Фан Клуб: Рома

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Почнаа да се вртат уште сега разни имиња за на лето .. Ди Марзио вели дека Сабатини бара "убиец" во нападот на Рома, што не се вклопува со последните шпекулации кои велат дека сме заинтересирани за Дрогба, човекот е ворлдклас, оваа сезона на 25 натпревари има 12 гола за Галата, али се надевам дека не е тој "убиецот" кој се бара, сепак е 37 години, знам дека сеуште е добар и подобар од 60-70% од напаѓачите кои ги имаат големите тимови, но наредната година не би се ослонил на Дестро и Дрогба, доколку доаѓа Дрогба понуди му едногодишен договор но донеси го Манџукич на пример, мора да се направи тој исчекор и да се фрлат 25+ милиони евра за напаѓач, Скудето во Италија и играње во ЛШ не бива без силен шпиц .. за во средина сега се е смешано, веројатно ни самите Гарсија и Сабатини сеуште не одлучиле што и како ќе се прави, шпекулациите велат сме биле заинтересирани за двоецот на Тотенхем, Сандро и Паулињо, потоа читав ПСЖ го даваат Кабаје и пари за Пјанич, од кои би го купиле и Пароло, потоа Рома била заинтересирана за Рабиот, а да не ја забравиме и љубовта на Сабатини спрема Пасторе .. како и да е се позивесно е дека со ПСЖ на лето ќе правиме големи зделки, варијанти еден куп. :D За бековите кои што ни се болна страна се вели дека желба на Гарсија бил Дебуши, потоа левиот бек на Ајакс, мислам дека Блинд се викаше.
За заминувања се зборува дека Ливерпул биле заинтересирани за Љајич .. Адем нема лоша сезона, но некако останува чувството кога највеќе е потребен во одсуство на Тоти, него никаде го нема .. можеби доколку стигне понуда од некои 18-20мил. би го продале ..

Што се однесува до утакмицата со Удинезе, добри вести се што Капитенот се враќа, а знаеме "Но Тоти,Но Парти":icon_mrgr:
патем сликата кажува се:


Во средина се воигруваат Наинголан, Пјанич и Тадеи, Додо вајда ќе биде спремен да игра како лев бек, а Мајкон е изгледа суспендиран па Торосидис ќе го гледаме ..
Ставај точки, немам здив цел пост во едно да го прочитам :D
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Како што разбрав, Палота на 26-ти кога ќе биде презентацијата на новиот стадион изгледа нема да биде присутен, бидејќи истиот ден доаѓал Обама во Рим, а тој требало да биде присутен на тој настан:icon_lol:

Како што разбрав целиот комплекс заедно со стадионот би требало да чинат околу 1 факинг милијарда:icon_mrgr: .. се работи за ултра модерен стадион со најнова технологија, кој ќе биде пример за во иднина, а притоа како што се пишува би требало да наликуна на Колосеумот, нема сличен таков во светот .. комплексот ќе содржел хотел, трговски, а можно е и Дизниленд да има:D


Околу имиња кои се споменуваат за на лето: Дебуши, Сантон, Паулињо, Сандро, Пароло, Лукаку, Бентеке, Џексон Мартинез итн. ...
Ne go razbirash muabetot? Prezentacijata na pllanovite za stadionot e nastan od svetski razmeri taka da Obama reshi da go poseti Rim:D.

Sve so igrachi od Premier Liga se povrzani..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Сити лани платија околу 30мил за него, доколку го дадат за 16-17мил трансферот би можел да се случи, се друго нема логика .. цело време мислам дека играме у недела:facepalm:[DOUBLEPOST=1395512615][/DOUBLEPOST]Можна формација за вечер, Ромањоли иако е централен бек добива шанса пред Додо и Торосидис на левата бековска позиција, во нападот Тоти, Жервињо и Дестро .. Гарсија кажа дека сака да играт Тоти и Дестро заедно, но притуа други напаѓачи нема на клупа, што ли би се случило доколку до 60-70-та минута се изморат двајцата а нема шпиц кој би ги заменил ? сепак се надевам дека истите ќе ја решат утакмицата уште во прво полувреме :)

ROME: De Sanctis; Maicon, Benatia, Castan, Romagnoli; Pjanic, Taddei, Nainggolan, Destro, Totti, Gervinho.[DOUBLEPOST=1395513304][/DOUBLEPOST]Mario Gotze:

"Totti je simbol Rome,poznat u celom svetu."

"Odrastao sam gledajuci njegove utakmice,njegova
dela na terenu i on je inspiracija za mene."

Real Madrid, Modric: “Mi ispiro a Francesco Totti”

Моменеталните ѕвезди во фудбалскиот свет добивале инспирација од нашиот Капитен, биле деца кога го гледале, а тој сеуште на теренот и игра на големо ниво, без разлика на неговите 37 години, Прандели на големо размислува да го земе во Бразил, вели дека зборувал со него да го земел за последните контролки, но Тоти за жал се беше повредил, сега во прашање ќе биде во каква форма ќе биде Тоти за Светското .. Касано денес со изјава: "нормално дека би го зел Тоти за во Бразил, гледате дека сеуште е страшен, таков играч е потребен на Италија кога би играла натпревар против Шпанија или Франција и ругите силни репрезентации, Тоти сеуште може да "повреди" било која екипа"[DOUBLEPOST=1395520928][/DOUBLEPOST]Тадеи две асистенции, одлично игра во напад:icon_lol:

Наинголан ѕвериште !! Дестро после утнатата шанса се поправи, а за Бенатија можеби претерувам, ама мислам дека е еден од најдобрите ѓтопери во светот!!
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Мајкон бил лут за некоја ситуација каде Бенатија лошо реагирал, но уште на полувреме разговарале и ја смириле ситуацијата
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693

Акцијата ме потсети на оваа

го барав цел ден ова видео, ама тргнато бе:mad:

Монтоја потпишал нов договор со Барса ?[DOUBLEPOST=1395613466][/DOUBLEPOST]Санабриа денес на своите 17 години дебитираше во Сериа А за Сасуоло, вајда оставил добар впечаток кога при напаѓачи како Берарди,Заза, Флокари, Флоро Флорес доби 20минути, секоја чест(y)

Паредес дојде повреден, гледам сеуште го нема на клупа, штета .. сепак кога ќе биде здрав верувам ќе добие шанса во Киево, тие и немаат некои добри офанзивци
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Сеуште мислам дека ќе биде одличен фул бек од него:)

btw .. Рома има навивачи низ целиот свет, веќе во Англија има официјален фан клуб, вчера дури и гостуваа(од Лондон мислам), како и 30 души од бивша Југославија
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
го заборавиле Симеоне Лориа:icon_mrgr:
[DOUBLEPOST=1395703221][/DOUBLEPOST]Бенатија е суспендиран, но се враќа Де Роси. Сепак Де Роси нема да му биде партнер на Кастан во одбраната туку конечно ќе го видеме дебито на Толои, да видиме што играч е, и тоа против екипа со добри офанзивни играчи како Имобиле и Черчи ..
Палота денес пристигнал во Рим заедно со новиот комерцијален директор на Рома Син Барор .. ќе се продолжуваат договорите на Де Санктис, Пјанич и Бенатија
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.187
Поени од реакции
3.164
Si go imam uste menagerot 2001 i cat pat si igram so Roma ...Abe poraz nemam sve melem...Inace go zabraele Rudi Feler mozele kako asistent na Del Neri da go stavat :) Ovoj Tomic na menagerot za bez pari go davat nikoj ne mi go zema covece :D A Lassissi e mnogu jak zverotinja napraen...Od drugive ovoj golmanov pravo da vi kazam neznam od koja god e no ne se sekavam u pm..Istoto mislenje go imam i za Abel i Fabio Junior ,vprocem dali i 2-3 natprevari imaat izigrano kolku i Esposito ???:unsure:[DOUBLEPOST=1395705476][/DOUBLEPOST]Da prasam sto se sluci so Loic Nego ??? Mislam od Nant go zedovme a ne sum go videl nitu na klupa pred 2 sezoni go zedovme..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Si go imam uste menagerot 2001 i cat pat si igram so Roma ...Abe poraz nemam sve melem...Inace go zabraele Rudi Feler mozele kako asistent na Del Neri da go stavat :) Ovoj Tomic na menagerot za bez pari go davat nikoj ne mi go zema covece :D A Lassissi e mnogu jak zverotinja napraen...Od drugive ovoj golmanov pravo da vi kazam neznam od koja god e no ne se sekavam u pm..Istoto mislenje go imam i za Abel i Fabio Junior ,vprocem dali i 2-3 natprevari imaat izigrano kolku i Esposito ???:unsure:[DOUBLEPOST=1395705476][/DOUBLEPOST]Da prasam sto se sluci so Loic Nego ??? Mislam od Nant go zedovme a ne sum go videl nitu na klupa pred 2 sezoni go zedovme..

Руди Фелер можеби како тренер не беше добар, ама затоа како фудбалер беше еден од подобрите кои играа во Рома на почетокот на деведесеттите години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom