно одиграл 39 натпревари на кои постигнал 9 гола, а велам дека Тоти е нашиот најдобар стрелец бидејќи на 36 натпревари постигнал 10 гола.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Пазарот од ова лето со мое гледиште на играчите:

Došli: Edin Dzeko (Manchester City), Mohamed Salah (Chelsea), Lucas Digne (PSG), Wojciech Szczesny (Arsenal), Antonio Rüdiger (Stuttgart), Norbert Gyomber (Catania), William Vainqueur (Dynamo Moscow), Emerson Palmieri (Palermo), Ezequiel Ponce (Newell's Old Boys), Iago Falque (Genoa)

Otišli: Alessio Romagnoli (AC Milan), Andrea Bertolacci (AC Milan), Adem Ljajic (Inter Milan), Victor Ibarbo (Watford), Lukasz Skorupski (Empoli), Leandro Paredes (Empoli), Daniele Verde (Frosinone), Lorenzo Pellegrini (Sassuolo), Matteo Politano (Sassuolo), Mapou Yanga Mbiwa (Lyon), Seydou Doumbia (CSKA), Marquinho (Udinese), Federico Viviani (Hellas Verona), Jose Cholebas (Watford), Mattia Destro (Bologna), Ashley Cole (na Mars)

Иако меркатот започна многу срамежливо за нас, до некоја мера и започна да создава тензија и незадоволство кај навивачите на крајот с`е испадна добро.
Ако се оценува од 1-10 јас би ставил 7,5 .

ВО однос на играчите што го напуштија клубот ќе кажам по збор два:

Ромањоли и Бертолачи во Милан. Искрено на почетокот мене не ми се продаваа ни двајцата, бидејќи се од школата, ама сепак на крајот испадна дека за та сума за која што ги продаде клубот и те како е добар потег. И двајцата кај нас ќе грееа клупа, а РОмањоли сепак е еден од големите таленти на италијанскиот фудбал па би била штета да дреми под сушница.
Дестро и ДУмбија и двајцата потфрлија во РОма последнава сезона. Едниот есента другиот пролетва. За Дестро бев голем оптимист дека ќе го биди едно време. Типичен италијански гол играч, ама после повредата се врати многу очаен а во Рома се нема многу трпение. Думбија не се знае колку години има ама ете во Русија е нешто мотивиран па си перка голчиња. Нека си уживка таму.
Мапу е нестабилен психички. На пријателскиве 2 отепа и 3 повреди. Добра пара е земена за него.
Што се однесува до Љајиќ вчера на состанокот со Саба кога му кажале дека ќе си оди од Рома човекот плачел! (како Кова во интер шо плачел) Е за вакви луѓе ми е навистина жал. Можеби е голем талент и техничар, ама дечкото ич не се залагаше во Рома. Јас сум од тие што сакаше Љајо да се продаде и му посакувам се најдобро во кариерата на личен план.
Од останатите повеќето се на позајмица и кој го биде ќе се врати остало продај.

Во однос на играчите кои дојдоа:
Џеко е тоа што му требаше на Рома. Топ класа шпиц. Мислам дека сезонава ќе има 15+ голови.
Салах и Фалке се супек крила. Салах има многу голем удел во играта, меѓутоа од првиве два натпревари сметам и дека мн. солира непотребгно. Фалке досега пријатно ме изненади, борбен и пожртвуван.
Шчешни ... за него нема што да се каже .. се докажа на сите натпревари за што станува збор. Ќе им даде дополнителна самодоверба на играчите.
Диње солиден бек. Со Јуве изигра топ и засега е позитивен.
Ридигер, Ѓомбер и Вејнкур (веројатно вака се изговара) за мене искрено се непознати. Па останува само да му веруваме на Саба.
Палмиери Емерсон е млад и мн. перспективен бек. Виден е на турнир во кина од каде што по итна постапка е донесен во Палермо.
Понче мислам дека ќе биде откритие на сезоната, ако овој трупот на клупа го подклава бар кога имаме предност од 2-3 гола. Детево што прави на 16-17 години има да се запрепастите. Се надевам нема да ме изневери.
Сите го заборавија Жерсон кој е купен за неверојатни 18 милки и ќе се приклучи наредната година.

Според мене требаше да се донесе уште Перес за Флоре да се врати на крилната позиција. Ама што е тука е.

Денес стигна една лоша вест. Стротман мора на операција. На својот ФБ напиша:
"Bilo je mnogo spekulacija u medijima u vezi mog oporavka. Nažalost, zbog nedostatka snage u lijevoj nozi, trenutno ne mogu da se takmičim na najvišem nivou. Posljednjih par sedmica konsultovali smo se sa najpoznatijim profesorima iz cijelog svijeta, kao i sa medicinskim timom Rome i savjetovali su mi da ponovo operišem prednje ukrštene ligamente na drugom mjestu, kako bih u budućnosti imao manje problema s koljenom i kako bih vratio snagu. Ovog jutra idem na operaciju.
Veoma sam razočaran što ne mogu pomoći Romi i reprezentaciji Holandije u narednih nekoliko mjeseci, ali uradiću sve da se vratim na teren što je prije moguće".

Состав:

.....................................................Шчешни/ Де Санктис/ Ломонт..................................

Флоре/Маикон.........Манолас/ Ридигер......Кастан/ Ѓомбер.........ДИње/ Торосидис/ Емерсон

.............................Де Роси/ Кеита ......................Наингголан/ Вејнкур...................

Салах/ Итурбе ......................Пјанич/ Тотти/ Учан.................................Фалке/ Жервињо

.................................................................Џеко / Понче ...................................................[DOUBLEPOST=1441104064][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не се ни мои ниту твои парите,ама кога веќе се фати за ситници отвори официјално соопштение и ќе видиш дека стои 1.75 мил за позајмица и 11мил доколку сакаат да го откупат.

Лани во лигата заедно со Тоти имаа по осум гола,највеќе од сите,а севкупно Тоти имаше повеќе ..

И да, за вас можеби ќе биде топ играч,али кај нас е отпадок и вишок.
Позз :icon_lol:[DOUBLEPOST=1441097622][/DOUBLEPOST]Џонтра незнам за тебе колку играње е тоа,ама лани Љајич севкупно одиграл 39 натпревари на кои постигнал 9 гола, а велам дека Тоти е нашиот најдобар стрелец бидејќи на 36 натпревари постигнал 10 гола.
Отпадок а ви останаа Ибарбо, преплатениот Итурбе и глупиот Жервињо. :kuracc:

Иначе од тие 39 утакмици пола и поише му се од клупа, така?
На колку бил стартер?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Отпадок а ви останаа Ибарбо, преплатениот Итурбе и глупиот Жервињо. :kuracc:

Иначе од тие 39 утакмици пола и поише му се од клупа, така?
На колку бил стартер?
Салах, Фалке, Итурбе, Жервињо и по потреба Флоренци,а Ибарбо денес оди на позајмица во Вафорд.. Крилата ни се ептен добро избалансирани, Љајич секако беше прв на листата за продажби ;)
А за тој глупиот Жервињо вчера во вашиот фан клуб коментираа како би било добро да дадат 20мил за него :icon_lol:
А на Ибарбо доколку не сметаа немаше оваа година да му ја продолжат позајмицата,само ради донасањето на Салах за него нема многу место за игра :)
И за крај преплатениот Итурбе добива втора шанса да се докаже и реално е што му ја дадоа, ако не друго има снага,трча како коњ напред назад 90мин за разлика од Љајич кој откако што е тука го пцујам за тоа што Тоти повеќе трча од него,така да како што Љајич имаше шанса неколку години во Рома,така и Итурбе треба да добие втора ;)

И пичка му мајчина, се јас да ти тражам статистики,а ти на готово :sakasuste: , па најди си на гугл колку пати Љајич бил стартер, па после теши си се дека многу пати од клупа влегол а не како стартер :tvg:
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Ljajic najvise igrase od site napagaci kaj nas lani pa ti vidi :)) Samo mi e krivo so na Iturbe mu se dade sansa, a na Ibarbo ne a pojak e 4 pati
 

Kajgana Shop

На врв Bottom