Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Стартот над Лукас 2ра минута, да беше обратно од Меси направено од РАМОС јас со 2те раци потпишувам дека ќе беше пенал и картон.
Значи имаше чист старт на нога, топката не ја ни чепна,а го удри Лукас.
Ама во таа насока ја почна утакмицата, и така и ја водеше до крај судијата.после имаше уште 2-3 такви ,,раце,, од Карвахал, Ракитич што не беа досудени..

се на се, да покажеше пенал немаше да му замери никој.ама главен фактор беше мислам тоа што беше 2ра минута .[DOUBLEPOST=1480808350][/DOUBLEPOST]иначе. МОДРИЌ денес беше ДОКТОР.свака част бате :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592


2 tituli..3ta loading[DOUBLEPOST=1480854371][/DOUBLEPOST]и значи барса дава 2 голови цела сезона од прекин со глава, и 2та се против Реал..ти ебам кепеците среќни :D
 
Последно уредено:

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Бенз братот фати една топка на околу 7 метри од голот и реакцијата му беше со иста брзина како брзината со која шо се движи баба ми. Дури и еден од коментаторите на Спорт Клуб кажа дека му е чудно зошто Карим така тромаво изреагирал. Ебати флегмата ебати.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Бенз братот фати една топка на околу 7 метри од голот и реакцијата му беше со иста брзина како брзината со која шо се движи баба ми. Дури и еден од коментаторите на Спорт Клуб кажа дека му е чудно зошто Карим така тромаво изреагирал. Ебати флегмата ебати.
Чекај само осма сезона му е во Реал, си треба време за да се прилагоди. Само треба уште минимум 3-4 сезони да биде прва постава за да добие на самодоверба и да се уигра со соиграчите. Прашање на време е кога ќе распали.
 
A

apidrone

Гостин
Бенз братот фати една топка на околу 7 метри од голот и реакцијата му беше со иста брзина како брзината со која шо се движи баба ми. Дури и еден од коментаторите на Спорт Клуб кажа дека му е чудно зошто Карим така тромаво изреагирал. Ебати флегмата ебати.
Збориш за онаа шанса коа Алба му ја избаци? Епа баш такви ситуации ме нервираат кај Бензема, шанси што треба да се претворат во гол, а не дали и колку трчал, (не) се залагал, дрн дрн.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Збориш за онаа шанса коа Алба му ја избаци? Епа баш такви ситуации ме нервираат кај Бензема, шанси што треба да се претворат во гол, а не дали и колку трчал, (не) се залагал, дрн дрн.
Па у суштина и тоа е тоа.. Да беше малку повеќе заинтересиран, односно да има "куче" менталитет сигурно подобро ќе реагираше у таа ситуација и во многу други. Ама таков е копукот.. Незаинтересиран, мрзлив, едноставно не се замара. А тоа дека има ептен многу фудбал во него, има.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Да не беше трансфер банот, мислам дека ова ќе му беше последна сезона во Реал. Вака ќе го гледаме сигурно уште 1-2 години.
 
A

apidrone

Гостин
Па у суштина и тоа е тоа.. Да беше малку повеќе заинтересиран, односно да има "куче" менталитет сигурно подобро ќе реагираше у таа ситуација и во многу други. Ама таков е копукот.. Незаинтересиран, мрзлив, едноставно не се замара. А тоа дека има ептен многу фудбал во него, има.
Океј, не викам јас он да чека на тацна да му ги даваат топките, треба да се трчне, али тука некои очекуваат да се враќа до средина да фати топка. Ако го прави тоа, имаш играч мањак напред.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Збориш за онаа шанса коа Алба му ја избаци? Епа баш такви ситуации ме нервираат кај Бензема, шанси што треба да се претворат во гол, а не дали и колку трчал, (не) се залагал, дрн дрн.
таа топка, секој класа играч ,зборам за прав напаѓач кој треба да игра во реал, би ја шутнал на прва со надворешна.. у стил на Суарез. ама нашиов чекаше да се тргнат сите од барса, па сам да остане и да шутне[DOUBLEPOST=1480871600][/DOUBLEPOST]


:)
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Искрено и ја му замерав на Зидан за замената Иско-Касемиро, ама сега онака со ладна глава измената си беше ептен логична. 65-та минута, негатива од 1-0 и нормално е да очекуваш некој со офанзивни карактеристики. Ама во тие моменти средината тотално пукна, Барса почна да доминира а факт е дека тројцата на средина полека почнаа да издишуваат. Посебно Иско. Имаше уште доста за играње, цели 25 минути така да мислим дека добра беше измената со цел да се запре тој налет на Барса, па после во последните 15 минути да се тргне во офанзива. Е сега што Касемиро не изигра како што знае, е друга тема.
И пред да го кењате Маријано (океј сеа ќе ми речете со сум запнал со него ама ме влечете за јазик), изгледајте ги последните 6-7 минути откако влезе во игра. И во двете ситуации на крај каде што ние имавме шанси, излегоа после добриот пресинг на Маријано. Во првата ситуација по лева страна со Алба каде што Алба ја изгуби топката и втората мислам дека со Бускетс кога и беше направен фаулот. Со тоа дебилот напред немаше ни да дојдеме до тие шанси, затоа што си седеше укопан у место а овие од Барса си комбинираа во триаголник. Е сега ви смета ситуацијата на крај, каде што детево истрча 50 метри со топка и не успеа да го пројде Маскерано. Пошто тоа е најлесна работа на свет, нели.

И морам да спомнем за ситуацијата 2 минути пред голот на Суарез. Топка за Роналдо, у средина на шеснаестерец улетува Иско/Ковачич САМ со голман, и овој место да му ја спушти со глава, ја прима на груди и ја рока преку трибина. Едноставно ме курчат ваквите ситуации, значи САМ беше играчот доле. И знаев дека после тоа ќе примиме гол, што и се деси. Среќа па Нејмар не не дотепа, па Рамос како и обично не извади од гомна.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
За Џамес пак немаше место а?

Да сум на негово место уште од сега ќе си барам нов клуб за во Јануари... ти ибам келавицата :cujte:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
¿Qué hizo James tras el Clásico? ¡Ponerse a entrenar a las 22.30!
Todos los jugadores tenían citas para cenar con sus parejas, sus familias o sus amigos, para relajarse junto a sus seres queridos tras el intenso duelo del Camp Nou.

Todos... menos uno. A la hora de la llegada del equipo a Valdebebas para recoger los coches de los jugadores, a las 22.30 horas de la noche, James pedía ropa de entrenamiento y se quedaba solo ejercitándose en una sesión individual sin luces ni taquígrafos, sin focos ni testigos. Era su forma de rebelarse ante la situación.

Или у превод:Сите играчи си отишле да се видат со фамилијата,пријателите,девојките(роналдо?@zmejgorjanin) после дуелот на Камп Ноу.Сите освен еден.Само што стигнале на Валдебебас во 22:30 Хамес побарал опрема за да тренира индивидуално.На тој начин изразил "бунт" на моменталната ситуација.

(y)
 
A

apidrone

Гостин
За Џамес пак немаше место а?

Да сум на негово место уште од сега ќе си барам нов клуб за во Јануари... ти ибам келавицата :cujte:
Не е ќелавицата ништо крив што Хамес знае да игра само 10ка и ништо друго. А не е толку јак за да мора цела формација на него да се прилагодува. Или тој нека се прилагоди или клоца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom