Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Да беше Бејл за последната шанса ќе се осетеше некој пак како Бартра на времето,ама не,ова е Мариано најдобриот шпиц моментално.
П.С.Хамес кој го ебе.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Касемиро најлош на натпреваров, среќа се изваде со интервенцијата последна минута.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Единствен подобар играч од Модриќ, што сум го гледал у задњиве 15+ године од коа знам за фудбал, значи единствен (според моето субјективно мислење нормално) е само неговиот моментален тренер.

Денеска играше деструктивец ебате и газеше поштено.

Бог! :cuc:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
@zmej gorjanin

Ете ти го Маријано. Се посра на крај со контрата, му се стресоа нозе не знаеше што да прави. Било кој друг играч да беше од тимот тоа најверојатно ќе завршеше со погодок.

Како и да е, слабо изигравме али со нерешеново сум задоволен со оглед на околностите (бодовната предност, повредените играчи, слабата форма на некои играчи).

За Модрич се е кажано, само во прво полувреме имаше едно 7-8 пресечени топки на средина.

CyxNY90WQAAzscj.jpg

Види го Роналдо бе, пак сака цел свет да го дупи. :facepalm:
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
^ и Хамес се запотил на клупата :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
@zmej gorjanin

Ете ти го Маријано. Се посра на крај со контрата, му се стресоа нозе не знаеше што да прави. Било кој друг играч да беше од тимот тоа најверојатно ќе завршеше со погодок.

Како и да е, слабо изигравме али со нерешеново сум задоволен со оглед на околностите (бодовната предност, повредените играчи, слабата форма на некои играчи).

За Модрич се е кажано, само во прво полувреме имаше едно 7-8 пресечени топки на средина.

Прегледај го приврзокот 160998

Види го Роналдо бе, пак сака цел свет да го дупи. :facepalm:
Сериозно дали си ти сериозен? На страна што му е прва лигашка текма и тоа не против било кој туку против Барселона. Човеков влага во 86 та минута, контрата му беше прв контакт со топка, и движењата и брзината му беа пак подобри од тие на Бензема, а и играч имаше пред него, не дека еден на еден излезе. Бензема играше 80 минути и кажи ми една позитивна ствар од неговиот настап? Значи, најголемата замерка за Зидан, покрај играњето на Бензема, е вадењето на Иско. Не ми е јасно зошто? Изгубивме инстантно контрола над средината и течност во играта. Касемиро не направи апсолутно ништо (среќа се најде на право место у право време на крај) и поеба неколку додавања. Значи можеби единствено нешто за кое му замерувам на Зидан е тоа што си прави замени кои си ги испланирал пред утакмица. Мислам у реду е против Еспањол тоа да го правиш, ама против Барселона бе? Секоја му чест за средината, одбраната, бол рикавери на средината, гинат за секоја топка, ама мора да се прилагодиш спрема утакмицата.

Модрич и Иско не беа од оваа планета денес, особено Модрич и особено почеток на прво полувреме кога играта не беше најсјајна, човеков сам им пркосеше на Барселона. Се на се за мене ова беше добра утакмица на Реал со оглед на опонентот. Па со Хихон и со Лисабон се дешаваа повеќе срања и очекував да не стават у шише со оглед на тоа дека и играчи ни фалеа, а неколку немаат фатено ритам или се враќаат од повреда.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Со Маријано треба да се оди на проверениот рецепт, прати го на позајмица негде нека искине, па врати го. Вака нема логика да остане пошто пред него увек ќе има двајца играчи за позицијата. Да му е еден конкурент па дури тоа биле Бејл и Роналдо, пример ко Асенсио и Васкез, океј, ама вака ќе добива шанси едино ако и Бензема и Мората се повредени.
 
A

apidrone

Гостин
Вчера Левандовски 2 гола, денес Суарез гол, фалеше уште Мариано па да се комплетира тројството. Шукурац, го ругаме детето ни криво ни дужно.
Варан не знам по кој пат сезонава директен кривец за примен гол. Очекував Пепе да игра. Ама затоа гледам Бензема пак ви бил крив што „не трчал“, нема везе што ретко стигавме до 16ник, каде што му е на него местото. И да, Нејмар и Меси се И ТЕ КАКО за критика (нормално зборам за нивните фанови). Што е важно колку дриблинзи имале, колку пати ја допреле топката кога промашија 102,3% шанси.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Варан теле, на 18 години сам ги кидаше циганолонците, сега киксер ала Рамос станал :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Бековиве да ги спомнеме дека ни беа ужас денеска.Марсело ниту топка зема позади,ниту па напред даде некоја добра.Карвахал одамна не памтам вака лоша партија да имал,играше 3 класи подолу од неговата
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
976
Real odigra vo globala dobar natprevar.
I ne sum ko vekje dosadnite hejteri na Benzema, samo da mrcham protiv nego, bidejki sepak ima kvalitet.
Ama deneska da se pocnese so Mariano namesto nego, mislam ke bevme poopasni.
Znam ona, prva golema tekma ,starten sostav, El clasico, trema , ova ona, sepak ima kvalitet deteto, i sporedbeno sto odigra benzema, sigurno ke bese pokorisen.

P.S.

Abe samo kaj mene na prenost se vide ko da imase penal cist nad Lucas 2ra ili 3ta minuta sto bese?
Druga rabota i na povtorena snimka golot na Suarez od offside cist ko da bese?

Ne deka nesto ke smeni, ama gledam nikoj nisto ne spomnal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom