Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
brat, toa da se plajca nadomest za pobeda e nadvor od pametot.Pri tolku firmi i bogatashi niz prilep ti nadomest da baras od obicnite luge e nezdravo.Bashka toa sto seto aramii e sekade pa na nikoj denar ne mu sedava za fudbalot vo drzavava.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
brat, toa da se plajca nadomest za pobeda e nadvor od pametot.Pri tolku firmi i bogatashi niz prilep ti nadomest da baras od obicnite luge e nezdravo.Bashka toa sto seto aramii e sekade pa na nikoj denar ne mu sedava za fudbalot vo drzavava.
Епа еве не даваат пари шо да прајме мора некако да се снајдуваме.Иначе надоместот би бил некоја симболична сума шо секој би можел и би ја платил.Тоа само колку да се потпомогни,пак нема да можи да се функционира без спонзори.Мене ме нервира шо витаминка фрла еден тон пари во Вардар,а за овде се стега.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Не е проблем да се плати , секој колку шо е во можност нормално, проблем е шо 1 процент од тие пари нема да заврша кај шо му е местото![DOUBLEPOST=1471559453][/DOUBLEPOST]
Епа еве не даваат пари шо да прајме мора некако да се снајдуваме.Иначе надоместот би бил некоја симболична сума шо секој би можел и би ја платил.Тоа само колку да се потпомогни,пак нема да можи да се функционира без спонзори.Мене ме нервира шо витаминка фрла еден тон пари во Вардар,а за овде се стега.
Не си ваљда сериозен така ?
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Така знам за во ракомет,а за фудбало не сум сигурен.Исто и на Турново му беа главен спонзор кога играја во Европа,за сега незнам дали уште финансира.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Така знам за во ракомет,а за фудбало не сум сигурен.Исто и на Турново му беа главен спонзор кога играја во Европа,за сега незнам дали уште финансира.
Друже , твоја да е витаминка , или било која поголема компанија во пп или мкд, кај би спонзорирал ? , во победа или во рк вардар ? Шо уствари би добила витаминка од спонзорство во победа ? во битола на тумбекафе да се спонзорира ? Незнам како можи вака да размислувате искрено.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
ne e rabotava dali ke dade nekoj 50denari mesecno za da potpomogne na pobeda.Rabotava e sto lugevo gi fajka inaet i imaat odbivnost od hostapleri sto se vrtkaat vo futbalot, pa ni denar ne sakaat da dadat.
Licno jas imam najveren drugar sto veli deka i 10denari mesecno ne bi dal,i totalno e vo pravo.Se otepuvaa mestenje i go ebaa cel klub a ni denar eban ne frlija za pobeda.I sea da se kreni pobeda ke bide isto, kako sto e i so site klubovi vo drzavickava nasha.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Друже , твоја да е витаминка , или било која поголема компанија во пп или мкд, кај би спонзорирал ? , во победа или во рк вардар ? Шо уствари би добила витаминка од спонзорство во победа ? во битола на тумбекафе да се спонзорира ? Незнам како можи вака да размислувате искрено.
Во право си за то дека му е каде каде подобра реклама Вардар и сето тоа ок.Јас реков дека ме нервира шо за кај нас се стега.Ако вложува и овде така како во рк нема да му избега рекламата.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Тие шо треба најмногу да вложува овде кур ги боли! И после од народо пари да се собирале, малце од народо собраја да му ебам фамилијата впичка нивна, уште од народо, и уште иди некој овде ми ги брани , уште за бранење се!
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Абе на симон татко му да не му ја остај витаминка.Ако се опшествено одговорни компании има да даваат во градот кај шо треба.Витаминка е основана од народот.Од уста се делело да се изгради.ОД ПРИЛЕПЧАНИ... и че речи некој реклама имале подобра во вардар,ако не беа прилепчани к*р че постоеше витаминка.Секако имаат бенефиции за плаќање данок кога спонзорираат спортски клуб.Ако треба пример 100,000 евра ќе платата 20,000 за данок.
Па че речам можда имаме 5-6 фирми кои се во врвот на Македонија,комотно може да ја финансираат победа.
Само сетете се кој беа спонзори во Победа.
Гигант како Пионир(чоколадата)Ацуле беше комерцијалист за пионир
Комерцијална банка
Пивара Прилеп
Витаминка
Микросам
Мермер
Сигурносно Стакло
Овие кешираа,не ко денешниве само да ги пишува на дрес
Па че речам се е до човекот кој во води клубот
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Абе на симон татко му да не му ја остај витаминка.Ако се опшествено одговорни компании има да даваат во градот кај шо треба.Витаминка е основана од народот.Од уста се делело да се изгради.ОД ПРИЛЕПЧАНИ... и че речи некој реклама имале подобра во вардар,ако не беа прилепчани к*р че постоеше витаминка.Секако имаат бенефиции за плаќање данок кога спонзорираат спортски клуб.Ако треба пример 100,000 евра ќе платата 20,000 за данок.
Па че речам можда имаме 5-6 фирми кои се во врвот на Македонија,комотно може да ја финансираат победа.
Само сетете се кој беа спонзори во Победа.
Гигант како Пионир(чоколадата)Ацуле беше комерцијалист за пионир
Комерцијална банка
Пивара Прилеп
Витаминка
Микросам
Мермер
Сигурносно Стакло
Овие кешираа,не ко денешниве само да ги пишува на дрес
Па че речам се е до човекот кој во води клубот

Остај од кого е и кога е основана витаминка или било која фирма, шо е битно то?,битно е шо денеска се е пари , секој си гледа интерес , умре времето за слава ко се работело. Кур го боли симон или кој и да е, и ти да си и тебе кур има да те боли за победа! Шо интерес има некој да инвестира во победа ? никаков!! Цел свет функционира така , а за жал моментално во победа 2 кила семки не се дава па камоли пари.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Остај од кого е и кога е основана витаминка или било која фирма, шо е битно то?,битно е шо денеска се е пари , секој си гледа интерес , умре времето за слава ко се работело. Кур го боли симон или кој и да е, и ти да си и тебе кур има да те боли за победа! Шо интерес има некој да инвестира во победа ? никаков!! Цел свет функционира така , а за жал моментално во победа 2 кила семки не се дава па камоли пари.
Секако имаат бенефиции за плаќање данок кога спонзорираат спортски клуб.Ако треба пример 100,000 евра ќе платата 20,000 за данок.
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Како бе да нема организиран превоз?! Не дека нема да има голема бројка ама да имаше автобуси сигурно дека че имаше 100-150+ во бројката. Аде здравје за на есен во Скопје!
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Ингилизов треба да си оди под хитно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom