Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Палота склучил договор со некоја компанија "Starwood" која тежи 30-40 милијарди евра, работи со инвестирање во недвижнини. Вајда ќе има некој удел во новиот стадион. Значи ова реален проект, парите се тука, локацијата е одбрана, имаат безусловна подршка од градоначалникот и остала буржоазија, не гледам проблем да не биде готов до 2016 година(y)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Само вака продолжи Матиа, 10 гола од 16 утакмици и тоа многу од замени улаваше(y)[DOUBLEPOST=1396217019][/DOUBLEPOST]Еве го "дебелиот" Дестро денеска против Сасуоло;)
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Идната сезона ќе играте ЛШ, а никој од вас не го фаќа барем малце еуфорија.... Како да ви е сеедно :icon_lol:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Идната сезона ќе играте ЛШ, а никој од вас не го фаќа барем малце еуфорија.... Како да ви е сеедно :icon_lol:
Abe odamna nie si znaeme deka ke igrame LS ,malce sme razocarani sto tolku zaostanavme zad vas :) Pametot sega nie vo stadionot i mercatoto kade ocekuvame eden klasicen spic od tipot na Mandzukic,Dzeko,Benzema i sl.. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Abe odamna nie si znaeme deka ke igrame LS ,malce sme razocarani sto tolku zaostanavme zad vas :) Pametot sega nie vo stadionot i mercatoto kade ocekuvame eden klasicen spic od tipot na Mandzukic,Dzeko,Benzema i sl.. :)
Дебелиов од погоре за овај е Меси во најдобрите години :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Идната сезона ќе играте ЛШ, а никој од вас не го фаќа барем малце еуфорија.... Како да ви е сеедно :icon_lol:
Еуфорија за нас е Скудето да го освоиме, пласман во ЛШ не треба да биде доведен во прашање:cool:[DOUBLEPOST=1396275254][/DOUBLEPOST]
Дебелиов од погоре за овај е Меси во најдобрите години :D
не зезај, ова е нешто најсвежо од Бензема, комплетен шпиц, Рома плаче за ваков:)
[DOUBLEPOST=1396276316][/DOUBLEPOST]Сабатини читај:P
"Paulinho 'not comfortable' at Spurs"

Како би имале комплетна средина со Де Роси, Пјанич, Стротман, Наинголан, Паулињо и Тадеи:icon_mrgr:

Кога сме кај Тадеи, од мал бил лепотан:D
[DOUBLEPOST=1396278160][/DOUBLEPOST]Можна опција за во средина Јан Мвила кој играше ѕверски во Рен па замина во Рубин Казан и му се заборави името, може овој играч под водство на Гарсија кој добро ги знае неговите квалитети да си ја врати формата, а притоа сеуште е млад[DOUBLEPOST=1396278624][/DOUBLEPOST]Можно е да има промена во изгледот на стадионот, односно на трибината каде ќе биде Курва Суд, наместо три спрата, најватрените навивачи ќе бидат на едно место, без спратови(y)
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
@Boom Shaka Lakka нема шанси да се согласам за она дрвото дека е поквалитетен шпиц од Дестро нажалост :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Бензема е класа брат, не велам дека Дестро не е јак, ама сеуште треба да јаде леб за да го постигне нивото на Бензема. Матиа моментално е во форма па можеби затоа така велиш, сепак Бензема кај кај технички подобро поткован .. јас верувам дека Гарсија може да ја врати формата на Бензема и да го извлече најдоброто од него.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Бензема е класа брат, не велам дека Дестро не е јак, ама сеуште треба да јаде леб за да го постигне нивото на Бензема. Матиа моментално е во форма па можеби затоа така велиш, сепак Бензема кај кај технички подобро поткован .. јас верувам дека Гарсија може да ја врати формата на Бензема и да го извлече најдоброто од него.
Напаѓачот треба да е убиец, а СС да е способен да го носи цел тим на грб. Бензема не е лидер, бензема е пиче. Троши топки ко будала пред гол единствена позитивна страна му е пасот па и него го греши некогаш. Реал страда од тој неспособниот коќе ми текни дека година цела мислам немаше гол даено за Франција, па навивачите на реал го бркаа во Јануари уште, па со Барселона како се посери на 5-6 100% Шанси. Па она дрвцето Игуаин е 10 пати подобар фудбалер од Бензема. Вас ви треба некој како Јоветич ама да не е со стаклени ноџиња.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Бензема е класа брат, не велам дека Дестро не е јак, ама сеуште треба да јаде леб за да го постигне нивото на Бензема. Матиа моментално е во форма па можеби затоа така велиш, сепак Бензема кај кај технички подобро поткован .. јас верувам дека Гарсија може да ја врати формата на Бензема и да го извлече најдоброто од него.
Брат, заеби Бензема, Џеко и остала барга неспособни напаѓачи.... Кажи ми ти мене што мислиш за ова....











































МоскаГол :drk:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Брат, заеби Бензема, Џеко и остала барга неспособни напаѓачи.... Кажи ми ти мене што мислиш за ова....












































МоскаГол :drk:
Брат, овој е веќе легенда:cuc:[DOUBLEPOST=1396389232][/DOUBLEPOST]
Напаѓачот треба да е убиец, а СС да е способен да го носи цел тим на грб. Бензема не е лидер, бензема е пиче. Троши топки ко будала пред гол единствена позитивна страна му е пасот па и него го греши некогаш. Реал страда од тој неспособниот коќе ми текни дека година цела мислам немаше гол даено за Франција, па навивачите на реал го бркаа во Јануари уште, па со Барселона како се посери на 5-6 100% Шанси. Па она дрвцето Игуаин е 10 пати подобар фудбалер од Бензема. Вас ви треба некој како Јоветич ама да не е со стаклени ноџиња.
Ти вака велиш бидејќи не сакаш да бидеме јаки кога би го имале Бензема, знам јас тоа е причината:icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Брат, овој е веќе легенда:cuc:[DOUBLEPOST=1396389232][/DOUBLEPOST]

Ти вака велиш бидејќи не сакаш да бидеме јаки кога би го имале Бензема, знам јас тоа е причината:icon_lol:
Се плашам за навивачите зад голот, на трибината :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Бензема е класа брат,
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

добро е уште ова го немав прочитано во животот

не навистина сериозен си бе? или дека први април беше падобро е по некоја шега да се кажи разбирам :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

добро е уште ова го немав прочитано во животот

не навистина сериозен си бе? или дека први април беше падобро е по некоја шега да се кажи разбирам :D
Ја незнам кој ве излжал тебе и другар ти @DeviAngel за Бензема, али човекот е јак играч и класа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom