Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
GGWP !!
3 од 3.. ние можиме! Идемо даље!
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Дај наместо да бистрите политика, пуштете некоја слика или видео и кажете како беше во живо. На интернет гледано, ПОБЕДА беше тврд орев, а реално дури и клубови шо вложиле пари тешко ќе излегуваат на крај со вардар. Според мене борбеноста ветува опстанок годинава, догодина на домашен терен со неколку засилување и поамбициозно.
"НИКОЈ КАКО ПОБЕДА ПРИЛЕП"
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Дај наместо да бистрите политика, пуштете некоја слика или видео и кажете како беше во живо. На интернет гледано, ПОБЕДА беше тврд орев, а реално дури и клубови шо вложиле пари тешко ќе излегуваат на крај со вардар. Според мене борбеноста ветува опстанок годинава, догодина на домашен терен со неколку засилување и поамбициозно.
"НИКОЈ КАКО ПОБЕДА ПРИЛЕП"
Имавме 4-5 чисти шанси, победата можеше да биде далеку повисока.
Одбраната ви е раштиман оркестар, а во напад немавте ниту една шанса.
Реално, заедно со Ѓорче сте најголеми фаворити за испаѓање.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Дај наместо да бистрите политика, пуштете некоја слика или видео и кажете како беше во живо. На интернет гледано, ПОБЕДА беше тврд орев, а реално дури и клубови шо вложиле пари тешко ќе излегуваат на крај со вардар. Според мене борбеноста ветува опстанок годинава, догодина на домашен терен со неколку засилување и поамбициозно.
"НИКОЈ КАКО ПОБЕДА ПРИЛЕП"
http://fkvardar.mk/foto-galerii/minimalna-pobeda-nad-pobeda
Еве слики, видео ваљда утре ќе излезе од наша страна. Иначе да, бевте тврд орев. Покрај мртвиот Вардар, вашата дисциплинирана игра и ситни фаули направи да бидеме уште помртви. Имавме ние повеќе чисти шанси, но ништо не погодивме. Петковски излезе 1 на 1 со вашиот голман и го промаши цел гол :facepalm:. Исто така очекував повеќе да доминираме во воздушните дуели во ваш шеснаесетник, но не беше така.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Да не се залажуваме џабе без засилувања многу тешко до опстанок,само бараж ако фатиме ама и тоа тешко.Да изиграја борбено денес,бравос за момците.Проблем е шо нема квалитет,едноставно толку му се можностите.Било која екипа да ни игра висок пресинг нема да можиме да излезиме од сопствена половина,нешто слично ко денес.Секој пас му е тешка филозофија и одат само на сигурно,страв му е да не згрешат,епа таквата игра е лесно предвидлива ако можи да се наречи игра.Како и да е очекуван пораз,добро е шо поминавме само со 1 гол.И не ми е јасно како можи Гешо 90мин да игра на 35 год.Тој 25 ко имаше не можеше да издржи па не сега.Шпиц,везен и крило има уште 10 дена се надевам на чудо.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
pa koga ke vidam trenerot ke go menuvale :tapp:
so ovie igraci tolku, demek ako dojde nekoj jak trener i so igracive 4to mesto ke zavrsi :S
nemaat pari,toa e poveke od ocigledno.Samo zosto se kacuvaa prva liga koga planiraat da igraat so istiot tim.Pa na site delovi sme slabi,ama sredinata e najbitna be.Nemozat topka da iznesat.Pa pojakive klubovi da ne stegnat nema golot da govidime i ke gubime ko od shala po 5-0.Mora tuka 2ca pojaki igraci,prva liga materijal.
Uste lani koga se kacija bese poveke od jasno deka treba da se donesat minimum 4-5 igraci koi se materijal za prva liga , i so niv da uspeeme da izborime opstanok bez problem.Ama nekoi prilepchani si stvorija greshna slika i si misleja deka vaka imame opstanok, a so 3-4 zasiluvanja evropa ke izlezime :tapp:
Ovaj tim momentalno e kvalitet za sredina na tabela od 2ra liga.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ептен слаби, очекував повеќе од Победа сезонава, ама слабо, слабо, ви требаат засилувања...
Реално кандидати за return во втора лига, сеуште е рано да се прогнозира ама во овие 3 кола не покажаа буквално ништо...
Неможи уште со Гешо бе :D Се чудам лани како туркаше голој, не беше толку слаба и втората лига....
Скисна денес во одсајд, со одење игра фудбал :D
Тони Мегле еден пас не даде како шо треба, сите долги топки промашени, кој било да застанеше на гол место Гачевски денес немаше гол да прими и од форумот некој да земеја за на гол, несовладлив ќе беше :D
Тоа десното крило 7ка шо влезе второто ви е добар, имаше проблеми Брда со него...

Како ви се шетаа од Вардар играчите во шеснаесетник чудо беше :D Голот на Фелипе шо го даде, тогаш од Победа имаше 8 играчи назад и пак примија гол :D
Фелипе каква шанса еба уште во 10та минута, 1 на 1 со голманот, не беше офсајд додавањето иако сите застанаја од Победа чиста топка беше, ама Фелипе предолг фор си даде и ја собра голманот со крајни напори. После и Петар Петковски промаши 1 на 1 тој пак цел гол го промаши :pos: можеше да го праша голманот каде да му шутира...
Којашевиќ каков проектил извади од 20тина метри, ама голманчето ви е добро, каква парада направи чист гол фати, а зошто не бранеше Ванче ? Или тактика на тренерот :D Добар ви е Ване, а и малиот денес солидно избрани...
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Ванче имал повреда на загревање,ништо страшно веројатно.Наредно коло со шкенди на гости,време е за првата петарда :D.
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Ajde malce analiza za Pobeda - Vardar!
Vardar vidno pokvaliteten ama ne pokaza nisto posebno od ona so realno se ocekuvase od tolku organiziran i kvaliteten klub. Osven golo imase uste 2 ili 3 zreli sansi. Pobedata mu e zasluzena, nema zbor. Pobeda bese borbena ama ednostavno kvaliteto i e tolku, imase nekoja polusansa ama ne kako sansite od Vardar. Na tribina Majmuni odlicna brojka ako se zemi vo predvid so nemase obezbeden prevoz za site, Komiti 60tina dusi, mal broj ama za pocit se tie so bile, poarno tolku od ic. Navivanje imase ama pod ocekuvajneto, mozese da bidi pojako i podobro od dvete strani, se na se to e... se gledame vo SK a nie ce bidime vo uste pogolem broj so navivacki konvoj ce go poplavime Skopje!
Pobeda ce opstani, prvive 4 kola imame tezok raspored ama ce trgni na poarno so nekoe zasiluvajne!

NIKOJ KAKO POBEDA PRILEP

received_1207392552614965.jpeg
STRAST!
 
Последно уредено:

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Ajde malce analiza za Pobeda - Vardar!
Vardar vidno pokvaliteten ama ne pokaza nisto posebno od ona so realno se ocekuvase od tolku organiziran i kvaliteten klub. Osven golo imase uste 2 ili 3 zreli sansi. Pobedata mu e zasluzena, nema zbor. Pobeda bese borbena ama ednostavno kvaliteto i e tolku, imase nekoja polusansa ama ne kako sansite od Vardar. Na tribina Majmuni odlicna brojka ako se zemi vo predvid so nemase obezbeden prevoz za site, Komiti 60tina dusi, mal broj ama za pocit se tie so bile, poarno tolku od ic. Navivanje imase ama pod ocekuvajneto, mozese da bidi pojako i podobro od dvete strani, se na se to e... se gledame vo SK a nie ce bidime vo uste pogolem broj so navivacki konvoj ce go poplavime Skopje!
Pobeda ce opstani, prvive 4 kola imame tezok raspored ama ce trgni na poarno so nekoe zasiluvajne!

NIKOJ KAKO POBEDA PRILEP

Прегледај го приврзокот 154857
STRAST!
Mislis kako Hajduk Prilep? :D
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Абе на симон татко му да не му ја остај витаминка.Ако се опшествено одговорни компании има да даваат во градот кај шо треба.Витаминка е основана од народот.Од уста се делело да се изгради.ОД ПРИЛЕПЧАНИ... и че речи некој реклама имале подобра во вардар,ако не беа прилепчани к*р че постоеше витаминка.Секако имаат бенефиции за плаќање данок кога спонзорираат спортски клуб.Ако треба пример 100,000 евра ќе платата 20,000 за данок.
Па че речам можда имаме 5-6 фирми кои се во врвот на Македонија,комотно може да ја финансираат победа.
Само сетете се кој беа спонзори во Победа.
Гигант како Пионир(чоколадата)Ацуле беше комерцијалист за пионир
Комерцијална банка
Пивара Прилеп
Витаминка
Микросам
Мермер
Сигурносно Стакло
Овие кешираа,не ко денешниве само да ги пишува на дрес
Па че речам се е до човекот кој во води клубот
Абе друго беше порано друго е сега, сега брату никој пари не дава така како порано сите се изгорени од хари и ацули, измолзија пари од сите фирми и ги искрадоја, едениствен начин сега да вложи некој пари е во акции, а со крајни напори Победа сега е акционерско друшто да се надеваме дека че тргни работата, а витаминака поарно ич нека не дава пари, само така можи да го држиме местачо Манта подпретседатело на Илчо подалеку од Победа, инаку Победа акционерско друштво требаше да стани уште лани но на некого тоа не му одговараше има многу работи што не ги знаете, а ги коментирате, Дарко Крстески не ја внесе Победа во прва лига, во прва лига ние че влезевме секако, поарно да останеше и лани Златко, кој одлично ги познава сегашниве играчи на Победа затоа што од мали ги трењира, па годинава во прва лига да ставеја салам тренер, а не да лупа 500евра месечно за Дарко кој патем е тренер без лиценца и близок роднина на влијателен функционер претпоставувам затоа сеуште е во клубот, чудни работи се случуваат далеку од очите на јавноста во Победа зато че речам не ја губете вербата подржетеги млатите играчи и председатело дајте му време барем додека поминат првите неколку кола кои патем се преголем залак за нас, па доколку не ја обравдаат нашата трпеливост и доверба че ги крениме на клоци и че ги избркаме од Победа како шо ги донесовме.[DOUBLEPOST=1471969798][/DOUBLEPOST]
Абе на симон татко му да не му ја остај витаминка.Ако се опшествено одговорни компании има да даваат во градот кај шо треба.Витаминка е основана од народот.Од уста се делело да се изгради.ОД ПРИЛЕПЧАНИ... и че речи некој реклама имале подобра во вардар,ако не беа прилепчани к*р че постоеше витаминка.Секако имаат бенефиции за плаќање данок кога спонзорираат спортски клуб.Ако треба пример 100,000 евра ќе платата 20,000 за данок.
Па че речам можда имаме 5-6 фирми кои се во врвот на Македонија,комотно може да ја финансираат победа.
Само сетете се кој беа спонзори во Победа.
Гигант како Пионир(чоколадата)Ацуле беше комерцијалист за пионир
Комерцијална банка
Пивара Прилеп
Витаминка
Микросам
Мермер
Сигурносно Стакло
Овие кешираа,не ко денешниве само да ги пишува на дрес
Па че речам се е до човекот кој во води клубот
Абе друго беше порано друго е сега, сега брату никој пари не дава така како порано сите се изгорени од хари и ацули, измолзија пари од сите фирми и ги искрадоја, едениствен начин сега да вложи некој пари е во акции, а со крајни напори Победа сега е акционерско друшто да се надеваме дека че тргни работата, а витаминака поарно ич нека не дава пари, само така можи да го држиме местачо Манта подпретседатело на Илчо подалеку од Победа, инаку Победа акционерско друштво требаше да стани уште лани но на некого тоа не му одговараше има многу работи што не ги знаете, а ги коментирате, Дарко Крстески не ја внесе Победа во прва лига, во прва лига ние че влезевме секако, поарно да останеше и лани Златко, кој одлично ги познава сегашниве играчи на Победа затоа што од мали ги трењира, па годинава во прва лига да ставеја салам тренер, а не да лупа 500евра месечно за Дарко кој патем е тренер без лиценца и близок роднина на влијателен функционер претпоставувам затоа сеуште е во клубот, чудни работи се случуваат далеку од очите на јавноста во Победа зато че речам не ја губете вербата подржетеги млатите играчи и председатело дајте му време барем додека поминат првите неколку кола кои патем се преголем залак за нас, па доколку не ја обравдаат нашата трпеливост и доверба че ги крениме на клоци и че ги избркаме од Победа како шо ги донесовме.[DOUBLEPOST=1471969918][/DOUBLEPOST]
Mislis kako Hajduk Prilep? :D[
Како Вардар од Миравци :icon_lol:
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Пaзи ситуaцијa зa гoлoт
Oвaј шутирa трoјцaвa oд деснo сaми се чувaaт.Мoрaше пред гoл линијa дa дa имa чoвек

Немoжaм дa јa стaвaм сликaтa oд мoбилен
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Дарко Крстески не ја внесе Победа во прва лига, во прва лига ние че влезевме секако, поарно да останеше и лани Златко, кој одлично ги познава сегашниве играчи на Победа затоа што од мали ги трењира, па годинава во прва лига да ставеја салам тренер, а не да лупа 500евра месечно за Дарко кој патем е тренер без лиценца и близок роднина на влијателен функционер претпоставувам затоа сеуште е во клубот, чудни работи се случуваат далеку од очите на јавноста во Победа зато че речам не ја губете вербата подржетеги млатите играчи и председатело дајте му време барем додека поминат првите неколку кола кои патем се преголем залак за нас, па доколку не ја обравдаат нашата трпеливост и доверба че ги крениме на клоци и че ги избркаме од Победа како шо ги донесовме

Кој да го крени ингилизо на клоци бе другар, во кој филм си влезен ти ? Ако некој има било каква поврзаност со вмро и во 3та лига да ја врати победа никој нема А да речи не па да го крени на клоца. Братму да не го крени на клоца, или воџата од победа ? Партијата само можи да го крени на клоци , и да го намести на некое друго директорско место:pos:

Како уште не сфативте дека не е до тренер во победа , во победа е до политика и пари! Со тие играчи толку се можностите, пари нема, а и нема ни да има во догледно време
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom