Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592

Clos Gomez je bio opasniji od Messija.

35 сек. трупот зема свирката за да досуди пенал, и изгледа му текна дека се барса, па ја врати.. ццццц. бетер од груевски овие бе :D
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994

Clos Gomez je bio opasniji od Messija.

35 сек. трупот зема свирката за да досуди пенал, и изгледа му текна дека се барса, па ја врати.. ццццц. бетер од груевски овие бе :D
Vo globala Marcherano im se pogodi na Barcelona. Go zemaa za edna pozicija, a sosema solidno im pokriva druga pozicija vekje dolgo vreme. Kako I da e, zadnje vreme me podsekja na Pepe ....pa I na Ramos u "najbolji dani". Znaci i za Argentina I za Barca ist odnos. Ide bez kocnici I pamet skoro vo sekoj duel vnatre vo 16tnik. Nekoe shefovsko odnesuvanje "koj sudija ke e maz penal da svirne da vidam?" Ima.
Neznam so koj pamet onakov start vrz Lucas. 99% of sudiite penal pod normalni okolnosti bi go sudele.

I Ramos kako sto kazav dolgo vreme patese od ovaa "bolest".
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
абе и тој ќе судеше..еве тргна..ама коа му текна дека е против барса, се укочи како ебан зајак
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592

Clos Gomez je bio opasniji od Messija.

35 сек. трупот зема свирката за да досуди пенал, и изгледа му текна дека се барса, па ја врати.. ццццц. бетер од груевски овие бе :D
Ништо ново, на секое дерби сезонава добиваат по гол-два гратис. Тоа завчера беше брука. Чисти како солза два пенали не свирна. И тоа не e прв пат, против Сосиедад, Валенсија и Севиља беше истата песна. Бар 8 бода имаат лапнато досега ради судиите. И ќе дојде после некој ќе напише #хехе Барса и Реал исти курац, спомнувајќи го пеналот против Елче пред 3-4 сезони.


Vo globala Marcherano im se pogodi na Barcelona. Go zemaa za edna pozicija, a sosema solidno im pokriva druga pozicija vekje dolgo vreme. Kako I da e, zadnje vreme me podsekja na Pepe ....pa I na Ramos u "najbolji dani". Znaci i za Argentina I za Barca ist odnos. Ide bez kocnici I pamet skoro vo sekoj duel vnatre vo 16tnik. Nekoe shefovsko odnesuvanje "koj sudija ke e maz penal da svirne da vidam?" Ima.
Neznam so koj pamet onakov start vrz Lucas. 99% of sudiite penal pod normalni okolnosti bi go sudele.

I Ramos kako sto kazav dolgo vreme patese od ovaa "bolest".
Маскерано самиот си сети дека му помина рокот и поштено си побара трансфер, ама управата на чело со Роберт се залетаа да му го продолжат договорот. Само една од низата глупости кои ги испонаправија овој и неколкуте трансфер рокови претходно, кога изнакупија мизерни играчи како Алкасер, Видал, Туран, Андре Гомез итн. за голема пара.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Голем мајмун се има направено Маскерано,арно што игра во Барселона па ваквите стартови му ги толерираат иначе секој натпревар прави прекршоци за пенали..она на Васкез реално беше пенал и сигурен сум да беше Роналдо или Бензема ќе го свирнеше иако не треба да се базира според фудбалерите..тука е оштетен Реал,иако и после тоа со Карвахал имаше чист пенал за Барселона па компензираше што влегуваше од грешка во грешка.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Голем мајмун се има направено Маскерано,арно што игра во Барселона па ваквите стартови му ги толерираат иначе секој натпревар прави прекршоци за пенали..она на Васкез реално беше пенал и сигурен сум да беше Роналдо или Бензема ќе го свирнеше иако не треба да се базира според фудбалерите..тука е оштетен Реал,иако и после тоа со Карвахал имаше чист пенал за Барселона па компензираше што влегуваше од грешка во грешка.
Го изгледа клипот од сејлер? Првите две ситуации, се чисти пенали. Втората ситуација Роналдо доколку не беше влечен за дрес беше 99% гол. Другите две, каде што има игра со рака се дискутабилни, но не се помалку пенал од тој на Карвахал.

На тоа додади го голот од офсајд и последниот шут со глава на Серхи Роберто кој беше спречен од Касемиро, каде што играчот во офсајд(Маскерано) влезе во дуел со Касемиро со што се активира офсајдот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Го изгледа клипот од сејлер? Првите две ситуации, се чисти пенали. Втората ситуација Роналдо доколку не беше влечен за дрес беше 99% гол. Другите две, каде што има игра со рака се дискутабилни, но не се помалку пенал од тој на Карвахал.

На тоа додади го голот од офсајд и последниот шут со глава на Серхи Роберто кој беше спречен од Касемиро, каде што играчот во офсајд(Маскерано) влезе во дуел со Касемиро со што се активира офсајдот.
За пеналите си во право ама за офсајдите не си бидејќи ја претеруваш..она на Суарез беше офсајд само во 3д анимација за 16 сантиметри:pos:..нема судија она што ќе го крени офсајд да не се лажиме...и за последната ситуација не си во право бидејќи таму имаше купче на 17-18 фудбалери и не се знаеше кој јади и кој пие..помошникот судија не е робот па се до детал да гледа.

Иначе пеналите беа,Маскерано што се понаша како шеф тоа е вистина и сакав да му го свирни пенал барем она на Роналдо кај што го тегнеше за дрес,доста не е во право па и уште му се понаша на судијата..мајмун
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
За пеналите си во право ама за офсајдите не си бидејќи ја претеруваш..она на Суарез беше офсајд само во 3д анимација за 16 сантиметри:pos:..нема судија она што ќе го крени офсајд да не се лажиме...и за последната ситуација не си во право бидејќи таму имаше купче на 17-18 фудбалери и не се знаеше кој јади и кој пие..помошникот судија не е робот па се до детал да гледа.

Иначе пеналите беа,Маскерано што се понаша како шеф тоа е вистина и сакав да му го свирни пенал барем она на Роналдо кај што го тегнеше за дрес,доста не е во право па и уште му се понаша на судијата..мајмун
Зборот ми е секоја дискутабилна ситуација одеше во нивна полза. Тоа ме изнервира, иначе да беше само голот од милиметарскиот офсајд или само таа ситуацијата во последна минута, немаше да ги спомнам.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
Крос? Браво, очекував многу подолго да е повреден. Остана уште Бејл, се надевам дека ова со повредиве нема да се продолжи и во вториот дел од сезоната, кога е најважно.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Утре ни одговара втори да завршиме да ги одбегнеме клетиве Псж и Баљерн 04
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Јас мислам дека на таа карта ќе одат .. имаме потешки противници доколку сме први .. како втори противници би ни биле Арсенал , Наполи , Монако , Лестер , Јуве.. А како први можни се Псж , Бенфика , Сити , Баерн , Леверкузен , Порто/Копенхаген, (Лион)..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Препаметно дете е Матео, интелигентен е, се гледа и по фудбалот што го игра. Кај нас кога дојде, на прес-конференцијата збореше на германски, роден е и израснат во Линц мислам.
Многу ми е криво што си отиде, многу, да му ебам све на Манчини а и на Бенитез секако.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Препаметно дете е Матео, интелигентен е, се гледа и по фудбалот што го игра. Кај нас кога дојде, на прес-конференцијата збореше на германски, роден е и израснат во Линц мислам.
Многу ми е криво што си отиде, многу, да му ебам све на Манчини а и на Бенитез секако.
Брозо знае ли хрватски барем? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom